Sobota, 19.09.2020, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Fragment chodnika przy Kościuszki doczeka się remontu

13.08.2018, 16:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Fragment chodnika przy Kościuszki doczeka się remontu

Miasto wyłoniło wykonawcę remontu chodnika przy ul. Kościuszki 25,27 i 29. Zajmie się tym elbląska firma za ponad 395 tys. zł.

Remont fragmentu chodnika przy ul. Kościuszki, przy klatkach 25, 27 i 29, to jedno z zadań wybranych w ubiegłym roku do realizacji z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Wniosek ten wsparło swoimi głosami 399 mieszkańców okręgu nr 3. Koszt remontu oszacowano na 400 tys. zł. Okazuje się, że to może być za mało. Wykonawca będzie musiał rozebrać istniejący chodnik i w jego miejsce ułożyć nową nawierzchnię.

Do pierwszego przetargu na to zadanie stanęły trzy firmy. Jednak miasto to postępowanie unieważniło.

W lipcu ogłoszono kolejny przetarg. Tym razem wyłoniono wykonawcę zadania. Została nim elbląska firma wykonująca usługi brukarskie, której oferta opiewała na 395 569,23 zł (brutto). Na przeprowadzenie prac będzie miała 60 dni.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Dla kogo
  Poniedziałek, 13.08

  Ocknijcie się wreszcie um urzędnicy, remonty chodników dla kogo by mieli co niszczyć samochodami. Weto.

 2. 2
  +3
  ~ EWA
  Wtorek, 14.08

  Tylko ciekawe czy samochody dostawcze przyjeżdżające do sklepu SPOŁEM nadal będę niszczyły chodnik , tym razem nowy. To chyba ta firma powinna zostać sponsorem remontu a nie my wszyscy.

 3. 3
  +3
  ~ tomasz
  Wtorek, 14.08

  a ja tak zapytam nieśmiało: czy miejsce, na którym stoi BMW, to jeszcze parking, czy może już chodnik. Bo jeśli chodnik i to ten, który ma być naprawiany, to jakoś słabo widzę jego przyszłość, gdyż od parkowania BMW i jemu podobnych będzie w krótkim czasie wyglądał tak samo. Niestety widok ten obserwuję codziennie przechodząc obok i niestety stojących na chodniku (jak BMW) aut jest o wiele więcej. Czy policja, straż miejska naprawdę tego nie zauważa?

 4. 4
  +1
  ~ il...ing
  Wtorek, 14.08

  masakra....przecież jest wiele innych chodników w dużo bardziej opłakanym stanie np grunwaldzka przy wjeździe niż ten....ktoś musiał nieźle ciągnąć by to przeszło - żal pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.