Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kto stoi za sprzedażą nowych mieszkań w Elblągu? [WYWIAD]

03.01.2020, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto stoi za sprzedażą nowych mieszkań w Elblągu? [WYWIAD]
fot. materiały inwestora EL INVEST Development

Przez ostatnie dwa lata w Elblągu zauważalny jest bardzo dynamiczny rozwój rynku deweloperskiego. W naszym mieście powstaje coraz więcej nowych mieszkań oraz przybywa chętnych do ich budowy deweloperów. Jednym z takich deweloperów jest EL INVEST, który realizuje obecnie w Elblągu aż 4 inwestycje. Od chwili pojawienia się na elbląskim rynku, przez zaledwie dwa lata sprzedał on blisko 400 mieszkań. Jedną z osób odpowiedzialnych za ten wynik jest Piotr Kaczmarczyk, którego firma obsługuje inwestycje EL INVEST, w tym zajmuje się sprzedażą mieszkań i domów od tego dewelopera.

Zachęcamy do lektury wywiadu z Piotrem Kaczmarczykiem, specjalistą rynku deweloperskiego, pełniącym funkcję Dyrektora Sprzedaży EL INVEST Development, a także prowadzącym w ramach firm „Rynek-Pierwotny.Net” i „BROKER - nowe mieszkania i domy” obsługę innych projektów deweloperskich.

Panie Piotrze w branży deweloperskiej funkcjonuje Pan od blisko 10 lat. Jako firma specjalizująca się w obsłudze deweloperów, na koniec tego roku możecie się poszczycić kilkunastoma prowadzonymi inwestycjami w kilku miastach w kraju, w tym także w Elblągu.
 

- Zaczynaliśmy od Olsztyna, z którego pochodzę. W kolejnych latach zasięg naszej obsługi objął okoliczne miasta w regionie: Biskupiec i Dobre Miasto. Pracowaliśmy również przy inwestycji w Warszawie. Od dwóch lat prężnie działamy w Elblągu, gdzie na tę chwilę zajmujemy się obsługą czterech inwestycji EL INVEST Włodzimierza Powązki – największego w mieście ,,Osiedla Sadowa’’, najnowszego projektu ,,EL Tower’’, kameralnej ,,Kamienicy Trybunalska’’ i komfortowego, jednorodzinnego ,,Osiedla Kowieńska’’. Do tego dochodzą trzy inwestycje w Olsztynie. Na brak obowiązków więc nie narzekamy.Obsługa deweloperów to szerokie zagadnienie. Na czym dokładnie polega Pana działalność?

- Pracujemy z Inwestorami od momentu analizy potencjału zabudowy działki, poprzez negocjacje jej nabycia, konsultowanie koncepcji i szczegółowego projektu zagospodarowania działki, poprzez przygotowanie wymaganej do sprzedaży i finansowania inwestycji dokumentacji, stworzenie marketingu i prowadzenie sprzedaży i obsługi klientów włącznie ze zmianami lokatorskimi, aż do odbiorów kluczy i aktów własności.

Drugą, równie ważną gałęzią Waszej działalności są kredyty mieszkaniowe.

- Naszym partnerem w zakresie kredytów mieszkaniowych jest między innymi zrzeszająca ekspertów kredytowych Spółdzielnia ANG, która posiada unikatowy na rynku usług finansowych kodeks etyczny. Posiadamy w zespole specjalistów, którzy na każdej z obsługiwanych przez nas inwestycji, pomagają nabywcom mieszkań w pozyskaniu kredytu na własne M.

Kompleksowość to w Waszym przypadku słowo klucz. Dzięki temu z roku na rok przybywa Panu pracy, a co za tym idzie działalność Pana firmy poszerza się.

- Moim skromnym zdaniem wpływ na to ma przede wszystkim wypracowane przez ostatnie lata doświadczenie w sprzedaży, nabyta znajomość rynku i branży oraz realne ceny usług, przez co w naszym regionie jesteśmy pierwszym wyborem dla inwestorów. Rosnąca ilość obsługiwanych inwestycji sprawia, że stale zwiększamy nasz zespół i podnosimy jego kwalifikacje. Aby przy utrzymaniu wysokiego poziomu usług móc poszerzać ich zakres, jak i zakres terytorialny działań, cyklicznie szkolimy się. Chcemy być na bieżąco z nowinkami na rynku, by móc wprowadzać je w życie. Dzięki temu, że jesteśmy coraz bardziej skuteczni, zauważyliśmy, że na lokalnych rynkach konkurencja próbuje nas naśladować. Staramy się więc wyznaczać trendy i być zawsze kilka kroków do przodu, bo robimy to z pasją, według wielu szybciej i lepiej.

Ważnym elementem jest również odpowiednio dobrany zespół pracowników i współpracowników.

- Zgadza się. Moją działalność zaczynałem od jednego pracownika, teraz cały nasz zespół liczy kilkanaście osób. Podstawą firmy są ludzie, którzy są z nami w lepszych i w gorszych chwilach - na tym polega zespół. Mocne ogniwa stają się jeszcze mocniejsze, słabsze się rozpadają. Aby jeszcze mocniej spajać nasz zespół każdy rok tradycyjnie kończymy warsztatami i spotkaniem świątecznym, w którym uczestniczą również nasi szacowni partnerzy. Ważne jest, by w niełatwej przecież branży pracy z klientem, podtrzymywać dobrą atmosferę.Jak podsumuje Pan mijający 2019 rok?

