Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radny do Prezydenta: W swoim programie wyborczym obiecywał Pan budowę kompleksu basenowego przy Spacerowej

27.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny do Prezydenta: W swoim programie wyborczym obiecywał Pan budowę kompleksu basenowego przy Spacerowej
Fot. Paweł Friedrich

Radny Rafał Traks powrócił do tematu oczekiwanej przez elblążan rewitalizacji kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej. - Jak ma wyglądać ostateczny projekt? Kiedy basen zostanie oddany do użytku mieszkańcom? - pytał.

 


65 mln zł – tyle na rewitalizację basenu przy Spacerowej otrzymał Elbląg w drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. - Z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie otrzymało blisko 5 tys. wniosków – stwierdził Rafa Traks.

 

 

Wszystkie samorządy, które złożyły chociaż jeden wniosek otrzymały dotacje na budowę i modernizację m.in. dróg, szkół czy inwestycje wodno-kanalizacyjne

 

– zaznaczył radny.Do programu Polski Ład zgłoszone zostały trzy elbląskie projekty. Dotyczyły one budowy stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krakusa, zakupu taboru tramwajowego oraz modernizacji kąpieliska miejskiego przy ul Spacerowej. - Rewitalizacja kąpieliska ma pochłonąć ok. 70 mln zł, z czego 67 mln zł pokryje Polski Ład – stwierdził Rafał Traks. - Przedsięwzięcie zakłada budowę basenów otwartych i urządzeń rekreacyjno - wypoczynkowychRadny zwrócił uwagę na jedną z obietnic wyborczych Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 

W swoim programie wyborczym „Program na szóstkę” w podtytule „Spełniona młodzież” obiecywał Pan budowę kompleksu basenowego przy ul. Spacerowej

 

– podkreślił Rafał Traks.

 

Na początku 2022 r. podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski zapowiadał, że jeszcze w tym roku elblążanie będą mogli skorzystać z nowych odkrytych basenów.

 

 

Mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje elblążanie będą mogli z nich korzystać

 

 

– mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś (19.01.) konferencji prasowej.

 


Budowa basenów odkrytych przy ul. Moniuszki to etap 4. W budżecie Miasta na ten cel zabezpieczono 8 mln zł. Prezydent zaznaczył, że „nie jest to basen zamiast basenu dużego, ale uzupełniający”. - Od strony parkingu przy CRW Dolinka mają powstać m.in. trzy niecki - jedna o wymiarach 25 na 12,5 m oraz dwie o wymiarach 16 na 9 m i głębokości 1,20 m i 0,6 m, wodny i „suchy” plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej, natryski – wymieniał  w styczniu br. Prezydent. - To będzie konstrukcja szkieletowa, którą będzie można przenieść w inne miejsce w mieście, gdy zbudowany zostanie już nowy basen w starej niecce. (...) Nie jest realne, aby w takiej samej roli mógł funkcjonować basen w starej niecce przy tych założeniach, które obecnie mamy np. sanepidu. (…) Nie tworzymy dużego kosztu utrzymania obiektu jak i jakości wody (…) To rozwiązanie sprawdziło się już w wielu innych miastach, takich jak na przykład Starogard Gdański czy Toruń.

 


Do końca stycznia br. miała zostać przedstawiona pełna dokumentacja dot. realizacji tej inwestycji po czym miał został ogłoszony przetarg na jej realizację.

 


Radny Rafał Traks zwrócił się z zapytaniem, kiedy władze Elbląga zamierzają rozpocząć realizację projektu rewitalizacji kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej, jak ma wyglądać ostateczny projekt i kiedy basen zostanie oddany do użytku mieszkańcom?

 


Do tematu powrócimy.    

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Ploterek
  Wtorek, 27.12

  A Ja mam pytanie do radnego Traksa. Gdzie są pieniądze z KPO? Gdzie jest ten obiecany przez Glapińskiego brak podwyżek stóp procentowych? Gdzie jest to tanie państwo, które obiecują wszyscy z pańskiej partii? Gdzie jest brak rosnącej inflacji? Sam radny odpowiada sobie w zapytaniu. Po co pytać o realizację budowy kąpieliska, skoro wiadomo, że ma ono być z budowane ze środków z Polskiego ładu, których to Elbląg nie dostał? Lubi radny sztucznie podgrzewać atmosferę?

