Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Są chętni do remontu zajezdni. Jednak czy miasto na nich stać?

16.11.2018, 14:00:03 Rozmiar tekstu: A A A
Są chętni do remontu zajezdni. Jednak czy miasto na nich stać?
Fot. Ryszard Biel

Wszystko wskazuje na to, że kolejny przetarg na modernizację zajezdni przy ul. Browarnej i utworzenie węzła przesiadkowego w okolicy dworca PKP nie zakończy się wyłonieniem wykonawcy. Tym razem co prawda złożono więcej ofert, ale ich ceny, nadal przekraczają budżet przedsięwzięcia.

„Modernizacja infrastruktury technicznej na terenie zajezdni tramwajowej do obsługi taboru niskoemisyjnego oraz wsparcie węzła przesiadkowego publicznego transportu zbiorowego”, ma zostać zrealizowana w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”.

Zamówienie obejmuje trzy zadania. W przypadku zajezdni wykonawca będzie musiał w miejsce starej hali przeglądowej autobusów zbudować nową halę postojową taboru tramwajowego (część A) oraz wybudować tory i trakcję tramwajową na terenie zajezdni przy ul. Browarnej (część B).

Utworzenie węzła przesiadkowego w okolicach elbląskiego dworca to część C. To wiąże się m.in. z: przebudową peronów przystanków tramwajowych na wysokości Dworca PKP przy Alei Grunwaldzkie wraz z budową odcinka chodnika oraz montażem elementów małej architektury na peronach i na Placu Dworcowym, która obejmuje m.in.: zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej, biletomatów, gabloty informacyjnej, stojaków rowerowych, wyposażenie istniejących wiat na pętli autobusowej w oświetlenie i wymianę źródeł światła na pętli autobusowej na LED-y.

Kolejny przetarg na wykonanie tych zadań został ogłoszony w październiku. Wczoraj (15 listopada) podano informację z otwarcia ofert.

Na całą inwestycję miasto zamierza przeznaczyć 6 381 332 zł. Chętni wykonawcy tylko za modernizację zajezdni zaśpiewali ponad 7 mln zł (brutto). Jeśli dodać do tego pozostałe części zadania okazuje się, że miasto do projektu powinno dołożyć kilka milionów złotych ekstra. Wszystko wskazuje więc na to, że i ten przetarg zostanie unieważniony. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ czaaaaaaaasiek
  Piątek, 16.11

  Ale dla paru kolesi od Wcisły i dla niego samego to wywalili 3 miliony na hangar, a tu dla tylu mieszkańców kasy zabrakło, a co tam, to jest skandal!!!!

 2. 2
  +1
  ~ Olaboga
  Piątek, 16.11

  Ciągłe niedoszacowanie przetargów... BRAWO:( A ogłaszanie kolejnych też generuje koszt. Coś tu śmierdzi. Chyba trzeba jakiś audyt machnąć... przetarg na usługi geodezyjne, na budowę tunelu pod wiaduktem, system głosowania sali obrad w UM, dzierżawa gruntów na Modrzewinie, remont i rozbudowa Szpitala Miejskiego,... albo są z ch****ą specyfikacją jak np. tabor komunikacji miejskiej bez klimy (ewenement na skalę krajową a może i światową...). To przykłady "z czuba" a jest tego spooooro więcej:(

 3. 3
  +7
  ~ niezorientowana
  Piątek, 16.11

  A może zrobić wszystko na Browarnej w pierwszej kolejności,a potem ,gdy uzbiera się pieniądze,dalszą pracę na Grunwaldzkiej. Są to przecież dwie różne prace i nie konieczne muszą być wykonane w tym samym czasie. To jest tylko moja sugestia.

 4. 4
  +4
  ~ WP
  Piątek, 16.11

  Z niecierpliwością oczekuję opinii Roberta K. Wszakże zna się na wszystkim.

 5. 5
  +2
  ~ ciekawe
  Piątek, 16.11

  A kto jest autorem tego przetargu?.

 6. 6
  +3
  ~ Minus
  Sobota, 17.11

  Nie dawno widziałam taka listę tu na stronie osoby nagrodzone?tylko umknęło mi uwadze za co/, a w śród wymienionych pan Orzech, czy to nie prezes ZKM, tylko za co?. Komunikacja cały czas się cofa, zadłużenie 20 milionów jak było tak jest- nigdzie nie można doczytać się programu naprawczego, rozwoju komunikacji w Elblągu, więc jest to zagadkowe.

 7. 7
  0
  ~ Zamknijcie r,,e
  Sobota, 17.11

  Były wybory chcieliście to macie. A teraz m,,, y w kubeł.

 8. 8
  +2
  ~ Absurd
  Sobota, 17.11

  Olsztyniaki od każdego dostają kasę na tramwaje a Elbląg maja wszyscy w d. Walcie się i tyle

 9. 9
  +1
  ~ do Zamknijcie r...je
  Niedziela, 18.11

  Tak przypuszczam człowieku kim jesteś, ale tak jest jak się nie umie przegrywać. A gdyby nie chodziło o stołek, a o sprawę to komentarz byłby inny, cały czas trzeba drążyć temat aż do skutku, jeszcze raz napisze TEMAT. W kubeł to sam człowieku się zamknij, oby tacy ludzie jak Ty nie trafiali do jakichkolwiek władz samorządowych.

 10. 10
  +1
  ~ Elbinger
  Środa, 19.12

  TE narzekają na niska frekwencję w tramwajach, ale ani Miasto ani TE nie zrobiło w tym czasie kompletnie nic, aby ofertę przewozową uatrakcyjnić czy usprawnić. Nowy odcinek (T4,5) jak widać nie spełnia oczekiwań, bo przystanki usytuowane nielogicznie, nie pokrywają się ze strumieniem potencjalnych pasażerów. Wystarczyłoby np. utworzyć wysepki przystankowe na wysokości ulicy Słonecznej - Zacisze, gdzie i tak funkcjonuje ruchliwe przejście dla pieszych. Podobne przystanki powinny być koło Sądu oraz na przecięciu Pasażu/ Bałuckiego. Przystanek na Pl. Grunwaldzkim przestał spełniać funkcje, a na Grunwaldzkiej przy Elzamie powinien być przystanek tramwajowo - autobusowy (tak, tam gdzie giną ludzie..). Itp, itd. A oni co robią - zamiast ? - podnoszą cenę biletu. Gratuluję dobrego samopoczucia..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.