- Był on dla nas bardzo pracowity, dzięki czemu otworzył wiele nowych drzwi. Nawiązaliśmy nowe kontakty i poszerzyliśmy portfel naszych inwestycji o nowe lokalizacje. Tak jak wcześniej wspomniałem, jeżeli chodzi o Elbląg, to skupiamy się na obsłudze dewelopera EL INVEST, dla którego rozpoczęliśmy sprzedaż czwartej, nowej inwestycji na Zatorzu. Stale działamy także w Olsztynie, gdzie uruchomiliśmy jedną nową inwestycję, a także kontynuowaliśmy obsługę dwóch dotychczasowych. W wymienionym już podolsztyńskim Biskupcu w zasadzie zakończyliśmy sprzedaż mieszkań w czwartym już budynku wielorodzinnym. W 2019 roku zakończyliśmy też sprzedaż inwestycji w położonym na Warmii Dobrym Mieście. Nowym kierunkiem było dla nas wejście na rynek deweloperski w Płocku, gdzie rozpoczęliśmy obsługę inwestycji w samym centrum miasta. Po dwóch latach przerwy, wróciliśmy do obsługi inwestycji w Warszawie, nawiązując tym samym partnerską współpracę z Warszawskim Towarzystwem Kredytowym. To nadal nie koniec, bo pod koniec roku nawiązaliśmy współpracę z ogólnopolską Platformą Mieszkaniową, za której rozwój jesteśmy teraz odpowiedzialni w regionach Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim. Można więc powiedzieć, że mamy przekrojowe doświadczenie, na rynkach od kilku milionów mieszkańców (jak rynek stołeczny) do kilkunastotysięcznych miejscowości.

 

Jakie macie zatem plany na 2020 rok?

 

- Plany na nowy rok mamy ambitne. Już wiemy, że przybędzie nam kilka nowych inwestycji do obsługi. Będzie to przede wszystkim kolejna nowa inwestycja w Elblągu, oraz dwie nowe inwestycje w Olsztynie. Poprowadzimy sprzedaż kolejnego budynku w Biskupcu, prawdopodobnie też we współpracy z WTK kolejnej inwestycji w Warszawie, oraz wprowadzimy do sprzedaży pierwszą inwestycję na rynku trójmiejskim, dokładnie w Gdańsku. Z końcem roku zamierzamy również wprowadzić jednego z obsługiwanych deweloperów do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 2020 rok to także ugruntowanie działalności Platformy Mieszkaniowej w Gdańsku i Gdyni oraz otwarcie w pełni funkcjonalnego biura Platformy w Olsztynie.
 

No właśnie, wspomniał Pan już dwukrotnie o Platformie Mieszkaniowej. Czym ona jest i jakie korzyści się z nią wiążą dla korzystających z jej usług?

- Krótko mówiąc Platforma Mieszkaniowa usprawnia sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym, poprzez dostarczenie oferty mieszkań wyselekcjonowanym i przeszkolonym pośrednikom nieruchomości. Umożliwia ona lepsze dotarcie deweloperom z ofertą do klientów, a klientom szersze porównanie rynku i dostępność wiedzy o nowych inwestycjach. Zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia tego projektu w północnej Polsce. Zadaniem mojego zespołu na 2020 rok, będzie po pierwsze zbieranie nowych projektów deweloperskich do bazy, która jest udostępniania pośrednikom oraz poprawienie widoczności Platformy na rynku - jako najbardziej zaawansowanego technologicznie i najskuteczniejszego partnera dla pośredników, przy sprzedaży ofert z rynku pierwotnego.

Moim konikiem jest natomiast projekt, który ma odpowiedzieć na obecne zapotrzebowanie rynku deweloperskiego na grunty, wykorzystując moją i współpracowników specjalistyczną wiedzę - w zakresie zdiagnozowania potencjału inwestycyjnego gruntu, przeprowadzenia studium wykonalności projektu, oraz przygotowania koncepcji zabudowy i uzyskania decyzji wz. Pomoże to inwestorom zaoszczędzić całe miesiące, a czasami wręcz lata przy wyborze terenu inwestycyjnego. W powoływanym do tego celu zespole - poprzez przygotowanie wyżej wymienionych kalkulacji i ustaleń, zamierzamy aktywować pod zabudowę te grunty, które na dziś nie są do tego jeszcze odpowiednio przygotowane (w tym także te niezagospodarowane w Elblągu). W tym celu zachęcamy właścicieli nieruchomości do kontaktu z naszym biurem. Kolejnym krokiem będzie stworzenie dostępnej dla deweloperów bazy tych terenów inwestycyjnych w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim.


Wygląda więc na to, że 2020 rok będzie kolejnym, który pozwoli Panu i Pana ludziom rozwinąć skrzydła.

- Na to liczymy. Przy okazji, w nowym 2020 roku chcielibyśmy życzyć wszystkim uczestnikom tego ciągle, dynamicznie zmieniającego się rynku nowych mieszkań, spokoju, pomyślności i realizacji planów. Wszystkim klientom - żeby znaleźli czego szukają, a deweloperom - aby mieli dobrze przygotowaną ofertę, dla nich dobrze skalkulowaną biznesowo, a jednocześnie trafiającą w gusta przyszłych mieszkańców. Dziękujemy każdemu za dotychczasową współpracę i liczymy na równie udaną w kolejnym roku.

Zachęcamy do kontaktu:
Rynek-Pierwotny.Net
piotr@kaczmarczyk.biz
 


..........................Materiał promocyjny ..........................
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.2139458656311