Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rowerzyści pojadą nową ścieżką na Grunwaldzkiej aż do Grottgera?

02.11.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerzyści pojadą nową ścieżką na Grunwaldzkiej aż do Grottgera?

Czy aleja Grunwaldzka zyska w przyszłym roku kolejny odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej? Jest na to duża szansa. W tym roku miasto ze środków Budżetu Obywatelskiego wybudowało drogę dla rowerów i nowy chodnik między ul. Sadową a wjazdem do Hali Sportowo-Widowiskowej. Obecnie decydują się losy kolejnego fragmentu ścieżki aż do ul. Grottgera. Zadanie dotyczące kontynuacji jej budowy zostało zgłoszone do przyszłorocznej edycji BO i na półmetku głosowania prowadzi w okręgu piątym.

 Na przestrzeni roku, w ciągu alei Grunwaldzkiej powstały dwa nowe odcinki ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej. W 2022 roku zrealizowano drogę dla rowerów od ul. Komeńskiego do ul. Sadowej, natomiast w roku bieżącym odcinek ten został wydłużony do wjazdu na Halę Sportowo-Widowiskową.

 

Oba te odcinki o łącznej długości około 600 metrów, powstały dzięki ponad tysiąca głosom mieszkańców okręgu nr 5, oddanym w poprzednich dwóch edycjach Budżetu Obywatelskiego. Spoglądając na te dane wyraźnie widać, że elblążanie oczekują od władz miasta budowy kolejnych nowoczesnych dróg rowerowych w Elblągu, z których korzystać będą też użytkownicy tak modnych ostatnio hulajnóg czy rolek.Tym razem do obecnej edycji BO, zostało zgłoszone zadanie dotyczące budowy ścieżki rowerowej i odnowy chodnika między Halą Sportowo-Widowiskową a ul. Grottgera (długość tego odcinka to około 300 metrów). Szacunkowy koszt tej inwestycji to 520 tys. zł. Obecnie ten fragment nie posiada wytyczonej drogi rowerowej, a istniejący chodnik znajduje się w złym stanie.O tym czy ścieżka na Grunwaldzkiej zostanie wydłużona w przyszłym roku zdecydują mieszkańcy okręgu piątego w głosowaniu, które potrwa do 9 listopada. Na półmetku głosowania, według stanu na 27 października, inwestycja ta uzyskała do tej pory 380 głosów i zajmuje pierwsze miejsce w swoim okręgu z przewagą 120 głosów nad drugim w kolejności zadaniem dot. naprawy schodów terenowych na ul. Sadowej.Miłośnicy rowerów i nie tylko swoje głosy na ścieżkę wzdłuż Grunwaldzkiej mogą oddawać tutaj.
 

 

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Tomasz
  Czwartek, 02.11

  Powstała nawet ciekawa praca dyplomowa na Politechnice Warszawskiej na temat sieci dróg dla rowerów w Elblągu, może włodarze by wzięli ją sobie do serca

 2. 2
  --5
  ~ Gość
  Czwartek, 02.11

  I w Ty kierunku powinno rozwijać się miasto! Likwidować 2 pasy ruchu do jednego, a w jego miejsce bus pas, lub.sciezke rowerową

 3. 3
  +6
  ~ Qwerty
  Czwartek, 02.11

  A na jakim etapie jest ścieżka rowerowa Krolewiecka- Dąbrowa? W maju była gotową dokumentacja projektowai pozwolenie na budowę.

 4. 4
  +2
  ~ Miś
  Czwartek, 02.11

  I tak część rowerzystów tych bez dzieci będą jechać po chodniku bo i tak nie będą się mieścić na tej ścieżce rowerowej

 5. 5
  +2
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 02.11

  Tam powinny powstać dodatkowe pasy ruchy a ścieżki rowerowe dopiero potem, jeśli starczy miejsca.

 6. 6
  +1
  ~ s.raczka wyborcza
  Piątek, 03.11

  Pierwsi osadnicy z Ziemi rozpoczną budowę osiedla na Księżycu. Koniec poprzedniej kadencji też obfitował w cuda i obietnice. wartość tych obietnic potwierdza sikalnia parkowa Małgorzaty - taki pikuś a zamiast we wrześniu br. , siknie w czerwcu przyszłego roku (na wiosnę). Trzeba wrócić do tej fury na której patrioci omawiali "tradycję" i dać uszankę temu z ratusza, niech powozi a koń by się uśmiał. Roczne stypendium dla dwóch studentów i opracują zgodny i logiczny system komunikacyjny w mieście. Chodnik i ścieżkę do Dąbrowy też.

 7. 7
  +2
  ~ Mamy dość
  Piątek, 03.11

  Elbląg jest miastem antyrowerowym. Te pseudosciezki nie tworzą żadnego logicznego spójnego ciągu komunikacyjnego. Zaczynają się i kończą nagle w dziwnych miejscach. Patrz ścieżka na Robotniczej w okolicy 3LO.Wykonane z byle czego i byle jak patrz ten chodnik z płyt na Fromborskiej od ogólnej do Bielan gdzie nawet nie mogą się minąć dwa rowery a cała ścieka nie jest niczym odseparowana od chodnika. Bubel za bublem jak most unijny i Modrzewina i nikt za to jeszcze nie poszedł siedzieć? O pomyśleć że ta czerwona ekipa chciała się brać za port. Granda!

 8. 8
  0
  ~ Janos
  Piątek, 03.11

  kolejne tysiące metrów kwadratowych zieleni zostało pokryte asfaltem. A tyle się mówi o ekologii.

 9. 9
  +2
  ~ Mieszkanka
  Piątek, 03.11

  A ja mam pytanie ile jeszcze czasu będziemy czekać na nowy chodnik na Grunwaldzkiej ( od Grottgera do Morszyńskiej)? Wszyscy skupiają się na ścieżkach rowerowych a chodnik juz dawno prosi się o remont.

 10. 10
  --3
  ~ do Mieszkanka
  Piątek, 03.11

  Widzicie sprawa jest taka że chodnik zamiast na Grunwaldzkiej to położyli w Bażantarni przy lesniczówce Debica. Tam też połozyli nową droge rowerową z asfaltu , nową jeznie, chodniki i oświetlenie. Analigicznie uczuniono na Modrzewinie a wy w mieście potykajcie się o połamane płyty. Dalej głosujcie na towarzyszy z PO,PSL,Lewica .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88777112960815