Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy Wieżowej trwają prace archeologiczne

29.03.2024, 16:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Wieżowej trwają prace archeologiczne
Fot. AK

Przy ul. Wieżowej, nieopodal Poczty Głównej, od kilkunastu lat znajdował się parking strzeżony. Z terenu zniknęły samochody, za to pojawił się ciężki sprzęt. Obecnie trwają prace archeologiczne, które mogą potrwać kilka miesięcy. W tym miejscu ma powstać kamienica.W lipcu ubr. Zakład Usług Budowlanych Mytych złożył do Urzędu Miasta w Elblągu wniosek o lokalizację inwestycji mieszkaniowej przy ul. Wieżowej. Rada Miasta wyraziła na to zgodę.
 


W budynku ma powstać ok. 30 mieszkań oraz łącznie 55 miejsc postojowych (48 w garażu podziemnym i 7 miejsc postojowych zewnętrznych).

 

Musimy wykonać badania archeologiczne. Po przeprowadzeniu tych badań będziemy mieli wytyczne do projektowania. Zarys inwestycji jest znany, ale te wszelkie formalności wymagają czasu. Zakładamy, że prace archeologiczne może potrwać to ok. pół roku, ale nie mamy wpływu na to ile to potrwa. Wszystko musi przebiegać zgodnie z procedurami. Ciężko powiedzieć ile czasu to zajmie
 

- mówił 1 marca br. Ryszard Mytych, właściciel Zakłada Usług Budowlanych Mytych.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Za wikipedią
  Piątek, 29.03

  Ten budynek nie spełnia definicji kamienicy: Kamienica – miejski budynek mieszkalny, murowany z cegły lub kamienia, przynajmniej jednopiętrowy. Kamienicą określa się zazwyczaj budynek stojący w zwartym szeregu innych domów; jeśli tak nie jest, to kamienica odróżnia się brakiem dużych okien na jednej z jej ścian (jest to związane z tym, że podczas budowy przewidywano w tym miejscu inny budynek lub taki budynek istniał, ale został wyburzony).

 2. 2
  +11
  ~ ...
  Sobota, 30.03

  Gdybym był na miejscu inwestora to jednak wziąłbym pod uwagę te liczne głosy które pojawiły się w związku z ta inwestycja i dokonał pewnych korekt . Wszyscy chcemy być dumni z naszej starówki , a miejsce to jest szczególne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3917391300201