Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Deweloper nie rezygnuje z inwestycji przy al. Tysiąclecia. W nowym projekcie znalazł się m.in. aparthotel

20.12.2021, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Deweloper nie rezygnuje z inwestycji przy al. Tysiąclecia. W nowym projekcie znalazł się m.in. aparthotel
Źródło: http://um-elblag.samorzady.pl/Projekt koncepcyjny Atelier Hoffmann

Deweloper nadal planuje budowę mieszkań przy al. Tysiąclecia. Do Ratusza trafił kolejny wniosek w tej sprawie. Tym razem projekt uzupełniony został o aparthotel. 

 

Teren przy al. Tysiąclecia (obok stacji benzynowej) od dawna czeka na zabudowę. W 2007 warszawska spółka kupiła go od Miasta za ponad 800 tys. zł pod budowę hotelu. Do tej inwestycji nie doszło. W ubiegłym roku nieruchomość odkupiła spółka z Mławy i zwróciła się do Ratusza z wnioskiem o ustalenie lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy Alei Tysiąclecia.

 

Jak napisała we wniosku, w ramach inwestycji projektuje się budynek mieszkalny, wielorodzinny wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą w terenie w postaci. Sprawa miała stanąć na sesji, ale dzień przed posiedzeniem wniosek wycofano. Władze miasta przypominały wtedy, że zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten przeznaczony pod usługi hotelowe. 

 

Teraz do Ratusza trafił kolejny wniosek w sprawie inwestycji przy al. Tysiąclecia. Czym różni się od poprzedniego? Głównie tym, że w części budynku przewidziano umiejscowienie aparthotelu. Dodatkowo na parterze zaplanowano powierzchnie usługowe. W całym budynku ma się znaleźć od 40 do 60 mieszkań. W hali garażowej ma powstać do 18 miejsc postojowych oraz do 5 miejsc postojowych naziemnych.

 

Projektowany budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługową lokalizuje się centralnie na działce. Składać się będzie z 8 kondygnacji mieszkalnych na części klatki B aparthotelowych oraz 1 kondygnacji usługowej z częścią hali garażowej. Dojazd do budynków pełni jednocześnie dojazd do hali garażowej od strony północnej. Dojścia do budynku od strony ul. Tysiąclecia oraz od strony północnej. Wokół budynków zieleń niska oraz średnia

 

- czytamy we wniosku. 

 

To radni zdecydują, czy nowy projekt zostanie zrealizowany przy al. Tysiąclecia. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ mieszkanienit
  Poniedziałek, 20.12

  50 mieszkań i łącznie 23 miejsca parkingowe? Gdzie miejsca dla pozostałych mieszkańców i klientów części handlowo-usługowej? Jakaś kpina ten projekt ale zapewne radni będą wiedzieli lepiej.

 2. 2
  +4
  ~ Ładny
  Poniedziałek, 20.12

  Budować ale nie z tymi władzami i radnymi. Co zrobi z budynkami koło G E. Zacofany układ.

 3. 3
  +10
  ~ Loop
  Poniedziałek, 20.12

  23 miejsca parkingowe na 60 lokalo - żart. Miejsc parkingowych dla takiego obiektu powinno być min 100. Aparthotel kolejna ściema. Za jakiś czas powie sie, ze nierentowny i sprzeda na mieszkania.

 4. 4
  +2
  ~ Pepe
  Poniedziałek, 20.12

  MOże w końcu zaczną budować ten budynek, bo w centrum miasta brakuje pięknych nowoczesnych budynków. Pogonić Nowaka i Wróblewskiego, bo blokują dobre inwestycje w Elblagu.

 5. 5
  +6
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 20.12

  Tutaj już brakuje co najmniej 100 miejsc parkingowych dla już istniejących lokali usługowych i mieszkańców. Jedyna dobra inwestycja to duży wielopoziomowy parking, a może wszystkie lokale usługowe jak i cały pasaż by w końcu odżyły. Teraz jest multum pustych lokali, a ludzie tu nie przyjeżdżają, bo nie są w stanie zaparkować... Zrobić w tym miejscu taki moloch nie zapewniający miejsc postojowych nawet dla 1/3 mieszkańców to jakaś kpina...

 6. 6
  +9
  ~ jaroslaw
  Poniedziałek, 20.12

  Gdyby zamiast okolicznych Autohandli powstały parkingi kilkupoziomowe ,to nawet ci narzekający na brak miejsc do parkowania wraz z rodzinami i szwagrami nie mieli by problemu . Ale elblaskie władze preferują w Sródmieściu Autohandle zamiast budynków mieszkalnych . Może ktoś wie dlaczego ?

 7. 7
  +10
  ~ wkurzony biały miś
  Poniedziałek, 20.12

  Z tymi miejscami parkingowymi to będzie pewnie jak w koronie Elbląga na przeciwko szpitala wojewódzkiego. Większość samochodów stoi na trawniku przy Królewieckiej.

 8. 8
  +12
  ~ Jaś Fasola
  Poniedziałek, 20.12

  Po drugiej stronie al. Tysiąclecia jest miejsce na miejsca parkingowe lub parking kilkupoziomowy. Tylko trzeba wyburzyć te kurniki które tam stoją.

 9. 9
  +7
  ~ zofia
  Poniedziałek, 20.12

  Jaś Fasola - popieram , trzeba to zrobić ,jak najszybciej , po drugiej stronie jest jeszcze inny swiat , klimat lat 60/70 ,gdy chodzilismy na koncerty do Hali Zamechowskiej .

 10. 10
  0
  ~ jak się da, to... będzie
  Wtorek, 21.12

  No, to Nowak ma kolejny raz prawo głosu, chyba że ten "projekt" jest poprawny pod względem wymaganym przez Nowaka. Jeżeli ma to wyglądać tak jak na foto, to nie pasuje do mentalności UM - jest zbyt dobry i miejski.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0635850429535