Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też miejsc parkingowych?

14.06.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny problem związany z Dolinką. Poza brakiem toalet nie ma też miejsc parkingowych?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Radna Elżbieta Banasiewicz zwróciła uwagę na brak miejsc parkingowych przy Parku Dolinka. - Mieszkańcy mają duży problem z zaparkowaniem samochodu – apeluje.

 


Rewitalizacja Dolinki kosztowała 13,5 mln zł. Inwestycję oddano do użytki w 6 grudnia 2021 r. W parku zamontowano 160 urządzeń i elementów małej architekty.


W marcu br. pisaliśmy o braku toalet w Parku Dolinka. Teraz ten zgłosiła do Prezydenta Elbląga radna Elżbieta Banasiewicz. - Niedziela, 13 marca, piękna pogoda, mnóstwo osób spacerujących na Dolince, plac zabaw oblegany przez dzieci. Wracając ze spaceru widzę kobietę z dwójką dzieci. Słyszę głos chłopca: "Ja już nie wytrzymam". I odpowiedź matki: "Musisz dojść do domu". "Mamo, ale ja już nie wytrzymam. Kiedy najpilniejsze potrzeby fizjologiczne będzie można w kulturalny sposób zaspokoić na Dolince? - pytała wówczas radna.


Elżbieta Banasiewicz zauważyła kolejny problem związany z Parkiem Dolinka. Tym razem radna zwróciła uwagę na brak miejsc parkingowych przy Dolice.


Radna przyznaje, że mieszkańcy chwalą nową infrastrukturę na Dolince jednak kierowcy mają problem ze znalezieniem miejsca parkingowego.

 

Osoby przebywające z dalszych części miasta mają duży problem z zaparkowaniem samochodu od strony ul Władysława IV. Jedyny parking jest zajęty przez mieszkańców tej ulicy oraz część miejsc jest zarezerwowana dla gości restauracji

 

– zaznaczyła radna.


Radna stwierdziłą, że parking na cztery samochody przy ul. Agrykola jest dla osób korzystających z Domu Parafialnego Księży Marianów. - W jaki sposób miasto planuje zwiększenie miejsc parkingowych w tym rejonie? – pyta Elżbieta Banasiewicz.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak przyznał, że inwestycja związana z rewitalizacją Parku Dolinka nie obejmowała przebudowy przyległych układów drogowych, w tym budowy miejsc parkingowych.

 

Mieszkańcy przybywający w ten rejon miasta mają możliwość zaparkowania aut w lokalizacji znajdującej się przy ul. Kościuszki, przy cmentarzu komunalnym. Ponadto miejsca postojowe zostały wybudowane przy ul. Agrykola. Auta mogą być także parkowane przy ul. Wspólnej, przy stadionie miejskie KS Olimpia. Wymienione parkingi i miejsca posto0jowe znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dolinka

 

– zapewniał.


Jak poinformował Wiceprezydent Miasto nie planuje wykonania dodatkowych parkingów w rejonie Parku Dolinka.


Czy zdaniem naszych czytelników parkingi przy Parku Dolinka są potrzebne?

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Kierowca
  Wtorek, 14.06

  Jest parking od strony cmentarza. I to spory. Ale lepiei cicho, bo zaraz UM wymyśli, żeby postawić tam parkomaty - no co jest tłum ludzio to niech płacą.

 2. 2
  +1
  ~ Mamuska
  Wtorek, 14.06

  Można zrobić tez coś z osobami które opalaja się tam na golasa? Dolinka to atrakcje dla dzieci nie plaza dla nudystów. Straz miejska tez powinna tam zaglądać. Park piekny i dopracowany w każdym szczegole.

 3. 3
  +19
  ~ Hfufi
  Wtorek, 14.06

  Co do toalet,to się zgodzę, że brak i powinny tam być ,to nie podlega dyskusji, tym bardziej ,że to miejsce jest dla dzieci ..co to parkingu, to można z Kościuszki z parkingu koło cmentarza przejść spacerkiem, w końcu idziemy się poruszać wraz z dziećmi..

