Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radny: Wygląd tego mostu nie jest dobrą reklamą miasta

06.10.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny: Wygląd tego mostu nie jest dobrą reklamą miasta
fot. KJ
- Stan nawierzchni Mostu Wysokiego pogarsza się z każdym miesiącem. Liczne dziury i ubytki nawierzchni są zagrożeniem dla zdrowia korzystających z tej przeprawy mostowej. Wygląd tego mostu nie jest też dobrą reklamą miasta dla coraz liczniejszej rzeszy turystów – apeluje radny Cezary Balbuza.
 
 
Radny zwrócił się do Prezydenta Elbląga z prośbą o poprawę funkcjonalności Mostu Niskiego. - Po wykonaniu remontu nawierzchni Mostu Niskiego i wyłączeniu go dla ruchu samochodowego, pozostały na nim dalej metalowe bariery energochłonne – zaznaczył Cezary Balbuza.
 
 
Nie są one ozdobą tego mostu oraz w pewnym zakresie utrudniają ruch pieszych i rowerzystów
 
 
– dodał radny.
 
Cezary Balbuza chciał wiedzieć czy i kiedy władze Elbląga przewidują kompleksowy remont nawierzchni Mostu. - Czy istnieje możliwość demontażu barier energochłonnych na Moście Niskim – dopytywał.
 
W czerwcu 2020 r. zakończył się remont nawierzchni na Moście. - Nastąpiła zmiana w stałej organizacji ruchu drogowego polegająca na udostępnieniu jego wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych – przypominał Witold Wróblewski.
 
 
W związku z powyższym w dalszym ciągu dopuszczony jest ruch pojazdów, a niezbędnym dla jego funkcjonowania jest zastosowanie barier energochłonnych oddzielających i zabezpieczających ruch pojazdów na jezdni od ruchu pieszych na chodniku
 
 
– zaznaczył Prezydent Elbląga..
 
 
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie jak również polega corocznym przeglądom stan technicznego i nie można żadnych jego elementów użytkowych dowolnie demontować – podkreślił Witold Wróblewski.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Jamaleg
  Środa, 06.10

  Jaki prezydent taki most

 2. 2
  +11
  ~ Upadły Harlej
  Środa, 06.10

  znowu te złe samochody most rozwaliły, a nie czekaj.....

 3. 3
  +16
  ~ most
  Czwartek, 07.10

  Przecież wiadomo, że jest to WADA PROJEKROWA!!!!Kto projektuje powierzchnie drogi z kostki drewnianej? Przecież wiadomym, że ta powierzchnia ulega degradacji i będzie jej ulegała. Błąd na etapie projektowania niesie za sobą te skutki. Niech dział inwestycji w UM przeanalizuje możliwość zmiany nawierzchni i pociągnie za "uszy" projektanta.

 4. 4
  +19
  ~ przede wszystkim
  Czwartek, 07.10

  prezydenci miasta z radą miasta nie są dobrą reklamą miasta

 5. 5
  +29
  ~ Meksyk
  Czwartek, 07.10

  po przeczytaniu odpowiedzi Prezydenta zastanawiam się - piłem już czy dopiero mam wypić ? Kretyn !!!

 6. 6
  +15
  ~ kl
  Czwartek, 07.10

  mamy cztery mosty dwa wyłączone z użytku korki na moście unii i id wjazdu z malborka dziękuje prezydencie za te codzienne korki i koszmar a drogach aa no tak prezydent może nie wie bo po niego codzienni kierowca przyjeżdża bo z urzędu na bałuckiego to tak daleko. SP prezydent Słonina na pieszo chadzał tą drogą.

 7. 7
  +16
  ~ skandal
  Czwartek, 07.10

  to już drugi most niedopilnowany w ramach gwarancji przez ratusz, ostatnio wywalono na naprawę tego koło tortugi 600.000 zł, a na ten ile wywali Wróblewski oczywiście z naszych podatków? powinien to pokryć z własnej kieszeni!! a gdzie do tej pory byli radni nieporadni? siedzą w domach i udają że pracują zdalnie

 8. 8
  +16
  ~ kkk
  Czwartek, 07.10

  Ile razy mamy płacić za te same mosty?

 9. 9
  +14
  ~ ale
  Czwartek, 07.10

  skoro remont tamtego kosztował 600 tysięcy zł to tego pewnie 1 milion zł, no pięknie Wróblewski, tylko pogratulować szastania kasą, niedawno 200 tysięcy na olimpię, 160 tysięcy dla Koseckiej na pomnikowe fanaberie, 600 tysięcy jeden most i 1 milion drugi most, to się nadaje chyba do CBŚ

 10. 10
  +17
  ~ wizytówka miasta
  Czwartek, 07.10

  Ten most jest podobny do "prezydenta" - duży i pokancerowany. Wina rządu, który nie chce naprawić tego co Wróblewski i kumple zbabrali. Kasa poszła i starczy. Obłędny widok dla zbłąkanego turysty który tu trafi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0126221179962