Wtorek, 27.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radny Balbuza: Mówiąc sarkastycznie, zgodnie z elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe

26.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny Balbuza: Mówiąc sarkastycznie, zgodnie z elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe
Fot. Adrian Sajko

Podczas dzisiejszej (26.04.) Komisji Gospodarki Miasta radni opiniowali m.in. projekt uchwały uchylający uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego między ulicami: Oboźną, Związku Jaszczurczego i 3 Maja. - Inwestorzy wnioskowali wcześniej, aby zmienić plan i zwiększyć intensywność zabudowy, co za tym idzie i wysokość. Inwestorzy jednak zrezygnowali z tego stąd niezasadna jest ta uchwała – wyjaśniała Katarzyna Wiśniewska, dyrektorka Departamentu Urbanistyki i Architektury UM w Elblągu.
 

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy: „W okresie od listopada 2014 roku do listopada 2015 roku przeprowadzono całą procedurę sporządzania projektu planu miejscowego wraz z wykonaniem opracowań okołoplanistycznych: prognozą skutków finansowych uchwalenia planu miejscowego i prognozą oddziaływania na środowisko. W trakcie trwania procedury sporządzania projektu planu miejscowego właściciele nieruchomości po uzyskaniu pozwolenia na budowę przystąpili do realizacji inwestycji mieszkaniowych zgodnie z ustaleniami obowiązującego mpzp rejonu Placu Grunwaldzkiego.”
 

 

Został złożony wniosek o zmienienie planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie. Inwestorzy zrezygnowali z tych planów i realizacje, które mają miejsce są w zgodzie z obowiązującym planem miejscowym, stąd niezasadna jest ta uchwała

 

– mówiła Katarzyna Wiśniewska.


Przewodniczący Komisji Gospodarki Miasta Cezary Balbuza (Koalicja Obywatelska) miał  swoje zdanie na ten temat. - Czyli mówiąc sarkastycznie, zgodnie z elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe – stwierdził.


Taki komentarz przykuł uwagę Wiceprezydenta Elbląga Janusz Nowaka. - Nie za bardzo rozumiem, co oznacza „elbląską tradycją, budynki mogłyby być wyższe, a powstają niższe” - dopytywał.


Radny zaznaczył, że w to nie pierwszy przypadek, kiedy początkowe założenia inwestora zostały zmienione, a dokładniej zmniejszone.

 

W planie budowy Bramy na Modrzewinę było do 23 pięter, zapowiadano 17, a skończono na 14. Regal Park – zapowiadane było na wstępie 17 kondygnacji, skończyło się na 13. Teraz na Oboźnej buduje się na 4 kondygnacje, a pierwotny plan był na 9

 

– wymieniał Cezary Balbuza.


Radni jednogłośnie zagłosowali za pozytywnym zaopiniowaniem projektu uchwały.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Lokatorek
  Poniedziałek, 26.04

  Podobnie jak z radnymi. Mogliby być mądrzejsi, ale nie są....

 2. 2
  +8
  ~ wszechświatowe lewactwo
  Poniedziałek, 26.04

  Za kilka lat zapytamy świeżo upieczonych lokatorów blokhauzów w tym powodziowo przyjaznym miejscu: - Jak Wam się powodzi, obywatele mieszkańcy?! ;]

 3. 3
  +15
  ~ Qwerty
  Poniedziałek, 26.04

  Potem sa takie potworki jak kamenica marszalka rog dabka i pilsudskiego ktora wysokoscia ne pasuje do zadnego budynku w poblizu. A parking to juz kuriozum - po drugiej stronie ulicy...

 4. 4
  +14
  ~ Qwerty
  Poniedziałek, 26.04

  Albo inne pato - korona elblaga (nazwa na czasie :-)) Brakuje miejsc parkingowych i wzdluz Krolewieckiej samochody stoja na trawnikach.

 5. 5
  --3
  ~ Radny
  Poniedziałek, 26.04

  O wypraszam sobie. Ja się uczyłem i jestem mądry.

 6. 6
  +14
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 26.04

  Gratulując radnemu trafnego sarkazmu całe szczęście, że "najbardziej zapracowany" Radny Balbuza nie wspomniał jeszcze o działce naprzeciwko Ogrodów gdzie zmieniono MPZP i zamiast 23 kondygnacyjnego wieżowca postawiono barak popularnej sieci dyskontowej;) prawda?

 7. 7
  +12
  ~ kjm
  Poniedziałek, 26.04

  Ach ten radny "najbardziej pracowity" Balbuza i te jego przemyślenia, czyż nie powinien zająć się również urbanistyką, architekturą?

 8. 8
  +14
  ~ s
  Poniedziałek, 26.04

  Budynki powstają a miejsc parkingowych coraz mniej, staje się koszmarem. Tak jak na bałuckiego zabrano 4 miejsca parkingowe i dostosowano do samochodów elektrycznych zamiast utworzyć nowe miejsce do parkowania. Niedługo na bałuckiego i zw. jaszczurczego nie będzie gdzie parkować. Szkoda że o tym się nie myśli i nie przewiduje takich sytuacji.

 9. 9
  +7
  ~ rety
  Poniedziałek, 26.04

  Wyprzedają zielone tereny w mieście i buduje się brzydkie molochy. Tragedia.

 10. 10
  +13
  ~ Wr1212
  Poniedziałek, 26.04

  To prawda. Na Bałuckiego zlikwidowano miejsce postojowe, w tym jedno dla niepełnosprawnych na rzecz ładowania samochodów elektrycznych. Jak do tej pory, to ani jeden samochód nie został tam naładowany.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.