Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Krótkie i dobre

23.04.2013, 13:49:31 Rozmiar tekstu: A A A
 Krótkie i dobre

Najlepsze filmy reklamowe, które powstały w ubiegłym roku w USA i ze względu na swoje  walory artystyczne zostały włączone do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Tureckie filmy krótkometrażowe, herbata po turecku i goście – jurorzy ostatniego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Ereğli. Kino „Światowid” już jutro, 24 kwietnia, zaprasza na pokazy filmów z Festiwalu Euroshorts 2012.

W przyszłym roku przypada 600. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między

Polską a Turcją. W kinie „Światowid” tę rocznicę będziemy obchodzić już teraz, zapraszając na tureckie filmy krótkometrażowe i herbatę po turecku. Gośćmi pokazu w środę, 24 kwietnia o godz. 18.00, będą jurorzy ostatniego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Ereğli – Natalia Klonowska i Przemek Młyńczyk. Dodatkowo, specjalnie na ten pokaz, Ambasada Turcji udostępniła broszury informacyjne o wszystkich zakątkach tego kraju.

Podczas pokazu będzie można obejrzeć:

„Ayse”
etiuda dokumentalna Przemka Młyńczyka o polsko-tureckim małżeństwie: Monice i Neçatim, organizatorach Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Ereğli  (14:30)

Turecka sztuka teledysku
Pokażemy kilka największych produkcji dla Cana Bonomo, Tarkana, Melek i innych gwiazd estrady. Przypomnimy też utwory gwiazdora wszechczasów - Mehmeta Barışa Manço (tureckiego odpowiednika Czesława Niemena).

Filmy krótkometrażowe z Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Ereğli:

„Nolya”
reż. M. Cem Öztüfekçi
Dwaj mężczyźni, bywalcy jednego z miejscowych barów kochają jedną dziewczynę, tajemniczą cudzoziemkę o imieniu Nolya (25:00)

„Buhar” (W oparach)
reż.  Abdurrahman Öner
Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim pokoju. Kobieta przygotowuje stół do kolacji, a w tle,w telewizorze, rozwódki opowiadają o swoich problemach małżeńskich. Trudno podejrzewać, że za chwilę tutaj też rozegra się smutna historia (11:50)

„Ekmek” (Chleb)
reż. Koray Sevindi
W domu dziecka jeden z pracowników zaważa, że każdego dnia brakuje jednego bochenka chleba. Początkowo podejrzewa piekarnię o oszustwo, jednak w końcu winnym okazuje się jeden z wychowanków ośrodka (8:28)

"Son Anahtari”
reż. Veysel Cihan Uzal
Film promujący ochronę środowiska naturalnego (2:41)

„Rafine”
reż. Abdurrahman Öner (3:00)

“Müphem”
 reż. Süleyman Demirel (5:31)

„Baydara Fate of Edra” 
scenariusz, reżyseria i zdjęcia: Can Eren

Tragikomiczna historia wiecznie uśmiechniętego, 31-letniego windziarza Edry i jego mamy Jimnaz. Film był pokazywany na festiwalach w Berlinie i w Cannes (15:00)

Tego dnia o godz. 20.00 pokazany zostanie również drugi blok filmowy - Amerykańskie Filmy Reklamowe 2012. Będzie można zobaczyć najlepsze filmy reklamowe, które powstały w ubiegłym roku w USA. Ze względu na swoje walory artystyczne zostały włączone do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Wystąpili w nich między innymi Clint Eastwood i Alec Baldwin, a wśród reżyserów są: Alejandro González Iñárritu (twórca filmów „Amores perros”, czy „21 gramów”) oraz tak cenieni reżyserzy reklamowi jak Tom Kuntz, Filip Engstrom, Lance Acord, Bryan Buckley czy Jim Jenkins.

1,5 godzinny pokaz jest szansą poznania najnowszych osiągnięć amerykańskich twórców w zakresie reżyserii, zdjęć, montażu, dźwięku, grafiki czy efektów specjalnych. W programie są też filmy społeczne i reklamy studenckie. Taśmy „Amerykański Film Reklamowy” można oglądać w Polsce od 1992 roku dzięki Fundacji Młodego Kina.

24.04 środa

18:00 EUROSHORTS 2012: tureckie filmy krótkometrażowe (90 min).
20:00 EUROSHORTS 2012: Amerykański Film Reklamowy 2012 – premiera polska, 90 min.

Cena za jeden blok filmowy: 5 zł

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0522489547729