Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na jakim etapie jest budowa przy ul. Mielczarskiego?

30.04.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na jakim etapie jest budowa przy ul. Mielczarskiego?
Fot. DK

W 2020 roku Miasto sprzedało znajdujący się przy ul. Mielczarskiego i ul. Malborskiej kompleks czterech działek o łącznej powierzchni ponad 1,5 ha za 5,4 mln zł gdańskiej firmie Inpro. Deweloper informował, że zamierza w tym miejscu wybudować osiedle mieszkaniowe Forma. Na jakim etapie jego budowa?
 Miasto trzykrotnie wystawiało na sprzedaż cztery działki o łącznej powierzchni ponad 1,5 hektara, przy ul. Malborskiej i ul. Mielczarskiego. Udało się za trzecim razem. Nieruchomość, za 5,4 mln zł, kupiła firma Inpro z Gdańska. Deweloper buduje w tym miejscu osiedle.
 

 

Projekt stanowi wielorodzinną inwestycję mieszkaniową, która powstanie w 3 etapach. W ramach realizowanego aktualnie I zadania inwestycyjnego utworzony zostanie 1 budynek o zróżnicowanej wysokości (6 oraz 7 kondygnacji) z mnóstwem atrakcyjnych udogodnień gwarantujących mieszkańcom wysoki komfort życia. W centralnej części inwestycji zaprojektowany został zielony dzieciniec, gwarantujący przestrzeń do rekreacji i wypoczynku, który stanowił będzie idealne miejsce do relaksu i sąsiedzkich spotkań

- czytamy na stronie internetowej Inpro.

 


W grudniu 2022 roku deweloper uzyskał pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z garażem wielostanowiskowym (wbudowanym), budynkiem rowerowni i windą zewnętrzną oraz elementami infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu.

 

Prace rozpoczęto w połowie stycznia br.
 

 

Projekt osiedla FORMA to wielorodzinna inwestycja mieszkaniowa, która powstanie w trzech etapach. W ramach realizowanego aktualnie pierwszego zadania inwestycyjnego utworzony zostanie jeden budynek. Budowę tego etapu planujemy zakończyć 30 września 2025 roku

– wyjaśniał Rafał Zdebski, Dyrektor Handlowy w INPRO S.A.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Budowa Malborska-Mielczarskiego ( zdjęć 24 )
Dodano: 2024-04-30 | Fot.DK
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Bedzie placz
  Wtorek, 30.04

  Zaczną pisac zesamolory przeszkadzają.

 2. 2
  +11
  ~ Kat_Na_Idiotów
  Wtorek, 30.04

  Jaki magik wydał zezwolenie na budowę i wjazd na budowę z drogą dojazdowa między szkołą i żłobkiem, a biedronką i budynkami mieszkalnymi? Tak jakby nie było innego i bezpiecznego miejsca?

 3. 3
  +6
  ~ Do Kat_Na_Idiotow
  Środa, 01.05

  Obawiam się że ta droga będzie docelowa na osiedle hmmm

 4. 4
  --1
  ~ Gość
  Środa, 01.05

  Kupujcie, kupujcie....jak bańka pęknie to te mieszkania za 500-800 tys będą chodziły po 300k. Wtedy będzie płacz....bo kredyt na milion, a mieszkanie warte 1/5 tego xD

 5. 5
  0
  ~ Do odpowiedzi wyżej
  Czwartek, 02.05

  Jaka bańka?? Mieszkania drożeją i będą drożeć, bo ich jest za mało i tyle w temacie. Pokaż mi kiedy ceny nieruchomości spadły w ostatnich dwudziestu latach?? Nie spadną, co najwyżej zatrzymają się na moment aby znów urosnąć.

 6. 6
  +1
  ~ Gość
  Czwartek, 02.05

  Kiedy ceny nieruchomości spadły? Hiszpania rok 2008. Średnio ceny spadły o 40% i nigdy już nie wzrosły to dawnych cen..mało tego! Do dziś podaż jest większa od popytu, a sektor budownictwa praktycznie nie istnieje na półwyspie iberyjskim. Polskę czeka to samo..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9721629619598