 4. 4
  +21
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 14.06

  Następną interpelacją pani radnej Elżbiety Banasiewicz zapewne będzie to, że do poszczególnych stref parku albo do wodospadów nie można wjechać samochodem. Otóż szanowna pani, parki mają to do siebie, że służą pieszym spacerom oraz jeździe rowerem, hulajnogą lub na rolkach. Samochód można pozostawić na parkingu przy Kościuszki. Poza rzadkimi wyjątkami z powodu meczów na stadionie lub Święta Zmarłych, parking ten ma codziennie kilkadziesiąt miejsc postojowych pustych. Na Dolinkę można też dojechać pięcioma liniami ZKM z każdej strony. Jeśli chodzi o toalety, to byłem tam ostatnio i stały dwie od strony Górnośląskiej oraz tradycyjnie jedna przy postoju Green Venlo. Zdaje się że były jeszcze jakieś przy amfiteatrze. W każdym razie trwał festyn, setki ludzi a problemu z toaletami nie było.

 5. 5
  +10
  ~ kij
  Wtorek, 14.06

  Co pani radno wybory się zbliżają i trzeba czymciś zabłysnąć? Pani powinna sama wiedzieć żeby nie wozić się samochodem, bo to nie zdrowe. Zajmij się pani czymś pożytecznym i nie myśl ino pani o sobie, bo to nie ładnie o pani świadczy, nieprawdaż?

 6. 6
  +7
  ~ Pójdźka Szara.
  Wtorek, 14.06

  Co za idiotyzm. Od momentu kiedy udostępniono Park Dolinka stale w komentarzach pojawiają się jakieś krytyczne uwagi. Wydaje się, że większość z nich to tzw. sztuczne problemy. Chociażby parking, czy akurat to najważniejsze, cóż to nawet z małym dzieckiem nie można trochę podejść. Samochód można zaparkować nie tylko koło cmentarza, ale są zatoczki wzdłuż ul. Agrikola od kościoła do starej bramy, można zaparkować na parkingu szpitalnym, tym na Kościuszki, a czyżby to było daleko przykładowo z parkingu na Dąbka, przy banku. A tak w ogóle można tam też dojechać autobusami linii 17 i 22, a nawet nie jest to ogromna odległość jak ktoś uda sie tam pieszo od przystanku tramwajowego 4 czy 2. No tak u nas to lepiej szukać "dziury w całym ". Jeszcze niedawno w komentarzach pisano, że najlepiej jeździć na plac zabaw do Pasłęka i nie był to problem, a teraz okazuje się, że na Dolinkę jest. Jak mawiał prezes Ryszard Ochócki w "Misiu", kiedy z uwagi na strajk bankowców londyńskich nie mógł dokonać wypłaty : "oj z tego dobrobytu w du.....ach wam się poprzewracało".

 7. 7
  +7
  ~ Mala uwaga
  Wtorek, 14.06

  Choć jestem zapaloną rowerzystką i fajnie ze są tam ścieżki rowerowe, ale jestem tez mamą i zrobienie ich kolo placu zabaw to byl nieprzemyślany pomysl , jest bardzo niebezpiecznie idąc częścią dla pieszych z dziećmi lub jadąc z nimi hulajnogą, wystarczy ,ze maluch się puści jak to maluch i prosto pod rower! A wiadomo 1 rowerzysta jedzie rozsądniej, ale młodzież pędzi!

 8. 8
  +8
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 14.06

  Pani radna sama stwarza problem ,którego nie ma. Jest parking od strony ul.Kościuszki przy cmentarzu. Może by pani nieporadna podjęłaby interwencję w sprawie rozjeżdżających trawnik przy tym parkingu. Miejsc jest wystarczająco dużo aby parkować normalnie.

 9. 9
  +8
  ~ Sarkazm
  Wtorek, 14.06

  Dziękuję jako mieszkaniec za tak potrzebną interpelację. Inaczej nie wiedziałbym, że tam nie parkingu. Tak naprawdę należy zlikwidować piesze ścieżki i wprowadzić ruch samochodowy i wtedy będzie gdzie parkować nowymi samochodami, tak aby nie było trzeba w ogóle wychodzić z pojazdu, a być w parku, O! A parking od strony cmentarza to atrapa.

 10. 10
  +9
  ~ ob
  Wtorek, 14.06

  Widzę ,że pani Kosecka ma godną następczynię.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1641199588776