Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa retrowersja Starego Miasta. Co z dalszymi fragmentami Ścieżki Kościelnej?

01.02.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa retrowersja Starego Miasta. Co z dalszymi fragmentami Ścieżki Kościelnej?
Fot.Ryszard Biel
Ścieżka Kościelna to jeden z nielicznych zachowanych średniowiecznych elementów znajdujących się na Starym Mieście. Niebawem przejdzie ona modernizację?
 
Istniejąca Ścieżka Kościelna to wąskie przejście między kamienicami. Łączy ul. Świętego Ducha i Mostową. Przejście powstało prawdopodobnie w średniowieczu i służyło wiernym do szybkiego przemieszczania się z Kościoła Św. Ducha (gdzie obecnie znajduje się Biblioteka Elbląska) do Kościoła św. Mikołaja.
 
Trwa retrowersja Starego Miasta. Co z dalszymi fragmentami Ścieżki Kościelnej? - Ścieżka Kościelna wiodła od ulicy Świętego Ducha do ulicy Kuśnierskiej. Dzisiaj powstaje kolejny fragment pomiędzy istniejącymi i nowo wybudowanymi kamienicami między ulicą Rybacką I Bednarską – mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.
 
 
Mimo początkowych problemów udało się nam porozumieć z właścicielami przyległych kamienic i w najbliższym czasie wykonamy ten właśnie fragment ścieżki. Jednym z warunków było, aby nowopowstała ścieżka, wzorem istniejącej, była zamykana na noc. Spełnimy ten wymóg
 
– zaznaczył Janiusz Nowak.
 
Jak będzie wyglądał ten fragment Ścieżki? - Trudno dzisiaj powiedzieć. Rozważamy ogłoszenie konkursu na zaprojektowanie jej wyglądu. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać materiał na posadzki – stwierdził Janusz Nowak. - Chcielibyśmy, aby ścieżka zwięczona była stylizowanymi łękami, które oparte będą na istniejących wpustach w murach kamienic. Pamiętajmy, że na terenie Starego Miasta w Elblągu wszelkie realizacje muszą uzyskać aprobatę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 
Kiedy doczekamy się realizacji?
 
Zasadne jest, by w pierwszej kolejności zostały oddane do użytku inwestycje w tym kwartale zabudowy. Temat jest w fazie planowania, ustalania kierunków działania oraz finansowania. Wierzę, że fragment ścieżki od ulicy Rybackiej uda się wykonać jeszcze w tym roku
 
– dodał Janusz Nowak.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 01.02

  Brawo Panie Prezydencie Nowak. Jest to bardzo dobra wiadomość nie tylko ze względów estetycznych ale również turystycznych. Gratuluje, budujcie jak najszybciej.

 2. 2
  +4
  ~ fghhjkhkh
  Sobota, 01.02

  "w Elblągu wszelkie realizacje muszą uzyskać aprobatę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków..." Chyba nie za bardzo ten konserwator zabytków przepada za naszym miastem, skoro pozwala aby na starówce budowano różne kiczowate kamienice, tak jak ta żółto-czarna wybudowana nie tak dawno.

 3. 3
  +9
  ~ Brawo
  Sobota, 01.02

  Czekamy na szybkie wykonanie i przemarsz ścieżka .

 4. 4
  0
  ~ Miejscowy
  Niedziela, 02.02

  Wojewódzki konserwator zabytków to elblążanin:)

 5. 5
  +2
  ~ Edyta
  Niedziela, 02.02

  Super wiadomość . Bardzo się cieszę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.