Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Ul. Wspólna znajduje się w niechlubnej czołówce niebezpiecznych ciągów komunikacyjnych”

23.04.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Ul. Wspólna znajduje się w niechlubnej czołówce niebezpiecznych ciągów komunikacyjnych”
fot. Patryk Mamczyński
- Zwrócił się do mnie mieszkaniec Elbląga o interwencję w sprawie stanu nawierzchni na ul. Wspólnej. Nawierzchnia tej drogi stanowi zagrożenie nie tylko dla ruchu pojazdów, w tym autobusów komunikacji miejskiej, ale także dla rowerów i pieszych – alarmuje Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk, który złożył w tej sprawie interpelacje do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
 
 
Znajdujący się w ciągu drogi kontrapas często stanowi dla kierowców jedyną alternatywę, by zapobiec uszkodzenia auta, dlatego rowerzyści zmuszeni się do korzystania z chodnika
 
– tłumaczył Antoni Czyżyk.
 
Radny Koalicji Obywatelskiej zwrócił się do Prezydenta z zapytaniem, czy naprawa ul. Wspólnej jest przewidziana w bieżącym harmonogramie napraw ulic.
 
- Zdaję sobie sprawę z faktu, że po okresie zimowym w wielu miejscach w mieście występuje ten problem, jednak stan tej ulicy sprawia, że znajduje się ona w niechlubnej czołówce niebezpiecznych ciągów komunikacyjnych. Ulica jest jednokierunkowa, wąska, stanowi jednak połączenie pomiędzy szpitalem a dworcem, stąd jest intensywne uczęszczana – zaznaczył Antoni Czyżyk. - Bez wątpienia, ze względu na bezpieczeństwo, konieczna jest naprawa jej nawierzchni.
 
Co na to Prezydent? - Ulica Wspólna jest jedną z 26 ulic objętych umową na wykonanie diagnostyki stanu technicznego konstrukcji nawierzchni jezdni oraz opracowanie technologii jej odnowy i wzmocnienia w ramach tzw. weekendowych remontów dróg. Powyższe stanowi etap przygotowawczy do opracowania materiałów przetargowych na wykonanie robót budowlanych i ma na celu określenie optymalnego pod względem technicznym i ekonomicznym zakresu robót remontowych dla poszczególnych odcinków dróg – tłumaczy Witold Wróblewski.
 
Prezydent poinformował, że szczegółowy harmonogram prac remontowych poszczególnych ulic zostanie sporządzony po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wyników diagnostyki dróg i uzależniony będzie od szacowanych kosztów budowlanych.
 
- W pierwszej kolejności w ramach odnowy nawierzchni realizowane będą prace na odcinku al. Tysiąclecia oraz ul. Szarych Szeregów, zadanie z budżetu obywatelskiego. Roboty te planowane są do realizacji w 2019 r. - dodał Witold Wróblewski.
 
Remonty cząstkowe nawierzchni ulic i chodników rozpoczęły się 1 kwietnia.
 
W pierwszej kolejności wykonywane są remonty na głównych ciągach komunikacyjnych, po ich wykonaniu wykonawca robót przystąpi do remontów na pozostałych ulicach w tym również na ul. Wspólnej
 
– zapewnił Prezydent Elbląga.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Ul. Wspólna ( zdjęć 44 )
Dodano: 2019-04-23 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ tenmoment
  Wtorek, 23.04

  Która część mija się z prawdą? Jest pełno dziur? Jest! Kierowcy jeżdżą po kontrapasie? Jeżdżą! Rowerzyści muszą ratować się chodnikiem? Muszą!

 2. 2
  +6
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 23.04

  a okrzei to dopiro tragedia

 3. 3
  +3
  ~ oko
  Wtorek, 23.04

  Królewiecka - kostka w okolicy koszar miała być pokryta asfaltem , zapomniano ?

 4. 4
  +2
  ~ lw
  Wtorek, 23.04

  Zapraszam na Okrzei ;(((

 5. 5
  +2
  ~ Gdama72
  Wtorek, 23.04

  Oo tak jestem za zrobieniem ul. Wspólnej. Wiem, że niektóre ulice są gorsze, ale tej ulicy również potrzebny jest remont. Dla mnie jeżeli mam być szczera to wcale niepotrzebny jest ten kontrapas do niczego! Jest tak mało miejsca na ulicy a oni sobie coś wymyślają. Kto ma jeździć na rowerze to da sobie radę i tyle

 6. 6
  0
  ~ joko12345
  Poniedziałek, 29.04

  Proponuję wprowadzić ograniczenie 3,5T (z wyłączeniem komunikacji) a reszta do ul. Agrykola

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.