 2. 2
  +15
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 27.12

  Dramat tego miasta jest widoczny jak na dłoni....Może pora już kilku dyrektorów wysłać szukać nowej pracy? Podpowiedzieć których?

 3. 3
  +3
  ~ kumiela
  Wtorek, 27.12

  Otrzymał promesę, a nie żywe pieniądze. Nie wiesz o tym Traksik czy palisz głupa? Poza tym te miliony to są teraz na waciki dzięki chorej polityce waszego rządu

 4. 4
  +4
  ~ Glos Ludu
  Wtorek, 27.12

  Traks Ty Misiewiczu spadaj na drzewo.

 5. 5
  --4
  ~ Do_pomorskiego
  Wtorek, 27.12

  @Pioterek PO głosowało przeciw przyznaniu Polsce pieniędzy z KPO. Zapomniałeś już? Nawet Lewica zagłosowała, żeby te pieniądze nam przyznać, a wtedy PO ich wytknęło palcem, że "kolaborują z PiS-em". Nie pamiętasz już, jak Tusk czy Trzaskowski mówili, że pieniądze z KPO będą jeśli wygra PO? PO twierdzi, że tylko oni mogą załatwić nam KPO - czemu tego nie robią skoro tak im niby zależy na Polsce? Wniosek - albo klamią albo praktykują populizm, żeby nabrać motłoch i wrócić do koryta. Tylko o to tutaj chodzi. KPO należy się Polsce, jak psu buda, ale niestety stało się mechanizmem nacisku UE na Polskę, bo władzom w Brukseli...nie jest wygodnie, gdy w Polsce demokratycznie wygrało PiS. Otwórz oczy. Tacy to piewcy demokracji – demokracja jest ok tylko gdy oni wygrywają :)

 6. 6
  +15
  ~ Przestańcie
  Wtorek, 27.12

  Kombinuje jeden z drugim. Odbudować kapielisko miejskie od nowa. Ładne kafelki, pomosty,plaża. Co wy wyprawiacie.

 7. 7
  +4
  ~ kjm
  Wtorek, 27.12

  @~ Do_pomorskiego ~ coś ci się pokićkało, czy to nie czasami SP / koalicjant PiS / swoimi decyzjami blokuje KPO? I jak nazywano premiera "miękiszonem", no i te pieniądze z UE to tylko na chodniki, a że w banku Narodowym jest tyle pieniędzy że ustawiają się po nie inne kraje? I że nie chcą twoi być pod butem Brukseli i Berlina, to też nie słyszałeś? Ale wypłaty w euro twoich posłów w UE i co niektórych otrzymujących emeryturę z niemieckiego ZUS, to ci nie przeszkadza? A samochody produkcji niemieckiej?

 8. 8
  --4
  ~ POlak
  Wtorek, 27.12

  Tylko referendum może uratować to miasto od władzy PSL, PO i Lewicy

 9. 9
  --1
  ~ kkk
  Wtorek, 27.12

  panie radny Traks, dlaczego pan nie wejdziesz w kontakt z panem radnym niezależnym Tołwińskim on miał pomysła jak tanio można "odtworzyć" wspomniany basen? A prezydent ma tyle na głowie, że jakieś tam kąpielisko nie jest z nim po drodze? Tym bardziej że miasto Elbląg nie stać finansowo na rewitalizację i utrzymanie basenu - czynnego przez 2 lub 3 miesiące, tak czy nie tak i pan o tym powinieneś chyba wiedzieć?

 10. 10
  +9
  ~ królowie elbląscy W.J.M.
  Wtorek, 27.12

  Piękne fotki Wróblewskiego. Inflacja zeżre całą dotację zanim "on" się zdecyduje. Tak czy owak , decyduje Nowak.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2063610553741