Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prace nad modernizacją targowiska miejskiego zakończą się jeszcze w listopadzie

08.11.2018, 09:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Prace nad modernizacją targowiska miejskiego zakończą się jeszcze w listopadzie
Fot. Ryszard Biel
Zakończenie modernizacji targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka zaplanowano na 30 listopada. Jak zapewnia Tadeusz Kusy, kierownik budowy, za dwa tygodnie inwestycja zostanie zgłoszona do Sanepidu i Straży Pożarnej, by móc uzyskać pozwolenie na jej użytkowanie.
 
"Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu" to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. W sumie koszt zadania (wykonanie robót budowlanych) wynosi ponad 2 mln 984 tys. zł (dofinansowanie to ponad 994 tys. zł).
 
Zakres robót budowlanych obejmował rozebranie 21 istniejących pawilonów handlowych oraz  rozebranie istniejących wiat ze stołami z zadaszeniem eternitowym i stołów obok wiat. Miały zostać wybudowane nowe zadaszone wiaty o konstrukcji stalowej i stoły handlowe.
 
W planach było rozebranie istniejącego ciągu pieszo-jezdniowego  i budowa nowego wraz z  chodnikami. Planowane jest też powstanie 12 szt. nowych pawilonów handlowych (w tym 3 pawilonów z instalacją wodociągową),   niezadaszonych miejsc handlowych,  miejsc parkingowych.
 
Na jakim obecnie etapie są prace?
 
Kończymy roboty drogowe. Stoły są zamontowane, zadaszenie zrobione, w trzech ostatnich pawilonach kładzione są płytki na ścianach
 
– mówił Tadeusz Kusy.
 
Kierownik budowy zapewnia, że termin zakończenia prac nie zostanie przekroczony. - Wszystko oddamy w terminie – dodał Tadeusz Kusy.
 
Co, jak do tej pory, stanowiło największą przeszkodzę podczas wykonywanych prac?
 
Najgorszą przeszkodą dla nas to były dni targowe – wtorki, piątki i soboty. Wtedy mieliśmy ograniczoną możliwość dostawy materiałów. Ciężko było dowieść np. beton, kiedy był potrzebny. Nie zawsze da się przewidzieć ile dokładnie będziemy go potrzebować, a na zapas też nie mogliśmy go zwozić, bo plac budowy był ograniczony. Mimo tego, przy sprzyjającej pogodzie, udało się nam zrealizować zadanie w terminie
 
– zaznaczył Tadeusz Kusy.
 
Na targowisku zostało wykonane odwodnienie pawilonów handlowych, kanalizacja deszczowa, sanitarna, instalacja wewnętrzna wodno-kanalizacyjna.
 
Targowisko będzie oświetlone. - Słupy oświetleniowe już stoją. Są już podłączone – dodał kierownik budowy.
 
Ile osób pracowało nad modernizacją targowiska miejskiego? - Różnie to bywało. Od 20 do 40 osób – dodał Tadeusz Kusy. - Pracowaliśmy przez sześć dni w tygodniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiającej postępy prac. Zdjęcia zostały zrobione na początku października i na początku listopada br.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Galeria / Targowisko miejskie budowa ( zdjęć 44 )
Dodano: 2018-11-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Piotr
  Czwartek, 08.11

  A mówili, że to inwestycja wyborcza. I co? Jajco?

 2. 2
  +10
  ~ asd
  Czwartek, 08.11

  Bardzo ladnie to wyglada, czy monitoring tez bedzie od razu?

 3. 3
  +1
  ~ kwadrat
  Czwartek, 08.11

  ~ asd- aha i placówka Straży Granicznej...i po bazarku...

 4. 4
  +7
  ~ Yd{yd96d
  Czwartek, 08.11

  No i gicior, teraz zrobić resztę proszę, bo będzie głupio wyglądało, z jednej strony ładne chatki, po przeciwnej stronie.... ruiny...

 5. 5
  +2
  ~ wyborca
  Czwartek, 08.11

  Teraz zobaczymy, czy telewizja coś skróci i czy będzie jakiś pretekst? Czy będą jeszcze chętni do wystąpienia po wyborach?.

 6. 6
  +3
  ~ ????????
  Czwartek, 08.11

  Ja z watahy " basiora " z Wichrowych Wzgórz na Wysoczyźnie Elbląskiej , czy inwestycja ta będzie bezpieczna , czy zadaszenie nie runie na mieszczan ? Bo nie wiem czy dzwonić do TVP na otwarcie ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.