Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prace budowlane przy ul. Kościuszki. Mieszkańcy pytają, co powstanie w tym miejscu

06.03.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prace budowlane przy ul. Kościuszki. Mieszkańcy pytają, co powstanie w tym miejscu
Fot. Natasza Jatczyńska

Przy ul. Kościuszki trwa budowa. - Na placu od jakiegoś czasu pracują koparki. Czy wiadomo co konkretnie mam w tym miejscu powstać - pyta Czytelnik info.elblag.pl.

 

Teren zielony przy ul. Kościuszki 31 (obok wieżowca) zmienił się w plac budowy. Mieszkańcy Elbląga zastanawiają się, co dokładnie ma się tu znaleźć.

 

Często tamtędy przechodzę. Na placu od jakiegoś czasu pracują koparki. Widać, że zagospodarowany ma zostać cały teren. Czy wiadomo co konkretnie mam w tym miejscu powstać

- pyta pan Michał.

 

Inwestycja przy ul. Kościuszki to odpowiedź na potrzeby mieszkańców znajdującego się obok wieżowca. W miejscu tym budowany jest parking.

 

Powstanie tam około 90 miejsc parkingowych, wśród nich dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. To parking dla mieszkańców, a także dla osób ich odwiedzających

- mówi Marian Muła, zarządca nieruchomości przy ul. Kościuszki.

 

Z elbląskich osiedli coraz częściej znikają tereny zielone. Zarządcy przekształcają je w parkingi. Nie wszystkim elblążanom się to podoba, ale dla większości ważne jest, aby mogli zaparkować w pobliżu domu. Brak miejsc postojowych to problem w wielu elblążan. Przy ul. Kościuszki 31 ma on niebawem zostać rozwiązany. Zakończenie tej inwestycji planowane jest na sierpień tego roku.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot Natasza Jatczyńska


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Bsp
  Piątek, 04.03

  Parkingi są potrzebne i trzeba je budować. To jest oczywiste. Ale można przy okazji zadbać o zazielenienie terenu wokół takiego placu tak aby połączyć różne potrzeby w mieście

 2. 2
  +25
  ~ Ppp
  Piątek, 04.03

  Jest tam tablica informacyjna wystarczy przeczytać gamonie

 3. 3
  +22
  ~ Machupichcę
  Piątek, 04.03

  Ale po co czytać, jak można skręcić aferę ?

 4. 4
  +5
  ~ babcia
  Piątek, 04.03

  To trzeba zobowiązać budujących , czyli Spoldzielnie Mieszkaniową do posadzenia drzew na styku z terenem Akademika PWSZ . A przy okazji zieleni pytanie do INFO o porównanie dwóch liczb . Ile w roku 2020 wycięto drzew w Elblągu , a ile zasadzono w tym czasie nowych Drzew . Wieloletni poprzedni Dyrektor Zieleni Miejskiej słynął z zamiłowania do ogrodów japońskich , krzaczków i kwiatków w mieście . Po jego dyrektorowaniu zostały w zasadzie tylko drzewa poniemieckie i tak niestety regularnie wycinane . Kiedyś Elbląg nazywano Miastem Ogrodem i Zieleni . Dziś to raczej Miasto Trawników i to często zaniedbanych czego wybitnym przykladem jest Plac Konstytucji w środku miasta będący wlasnościa od ponad 20 lat pewnego Ciastkarza . Może czas by zrobić tam parking , lub park z drzewami .

 5. 5
  --2
  ~ Upadły Harley
  Piątek, 04.03

  Dlaczego Wróblewski nie buduje żadnych nowych miejskich parkingów tylko podwyższa opłaty za parkowanie i wydłuża godziny SPP? Płacimy na to ogromne podatki, więc wypadałoby takie parkingi budować

 6. 6
  +2
  ~ Drzewo i głowa.
  Piątek, 04.03

  Drzewa w mieście są dobre jak nie ma wichur, bo tylko wtedy nie zabijają. U nas jest taki głupi zwyczaj, że sadzi się drzewa beż żadnego rozeznania, według własnego "widzi mi się". Potem jak urosną, robi się problem, gdyż są blisko budynków lub powodują inne zagrożenie wobec ludzi. Ponadto większość drzew, szczególnie na terenach włączonych do miasta albo w nowych dzielnicach mieszkaniowych to samosiejki, które są schorowane i bez wartości przyrodniczej. To właśnie one stwarzają największe zagrożenie. Stąd ta walka o drzewa powinna być prowadzona z rozsądkiem tak, aby ich wycinka była adekwatna do bieżących wymogów i gwarantujących bezpieczeństwo. Taka bezmyślna obrona drzewostanu często jest niepotrzebna, gdyż w konsekwencji może doprowadzić do niebezpieczeństwa.

 7. 7
  +2
  ~ Qwertz
  Sobota, 05.03

  Na styku Krolewiecka/Okrezna wycinka na dzialce. Moze ktos wie co tam powstanie?

 8. 8
  +2
  ~ Tomasz
  Sobota, 05.03

  no i dobrze, tylko o szlabanie lub parkomatach nie zapomnijcie bo jadący ludzie do szpitala będą tu parkować - tak jak na CRW Dolinka haha :) chore miasto.

 9. 9
  --4
  ~ Bob
  Sobota, 05.03

  Taka trochę kpina, żeby na 90 miejsc były TYLKO 2 dla niepełnosprawnych!!!

 10. 10
  +11
  ~ i bardzo dobrze
  Sobota, 05.03

  po pierwsze primo - likwidacja psiej sralni dla okolicznych bloków (wręcz osiedla), po drugie primo - to budują wspólnoty mieszkaniowe za swoje pieniądze - więc będzie szlaban i wjazd tylko dla uprawnionych - a nie dla wszystkich jsak już sobie tu popisujecie i po trzecie primo - 2 miejsca dla inwalidów starczy - nasze społeczeństwo nie jest w 30% niepełnosprawne a jak zrobią więcej to zaraz sobie cwaniaki pozałatwiają karty inwalidy i będą wiecznie zajmować miejsca bo to tak jakby sobie wykupili.... brawo zarządca

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1100080013275