Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Budowa na Wyspie Spichrzów ma ruszyć wiosną. Czy ten termin nadal jest realny?

03.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowa na Wyspie Spichrzów ma ruszyć wiosną. Czy ten termin nadal jest realny?

Elbląg czeka na budowę nowoczesnego biurowca na Wyspie Spichrzów. Program Fabryka wystartuje z budową wiosną 2022 roku, zapowiadał jeszcze w ubiegłym roku ARP Operator, inwestor. Czy ten termin nadal jest realny?

 

 

Pod koniec ubiegłego roku wydano pozwolenie na budowę biurowca Porta Mare, nowoczesnego obiektu, który w ramach Programu Fabryka ma powstać na elbląskiej Wyspie Spichrzów. Przy tej okazji ARP Operator zapowiedział, że realizacja programu Fabryka w Elblągu ma się rozpocząć wiosną 2022 roku. Jak się okazuje, dotrzymanie tego terminu może być problematyczne, choć nadal jest realne. Na jakim etapie obecnie jest inwestycja?

 

W styczniu tego roku ruszyło postępowanie zakupowe na wybór generalnego wykonawcy dla zadania inwestycyjnego pt.: „Budowa budynku biurowo-usługowego na Wyspie Spichrzów w Elblągu przy ul. Warszawskiej".

Zgodnie z informacjami zawartymi w zaproszeniu do udziału w nim, prace miałyby rozpocząć się w maju 2022 r., a zakończyć w kwietniu 2024 r. Postępowanie nadal jednak trwa. Początkowo termin składania ofert ustalono na 18 lutego. W międzyczasie jednak zmieniono go już dwukrotnie, ten aktualny to 14 kwietnia.

 

Trafiło do nas wiele pytań dotyczących tego postępowania. Musieliśmy mieć czas na przygotowanie odpowiedzi i ewentualnych korekt. Nie było sensu organizować tego na chybcika i dawać oferentom tylko kilka dnia na to, aby jeszcze raz ocenili pakiety robót i swoje oferty. Stąd te zmiany terminów

 

- mówi Sławomir Ludkiewicz, Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o. prowadzący postępowanie zakupowe w imieniu inwestora ARP Operator.

 

Przypomnijmy. Inwestorem programu Fabryka w Elblągu jest ARP Operator. Teren pod realizację Porta Mare wskazał elbląski samorząd - Obszar ten jest objęty opieką konserwatorską, która determinuje kształt budynku oraz przebieg jego realizacji.

Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., z czego 6 tys. to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.

 

 

Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Jeśli chodzi o przestrzenie biurowe będą to elastyczne, łatwe do przearanżowania powierzchnie, które będą oferowały zróżnicowane rozwiązania dla najemców. Od klasycznych gabinetów przez biura typu open space, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, sale focusowe po wirtualny adres. Dlatego dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta

 

– przekonywał Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ####25
  Niedziela, 03.04

  To będzie kolejna plajta elbląska

 2. 2
  +4
  ~ obserwator elblaga
  Niedziela, 03.04

  Od poczatku bylo wiadomo ze to sciema Znowu nasi wlodarze biedni dali sie nabrac jak przy pierwszym podejsciu do Regal Parku

 3. 3
  --7
  ~ emeryt
  Niedziela, 03.04

  O tej budowie z Programu Fabryka przeznaczonego przez rząd PiS dla niektórych miast ,które straciły status województwa słyszymy od ok. 4 lat i termin rozpoczecia jest stale przesuwany . I pewnie będzie przesuwany kolejny rok do przyszłorocznych wyborów , by łatwowierni ponownie głosowali na obietnice PiS - u . Na 100 obwodnic, czy 4 pasmową drogę do Jegłownika . Oczywiście chcielibyśmy wszyscy ,by te obietnice się zrealizowały i ich motorem sprawczym był poseł Leonard Krasulski

 4. 4
  +8
  ~ app
  Niedziela, 03.04

  to "państwo" buduje aparthotele??

 5. 5
  +4
  ~ Baju baju
  Poniedziałek, 04.04

  Czego to nie miano wybudować w Elblągu. KLAMCY.

 6. 6
  +14
  ~ ~ emeryt
  Poniedziałek, 04.04

  weź koło i ..... /uderz/ się w czoło.Co ma PIS i Krasulski do prywatnej inwestycji.Odbył się przetarg zlecony przez UM, wygrał ARP Operator i teraz wszystko zależy od tego jak została skonstruowana umowa ale to było w gestii pracowników ratusza i konserwatora zabytków.Dziadku, to nie czasy komuny kiedy decydowali sekretarze PZPR.

 7. 7
  0
  ~ gęś z prosięciem
  Poniedziałek, 04.04

  Niewiele z tego rozumiem. Wolę jak mówi Wróblewski, bo natychmiast wskazuje winnego i nie jest nim "on". Ponad dwa lata pompowania balonu "biurowiec" i pssssss! , zeszło. Widocznie dokładnie zorientowali się z kim współpracują i oferty zostaną otwarte dopiero po przyszłych wyborach. Prawda Wituś? Aleś się musiał chłopie zasapać, że nie będzie wisienki na wybory.

 8. 8
  0
  ~ KOPIUJ WKLEJ
  Poniedziałek, 04.04

  ~ ~ emeryt 4 godziny temu weź koło i ..... /uderz/ się w czoło.Co ma PIS i Krasulski do prywatnej inwestycji.Odbył się przetarg zlecony przez UM, wygrał ARP Operator i teraz wszystko zależy od tego jak została skonstruowana umowa ale to było w gestii pracowników ratusza i konserwatora zabytków.Dziadku, to nie czasy komuny kiedy decydowali sekretarze PZPR. - TO TY SIE WALNIJ W CZOŁO BO WIDZE ZE TY O CZYMS NIE WIESZ. EMERYT MA TU RACJĘ.

 9. 9
  --2
  ~ kropla
  Poniedziałek, 04.04

  Po co komu te biurowce? Przecież będą stały puste.

 10. 10
  --4
  ~ dość mam oszustów
  Poniedziałek, 04.04

  Baju baju będę w raju pis.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1322948932648