Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elblążanin zwraca uwagę na zły stan chodników przy czterech ulicach. Takich miejsc jest jednak więcej

09.11.2023, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin zwraca uwagę na zły stan chodników przy czterech ulicach. Takich miejsc jest jednak więcej
Fot. Paweł Friedrich

Remont chodnika przy ulicy Tczewskiej, Toruńskiej, Grudziądzkiej i Bydgoskiej to wniosek złożony do Budżetu Obywatelskiego (okręg 3) przez Kamila Zimnickiego. Czy ta inwestycja zostanie zrealizowana?

 

 

Stan chodników jest zły i wymaga remontu. Nawierzchnie są popękane. Remont chodnika zdecydowanie poprawiłby bezpieczeństwo i komfort poruszania się po nich

– opowiada Kamil Zimnicki.

 


Autor wniosku stwierdził, że przy ulicy Tczewskiej, Toruńskiej, Grudziądzkiej i Bydgoskiej mieszka dużo starszych osób. - Im coraz trudniej się poruszać. Chodnik będzie ułatwieniem – dodał Kamil Zimnicki.Urzędnicy oszacowali kosz tej inwestycji na 520 tys. zł.Departament Zarządu Dróg ocenił ten wniosek pozytywnie.

 

W pierwszej kolejności należy wykonać remont chodników na ul. Toruńskiej

– stwierdził DZD.Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania.
Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.

 

 

W okręgu nr 3 złożono także wnioski dotyczące remontu chodnika przy ul. Barona - przy Szkole Podstawowej Nr 1 oraz modernizacji chodnika na ul. Królewieckiej wraz z dojazdem do Szkoły Podstawowej Nr 19.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Okręg 3 BO - remonty chodników ( zdjęć 108 )
Dodano: 2023-11-09 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Gość
  Czwartek, 09.11

  Ale szroty poparkowane kołami na chodnikach nikomu nie przeszkadzają?

 2. 2
  --10
  ~ 55for66,6
  Czwartek, 09.11

  Gość, szroty możesz mówić na swoje dzieci.

 3. 3
  +4
  ~ Mama Karoliny
  Czwartek, 09.11

  Kolejny artykul odnosnie katastrofalnego stanu ulic i chodnikow w centrum miasta i śródmieściu. A ja wam kochani odpowiadam kilometry drog affaltowych, kostki brukowej, drog rowerowych, oswietlenia leżą odłogiem na polach modrzewiny zarosniete chwastami oraz na drodze do nikad w Bażantarni. Dlaczego w dalszym ciagu popieracie ta wladze ktora w taki a nie inny sposob gospodaruje waszymi srodkami? Po co chodnik na krolewieckiej skoro lepiej go połozyc w bażantani za 14 mln zl?

 4. 4
  +11
  ~ Tragedia
  Czwartek, 09.11

  Tak można nazwać większość chodników w Elblągu. Idac wieczorem i rano można nogi połamać. Czy życie mieszkancow nic nie jest warte dla um ratusza . I nie mowcie ze nie ma kasy bo kasa jest w olsztynie. Tylko trzeba kasy odebrać z olsztyna bo są niby dwa równorzędne miasta.

 5. 5
  +9
  ~ H
  Czwartek, 09.11

  Wszędzie chodniki są do bani. Nawet w centrum miasta. Choćby Nowowiejska czy Królewiecka. Nieroby z ratusza nic nie robią z Wróblewskim na czele..!

 6. 6
  +5
  ~ kkk
  Czwartek, 09.11

  BO to nieprzebrane pieniądze i w dodatku "leżą" sobie na elbląskich ulicach i chodnikach, niebywałe ...

 7. 7
  +6
  ~ Tomson
  Czwartek, 09.11

  Chodniki nie powinny być budowane z BO. Zresztą ten budżet jest coraz mniej obywatelski, a UM ustala sobie zasady jak chce

 8. 8
  +1
  ~ no tak
  Czwartek, 09.11

  Takich miejsc jest mnóstwo, Niepodległości - tylko jak robili pomnik Tarnopol to tak kilka metrów wyrównali płyty , a dalej idą w stronę PKO to można się zabić. Są to takie duże płyty i nie wszystkie umocowane kiedyś szłam z psem stanęłam, płyta podskoczyła i miałam wywrotkę. Szkoda. z to tak zostawiłam.

 9. 9
  +2
  ~ oskarżam
  Czwartek, 09.11

  obraz stanu tych chodników jak i innych to jest wielkie oskarżenie radnych a przede wszystkim urzędników z Zarządu Dróg gdyż nigdy i nikt nie robi ani przeglądu ani planów remontów/napraw, ani nie odbiera napraw po robotach EPWiK, telekomunikacji, EPEC i innych. A jeśli odbierają to albo nie znają się na rzeczy albo mają to w doopie jak jest zrobione. Nikt ich nie rozlicza z wykonywanej pracy - siedzą tylko a jak ktoś zgłosi problem to leci ich kupa obejrzeć i potem znowu nic. BO zaczęli traktować jak budżet na remonty ulic i chodników = a gdzie są pieniądze w budżecie miasta na takie roboty. Żeby tylko to - stan chodników na cmentarzu Agrikola - to jest dopiero przygoda - tam nie da się chodzić (chociaż pochowanym to wisi) ale nikt nie kontroluje co się tam dzieje. Jeden obraz nędzy...

 10. 10
  +4
  ~ pytam
  Czwartek, 09.11

  Liście pełno liści, ale i trawa skoszona to leżała bardzo długo na poboczu chodnika. Nie pamiętam już jaka to Spółka się zajmuje sprzątaniem. Był kiedyś pan dyrektor chyba nazywał się Fabisiak- odszedł na emeryturę, wszędzie szybko były porządki, Teraz jest to różnie, a dlaczego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1425440311432