Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Mieszkańcy apelują o wybudowanie chodnika wzdłuż Królewieckiej

20.01.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy apelują o wybudowanie chodnika wzdłuż Królewieckiej
Fot. Ryszard Biel
- Mieszkańcy ulic Smolnej, Łukasińskiego i Waryńskiego zwracają się z prośbą o wybudowanie przynajmniej prowizorycznego chodnika wzdłuż ul. Królewieckiej – zaznaczył radny Koalicji Obywatelskiej Wojciech Karpiński. Co na to włodarz naszego miasta?
 
Chodzi dokładnie o odcinek od skrzyżowania ul. Królewieckiej z ul. Smolną w kierunku ul. Fromborskiej dla komunikacji pieszej do przystanku autobusowego przy ul. Fromborskiej.
 
 
Wymagałoby to również utworzenie przejścia przez ul. Królewiecką na wysokości tego przystanku. Mieszkańcy proszą również o punkt świetlny przy skrzyżowaniu ulic Smolnej i Królewieckiej. Myślę, że w ramach planowanego remontu ul. Fromborskiej warto pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu
 
– podkreślił Wojciech Karpiński.
 
Czy w budżecie Miasta znajdą się na to środki? - Aktualnie opracowywana jest dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogólną do skrzyżowania z ulicą Królewiecką – wyjaśnia Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.
 
 
W ramach tego zadania projekyowana jest także przebudowa skrzyżowania ulicy Królewieckiej z Fromborską na rondo oraz budowa chodnika wzdłuż ulicy Królewieckiej od skrzyżowania z ulicą Smolną do ulicy Metalowców
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Dokumentacja ma przewidywać także wykonanie owego przejścia dla pieszych przez ulicę Królewiecką wraz z oświetleniem. - Przejście te przewidziane będzie w obrębie ronda po stronie ulicy Smolnej – dodał Prezydent Elbląga.
 
Skąd środki na tę inwestycję? - Gmina Miasto Elbląg wystąpiła o dofinansowanie na te działania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych i oczekuje na rozstrzygnięcia w tym zakresie – stwierdził Witold Wróblewski. - W przypadku otrzymania dofinansowania zadanie planowane jest jako dwuletnie z realizacją w latach 2020-2021.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ qwe
  Poniedziałek, 20.01

  Prosimy też o chodnik przy ulicy Królewieckiej w Dąbrowie - bo to podobno jeszcze Elbląg

 2. 2
  +5
  ~ kkk
  Poniedziałek, 20.01

  Dokładnie, dojście do działek lub schroniska po błocie lub po ulicy, nie wspomnę już o tym, że ciemno jak w ...a przecież to też Elbląg

 3. 3
  +3
  ~ wicia
  Poniedziałek, 20.01

  Nie chodnik ino Obwodnicę Wschodnią czas zacząć budować.

 4. 4
  +6
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 20.01

  No moze mieszkancy tez usuna te dziwne wjazdy do ogrodkow ,pobudowali garaze i wiaty i na skrzyzowaniu z Fromborska nawet jeden gosciu warsztat zrobil i komis na samym skrzyzowaniu wystawia auta z Niemiec na sprzedaz to mieszkancom nie przyszkadza.

 5. 5
  +6
  ~ korba666
  Poniedziałek, 20.01

  wlodarz miasta to nieudacznik, prosze mi powiedziec gdy jade droga dla rowerow pod gore przy szpitalu i dojezdzam do przystanku autobusowego przy spozywczaku droga sie nagle urywa, jak i gdzie mam dalej jechac rowerem? co autor tej drogi rowerowej mial na mysli i czym sie kierowal? poznamy nazwisko tego partacza?

 6. 6
  +6
  ~ Mieszkanka Dąbrowy
  Poniedziałek, 20.01

  Złożyliśmy 2500 podpisów w sprawie ścieżki rowerowej i pieszej wzdłuż ulicy Krolewieckiej do Dąbrowy. Prezydent zignorowal taki glos społeczny i tylu wyborców. Zapomnial o tak duzym osiedlu ale o podatkach nie zapomnial.

 7. 7
  +3
  ~ intelektualne rebusy
  Poniedziałek, 20.01

  Czyli tradycyjnie "radny" pyta o to co już przegłosował, bo budżet zapewne przed głosowaniem przynajmniej przeczytał. Salomonowa odpowiedź administratora brzmi tradycyjnie "z uwagi na , "nie" ! " , ale jednak do Metalowców. Ulica królewiecka ale nadal Armii Czerwonej, bo taka jak ją zostawiła ACz. Radny nie zna planów i budżetu, ale nie pyta u źródeł - w komisjach RM i w dep. UM, ale od razu wali do "prezydenta" by ten znowu błysnął w kampanii prezydenckiej kandydata psl. Będzie remont jak wujek da kasę. Poczekamy do maja i usłyszymy "nie dali" bo rządzący walczą z samorządem. Przejrzałem inwestycje gmin wiejskich województwa WM - możemy im zazdrościć jak gospodarują i inwestują, dzielą pieniądze które już mają. Dlaczego wnioskuje elbląski UM tak nieudolnie i późno? Król jednak jest nagi.

 8. 8
  +1
  ~ sss
  Wtorek, 21.01

  muszą teraz remontować ulice Rybacką, po tam pan Wójcik ma kupionych wiele mieszkań, ot i tyle

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.