Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jest pomysł na Grotę w Parku Planty?

22.09.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jest pomysł na Grotę w Parku Planty?
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: archiwum redakcji, Ryszard Biel)
Miasto planuje złożenie wniosku o dofinansowanie na rewitalizację nie tylko Parku Planty, ale także Groty. Jakie prace są zakładane?
 
O jakie środki i z jakiego źródła będzie ubiegać się UM? - Miasto Elbląg jest obecnie na etapie rozpoznawania możliwości ubiegania się o dofinansowanie na rewitalizację Groty w Parku Planty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 – informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.
 
 
W czerwcu br. miasto otrzymało dofinansowanie – ponad 4,5 mln zł dla projektu „Rewitalizacja przestrzeni parkowych w Elblągu". Projekt przewiduje odnowienie przestrzeni trzech parków miejskich: Parku Dolinka, Parku Gen. Nieczuja-Ostrowskiego i Parku Planty
 
– mówi Joanna Urbaniak.
 
Jakie prace będą przeprowadzone w parkach? - Zakres przewidziany dla Parku Dolinka stanowi uzupełnienie i wzbogacenie projektu „Rewitalizacja Parku Dolinka w Elblągu", w parku Gen. Nieczuja-Ostrowskiego powstanie miasteczko rowerowe i przebudowany zostanie układ ścieżek pieszych, zaś w Parku Planty zaplanowano skatepark (teren niecki dawnego odkrytego lodowiska), ogród renesansowy, przebudowę fontanny, wykonanie nawierzchni asfaltowych, elementy małej architektury – wyjaśnia Joanna Urbaniak.
 
 
Powierzchnia Parku Planty objęta projektem wynosi 22 649,5 m². Realizacja planowana jest w 2022 r. Zakres projektu nie obejmuje rewitalizacji Groty, dlatego miasto analizuje obecnie możliwości pozyskania dofinansowania na odnowienie tego historycznego obiektu
 
– dodała rzeczniczka Prezydenta.
 
Kiedy Grota była modernizowana po raz ostatni? W jakim obecnie jest stanie? Czy jest pomysł, aby lokal w Grocie, po modernizacji, był wynajmowany np. pod działalność gastronomiczną, a jeśli nie, to jaki jest plan na wykorzystanie Groty? Na te pytania nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Pismen
  Środa, 22.09

  Skatepark ? No już współczuję okolicznym mieszkańcom !

 2. 2
  +17
  ~ Kryspin
  Środa, 22.09

  Zróbcie tam toaletę miejską. Zbliżymy się pod tym względem do miast europejskich chociaż odrobinkę.

 3. 3
  +7
  ~ krowa ryczy bez mleka
  Środa, 22.09

  Już 8 raz Witold informuje, że będzie się ubiegał na środki 2014 - 2020. Będzie się ubiegał czy już "ubiegł" się ? Mamy koniec 2021. Nawet się nie zawstydzacie mówiąc o dokrzaczeniu Dolinki, która wg słów Wróblewskiego miała już służyć mieszkańcom w wakacje, a póki co jest w Berdyczowie. Jakoś nieczuja że coś w tych parkach powstanie skoro ten sam kotlet odgrzewany jest co kilka tygodni a prac nie widać.

 4. 4
  +4
  ~ stefan
  Środa, 22.09

  Przy okazji rewitalizacji parku Planty powinna powstać muszla koncertowa na tym wzniesieniu , podobne sa w wielu miastach w parkach polozonych w Centrum . Tak jest np. w Karlskronie

 5. 5
  +2
  ~ ponad 4,5 mln zł
  Środa, 22.09

  Juhahasa, bedzie do podziału kasa, na premie dla miejskich biurw , za ***zenie w stołki według norm unijnych,haha.

 6. 6
  +5
  ~ Machupichcę
  Środa, 22.09

  Ta jaskinia to doskonałe miejsce na gabinet dla Prezydenta tego grajdoła

 7. 7
  +11
  ~ J123
  Czwartek, 23.09

  Kiedyś były tam pyszne rurki z prawdziwą bitą śmietaną (kremówką), to były czasy 😄

 8. 8
  +6
  ~ dosyć tego
  Czwartek, 23.09

  pytam kiedy Wróblewski wyleci ze stołka w którym siedzi i g robi, tylko wszystko plany i plany a on biega i kosz na nakrętki otwiera

 9. 9
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 23.09

  DRAMAT!!!!! Tu cytuję "...zaś w Parku Planty zaplanowano skatepark (teren niecki dawnego odkrytego lodowiska),..." Co za geniusz to wymyślił ???? Dlaczego nie przywrócić piękny kształt jak za czasów świetności przed 1945 roku?

 10. 10
  +4
  ~ er ce
  Czwartek, 23.09

  Proponował bym jeden na jednym z trawników w parku Kajki zrobić dywan z kwiatów. Kiedyś widziałem taki w jednym z berlińskich parków, wygląda to imponująco.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0971329212189