Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wzdłuż Grunwaldzkiej powstanie nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa?

21.08.2021, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wzdłuż Grunwaldzkiej powstanie nowa, asfaltowa ścieżka rowerowa?
Fot. Adrian Sajko

Jest spora szansa, że aleja Grunwaldzka zyska kolejny odcinek rowerowej ścieżki. Zadanie dotyczące jej utworzenia między ulicami Komeńskiego a Sadową wraz z modernizacją istniejącego chodnika, zostało zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Oszacowana na około 480 tys. inwestycja, znajduje się na pierwszym miejscuna na półmetku głosowania w okręgu nr 5 i jeśli zwycięży, to zostanie zrealizowana w roku 2022 roku.

Przypomnijmy, że obecnie ścieżka rowerowa w ciągu alei Grunwaldzkiej zaczyna się na wysokości Placu Grunwaldzkiego i urywa się na skrzyżowaniu z ulicą Komeńskiego. Pojawiła się szansa, że w przyszłym roku ścieżka dla rowerzystów wydłuży się do ulicy Sadowej. Taki wniosek został poddany pod głosowanie do Budżetu Obywatelskiego w okręgu nr 5.

Budowa ścieżki rowerowej i chodnika na tym odcinku poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Możliwe to będzie poprzez wydzielenie z obecnego chodnika pasa drogi dla rowerów, najlepiej o nawierzchni asfaltowej. Poprawi się stan nawierzchni ciągu pieszo rowerowego oraz estetyka ulicy – czytamy w uzasadnieniu do złożonego przez mieszkańca okręgu nr 5 wniosku.


Między innymi na tę inwestycję można zagłosować poprzez kartę do głosowania dostępną w UM i Ratuszu Staromiejskim oraz poprzez stronę www.budzetobywatelski.elblag.eu

Głosowanie potrwa do 29 sierpnia włącznie.

A czy Waszym zdaniem wzdłuż alei Grunwaldzkiej potrzebna jest nowa ścieżka rowerowa?
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Na Grunwaldzkiej problem z chodnikami i brakiem ścieżki rowerowej ( zdjęć 23 )
Dodano: 2021-08-21 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ gdzie służby
  Sobota, 21.08

  Ul.Grunwaldzka koło hotelu non stop stpja na chodniku pojazdy. Tak jest na tej ulicy w innych miejscach słupki a barany parkuja gdzie chcą.Przykład blisko straz miejska .A parkują za słupkami koło biedronki.

 2. 2
  +8
  ~ kierowca
  Sobota, 21.08

  Asfaltowa to powinna być droga po dwa pasy w obu kierunkach aż do ronda na Druskiej. Jest sporo miejsca żeby wszyscy tam się zmieścili, piesi, rowerzyści i kierowcy na w sumie czterech pasach. Miasto się rozrasta, buduje się coraz więcej. Może warto to przeanalizować i zacząć coś robić w tym kierunku.

 3. 3
  +1
  ~ Grzesiek
  Sobota, 21.08

  Inwestycja jak najbardziej potrzeba i to na wczoraj. Jest rok 2021 a chodnik przy jednej z głównych i najważniejszych ulic Elbląga jest w opłakanym stanie, nie mówiąc już o braku asfaltowej ścieżki rowerowej.

 4. 4
  +4
  ~ Upadły Harlej
  Sobota, 21.08

  Najpierw budować drogę o 2 pasach ruchu w każdym kierunku, a nie blokować miejsca zbędnymi ścieżkami rowerowymi, po kórych przez 10 miesięcy w roku nikt nie jeździ.

 5. 5
  +3
  ~ szkoda kasy
  Sobota, 21.08

  A po co to? Drogi nie ma porządnej, chodniki w całym mieście o pomstę wołają a tu jakieś durne scieżki, a i tak będa jezdzić po ludziach na chodniku albo ulicą

 6. 6
  --3
  ~ Radek
  Sobota, 21.08

  Jak się czyta te komentarze to ręce opadają. To projekt Budżetu Obywatelskiego, budżet jest mały, wystarczający tylko na krótki odcinek, ale jak zwykle znajdą się malkontenci. Ja tam jeżdżę rowerem 10 miesięcy w roku, a staram się nawet cały rok jak pogoda nie dopisuje, więc przestań pisać bzdury.

 7. 7
  +1
  ~ emeryt
  Sobota, 21.08

  Najpierw budować drogę o 2 pasach ruchu w każdym kierunku, a nie blokować miejsca zbędnymi ścieżkami rowerowymi, po kórych przez 10 miesięcy w roku nikt nie jeździ. popieram Nazwa Aleja nobilituje , ale od komeńskiego to zwykła zapyziala ulica ,az wstyd .

 8. 8
  +1
  ~ Ania
  Niedziela, 22.08

  Powinni zrobić w końcu cały chodnik wzdłuż Grunwaldzkiej w stronę Gronowa, w całym mieście są ścieżki rowerowe a w tej części Elbląga nic.. chodniki dramat i nie ma opcji tamtędy jechać.

 9. 9
  +1
  ~ Jez
  Poniedziałek, 23.08

  Dziury w drogach zalatajcie chodniki naprawcze A nie ścieżki rowerowe tego starczy

 10. 10
  0
  ~ Jurek
  Wtorek, 24.08

  Ścieżki rowerowe i chodnik to podstawa, wiadomo że większy priorytet mają ciągi komunikacyjne które są ekologiczne a nie blachosmrody !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3179860115051