Czwartek, 13.08.2026, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Lex deweloper” przy ul. Tamka. Inwestor wraca z nowym wnioskiem

13.08.2026, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Lex deweloper” przy ul. Tamka. Inwestor wraca z nowym wnioskiem
Fot. Wizualizacja inwestycji/wniosek złożony do UM w Elblągu

Inwestor nie rezygnuje z planów zabudowy działki przy ul. Tamka, w sąsiedztwie Bulwaru Zygmunta Augusta. Chce postawić tu budynek mieszkalny i zielony parking w trybie „lex deweloper”. Do ratusza trafił kolejny wniosek w tej sprawie.

 

 

 

Poprzedni wniosek spółka Energo Zet wycofała tuż przed czerwcową sesją, podczas której radni mieli głosować nad zgodą na realizację inwestycji. Inwestor wprowadził zmianę w projekcie – teraz 90 z ponad 190 miejsc postojowych będzie ogólnodostępnych, a reszta zostanie przeznaczona dla lokatorów. Obecnie można zgłaszać uwagi do wniosku. Ostateczną decyzję w sprawie zgody na realizację inwestycji podejmą radni.

 

 

 

Przypomnijmy. Ratusz przez wiele lat próbował znaleźć chętnego, który wybuduje kilkupoziomowy parking dla autobusów i samochodów osobowych przy ul. Tamka – takie jest przeznaczenie tego terenu zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Udało się to dopiero w 2024 roku. Spółka Energo Zet za blisko 2 mln zł wylicytowała prawo użytkowania wieczystego działki na 40 lat. Nieruchomość o powierzchni 0,5448 ha położona jest u zbiegu Bulwaru Zygmunta Augusta i al. Wyszyńskiego. Teraz inwestor chce wybudować tu tzw. zielony parking na 50 miejsc oraz budynek wielorodzinny z lokalami usługowymi i garażami.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2026 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94953799247742