Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prezydent zapowiadał powstanie do wakacji 3 basenów przy Moniuszki. Nie ma na to szans?

12.05.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent zapowiadał powstanie do wakacji 3 basenów przy Moniuszki. Nie ma na to szans?
Fot. Redakcja

W styczniu br. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał konferencję prasową, podczas której zapowiedział powstanie trzech basenów otwartych przy ul. Moniuszki. Z obiektów elblążanie mieli korzystać już od tych wakacji! Niestety szansa na to jest nikła.

 


W budżecie Miasta na ten cel zabezpieczono 8 mln zł. Od strony parkingu przy CRW Dolinka mały powstać trzy niecki - jedna o wymiarach 25 na 12,5 m oraz dwie o wymiarach 16 na 9 m i głębokości 1,20 m i 0,6 m.


Nie podjęto decyzji, czy wstęp na ten kompleks będzie płatny. - Zobaczymy, co czas pokaże. Jak na razie widzimy, jak bardzo ceny prądu i gazu idą do góry – stwierdził w styczniu br. Witold Wróblewski.


Przetarg na budowę basenów został ogłoszony i... unieważniony. Dlaczego?

 

Z uwagi na prawie dwukrotnie wyższe od zakładanych koszty jedynej oferty złożonej w przetargu postępowanie zostało unieważnione. Kwota zamawiającego 8 mln zł, zaproponowana oferta 15,4 mln zł

 

– podał Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.Co teraz Miasto planuje w tym temacie? Czy zostanie ogłoszony kolejny przetarg?

 

Przygotowywane jest kolejne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczące budowy basenów odkrytych (modułowych, czynnych w sezonie letnim), które zlokalizowane będą przy ul. Moniuszki od strony parkingu przy CRW Dolinka (nie w niecce basenu otwartego)

 

– zaznaczył Łukasz Mierzejewski.Zapytaliśmy UM, czy jest szansa, aby zgodnie z zapowiedzią Prezydenta, elblążanie mogli w te wakacje skorzystać z trzech nowych basenów. Na to pytanie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie podano też, kiedy dokładnie kolejny przetarg zostanie ogłoszony!

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 12.05

  a wystarczy zrobić to co jest praktykowane na świecie czyli PPP-Partnerstwo publiczno-prywatne. Jak chciano to zrobić w 2013 to roszceniowcy rozpętali burzę i potem przyszedł rządzić PIS i co zrobił?

 2. 2
  +30
  ~ Basen nic, a niedługo wybory
  Czwartek, 12.05

  Czy Narcyz-Wielki Budowniczy wytłumaczy się z kolejnej klapy? Oczywiście , że nie. Bo czego pragnie narcyz? Pragnie potwierdzenia. Chce wiedzieć, że jest najlepszy. Albo-jeszcze ważniejsze-chce, aby wszyscy inni wiedzieli, że jest najlepszy. Oczywiście. Chce pokazać całemu światu. A tutaj od tamtych lat ciągle klapa. Jedno się udaje- klęczki przed bossem, i jest za to nagradzany.

 3. 3
  +62
  ~ Precz z nierobem wróblewskim
  Czwartek, 12.05

  No niech nasz pracuś Wróblewski pochwali się co zrobił dla mieszkańców w sprawie jakiego kolejek kąpieliska przez tyle lat. Skandal

 4. 4
  +51
  ~ Dosyć
  Czwartek, 12.05

  Wstyd żeby Wróblewski tyle lat pier. dział w stołek a nic nie zrobił. A no nie jedno zrobił usunął drzewa z wraku basenu. A co na to radni nieporadni. Też pier. dzą w stołki i nic nie robią tylko latają i szukają dziur w ulicach. Powinni oddać całą kasę jaka wzięli za g robienie

 5. 5
  +26
  ~ Co się dzieje?
  Czwartek, 12.05

  Nosz do cholery co dzieje się w tym mieście?????

 6. 6
  +10
  ~ refluks
  Czwartek, 12.05

  Słowo honoru tego jegomościa w sprawie obniżek ceny GJ ciepła nie jest sierotą. Ten gostek prawie wszystko ma w sferze obietnic bez pokrycia. teraz nawet go już nie dopuszczają do "udzielania wywiadów". Podobnie Nowak. Jeżeli prezydent mojego miasta a także "radny" "pan szuchewycz" czyli emerytowany inspektor polskiej policji, z uporem walczyli przed 24 lutego 2022 o uwielbienie dla przyjaźni z Tarnopolem, to nie muszę pytać o to kim są z narodowościowego pochodzenia i kogo w mieście reprezentują. To w Tarnopolu stadion nosi nazwę zbrodniarza, ludobójcy na Polakach , szuchewycza. To w Tarnopolu ulice, skwery noszą nazwę ukraińskiej dywizji SS. To w Tarnopolu odbywały się parady na cześć bandery stepana i herojów z upa i SS. Skoro ci ludzie z poparciem Antka tak walczyli o braci, to idi w

 7. 7
  +16
  ~ oczy
  Czwartek, 12.05

  moja propozycja dla wróblewskiego:zachorować i ogłosić ,że nie będzie startował w wyborach ze względu na zły stan zdrowia.

 8. 8
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 12.05

  Konferencja i obietnice .......

 9. 9
  +3
  ~ Stary elblazanin
  Czwartek, 12.05

  Pędzę wybudować to badziewie u siebie za swoje. Nie w moim mieście.

 10. 10
  +11
  ~ Odpowiedzialność!
  Czwartek, 12.05

  Jest w miescie taki organ uchwalodawczy jak Rada miejska, ktora odpowiada za stan ,ktory się dzieje !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1720049381256