Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne prace na ul. Kościuszki. Odnowiony zostanie fragment jezdni

10.10.2018, 09:50:23 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne prace na ul. Kościuszki. Odnowiony zostanie fragment jezdni
Fot. Ryszard Biel

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej niedawno ruszyło z przebudową skrzyżowania ulic Kościuszki i Królewieckiej. Tymczasem miasto chce powierzyć spółce kolejne zadanie. Chodzi o remont jezdni odcinka ulicy Kościuszki.

EPGK czekają kolejne roboty drogowe. Ratusz poinformował 8 października o zamiarze powierzenia nowej miejskiej spółce zadania polegającego na odnowieniu nawierzchni fragmentu jezdni przy ul. Kościuszki. Chodzi o ciągnący się wzdłuż ogrodów działkowych odcinek od rzeczki Kumieli (zakręt za hotelem Młyn) do ulicy Marymonckiej.

Wykonawca będzie musiał wymienić betonową nawierzchnię, przestawić krawężniki i naprawić uszkodzone studzienki. Wartość tego zamówienia miasto szacuje na 126 tys. zł. Planuje, że spółka uwinie się z nim w 21 dni roboczych, co oznaczałoby, że remont zostanie ukończony jeszcze jesienią.

Przypomnijmy. Do 26 listopada, kawałek dalej, bo na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Królewiecką, ma powstać rondo. Tym zadaniem również zajmuje się EPGK. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ luki
  Środa, 10.10

  Wybory powinny odbywac sie co roku.Elblag byłby piekny i czysty.

 2. 2
  --5
  ~ koala
  Środa, 10.10

  I tak funkcjonuje miasto - od klejenia do klejenia. Małe uszkodzenie - mały koszt, ale czeka się aż połamią się zawieszenia pojazdów i jezdnia się rozpadnie. dobrze, że wybory zmusiły ratuszowego lenia do aktywności. A inne ulice np. Szarych Szeregów czy Okrężna? Okrężną pociągnął 50 m dla wpływowych właścicieli willi, a reszta?

 3. 3
  +9
  ~ Ploterek
  Środa, 10.10

  Może przy okazji warto by naprawić przejazd przez tory tramwajowe, bo tam też już się kiepsko robi.

 4. 4
  +3
  ~ Lambego
  Środa, 10.10

  Stawiam dalej na Wróblewskiego! Ten Prezydent musi być kolejną kadencję żeby dokończyć co zaczął.Elbląg znów się oddłuży i poprawi się infrastruktura !!! 21 październik głosujemy na Prezydenta Wróblewskiego!!!

 5. 5
  0
  ~ nie - no super
  Środa, 10.10

  termin wybrany bardzo odpowiednio - akurat z poślizgiem na Wszystkich Świętych już widzę te kory - nie korki a kory stojące na Marymonckiej, Królewieckiej i Kościuszki - bo nikt nie pójdzie na cmentarz pieszo tylko pany janusze i panie w pelisach będą podjeżdżać lymuzynami typu suv pod same groby - mało, że parking będzie zapchany piętrowo to jeszcze ten głupi remont (głupi z terminem a nie z faktem jego wykonania) tylko gdzie byli epgkowscy i ratusz przez wrzesień - czyżby tyle czasu zajęło podjęcie decyzji o remoncie tego odcinka???? to jakas paranoja - zobaczycie jaki będzie armagedon przy dojeździe i dojściu do cmentarza Agrykola.... dziś 10.10 +21 dni i mamy 31.10.

 6. 6
  +4
  ~ zofia
  Środa, 10.10

  Nie przypominam sobie ,by jakikolwiek wczesniejszy prezydent zrobil w 4 lata tak duzo , mimo duzego zadluzenia miasta . Jednak ludzi zadziwiają ciągle nie zalatwione tematy : 1/ slodka dzialka pana M. na pl Konstytucji , 2/ niby budowa kamienniczki - Yolo bis , na Starowce przez pana. P. Wydawalo by się ,że prezydent Nowak to zalatwi ,jak obiecał rok temu , ale widac wlaściciele są za mocni ,a prezydent za słaby.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.