Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Dlaczego plac zabaw, na który przeznaczono ponad 300 tys. zł nie jest monitorowany?

09.08.2018, 11:45:04 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego plac zabaw, na który przeznaczono ponad 300 tys. zł nie jest monitorowany?
Z końcem lipca br. zgłosił się do nas czytelnik, który zwrócił uwagę na zdewastowany plac zabaw w Parku Dolinka. Pan Mirosław był oburzony, że inwestycja zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego nie jest odpowiednio zabezpieczona.
 
 
Czy na prawdę w Elblągu nie może być ładnie? Wszystko musi być zniszczone, połamane obsrane, zaśmiecone, to wtedy jest dobre? Na każdym kroku widać, że Elbląg nie ma gospodarza, a służby podległe prezydentowi nie działają , bo...mają wolne
 
- stwierdził p. Mirosław.
 
Budowa i rozbudowa placu zabaw były realizowane przez Urząd Miasta Elbląg na podstawie dwóch umów zawartych z firmą Educarium. Jedna opiewała na 60 tys. zł, truga zaś na 59 tys. 800 zł.

- Ponadto w Parku Dolinka w 2016 r. zostało wykonane ogrodzenie placu zabaw na kwotę brutto 36 tys. 800, a w 2017 r. dokonano rozbudowy placu zabaw o konstrukcję linową dla starszych dzieci na kwotę brutto 155 619,60 zł - mówił Leon Budzisiak, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
 
Szkody wyrządzone w lipcu br. przez nieznanego sprawcę lub sprawców oszacowano na ok. 3 tys. zł.
 
Sprawa dewastacji ogrodzenia zabaw w Parku Dolinka została skierowana do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w celu wykrycia sprawcy. Szkoda została zgłoszona do firmy ubezpieczeniowej, sprawa jest w toku
 
– zapewnia Leon Budzisiak.
 
Oprócz ogrodzenia zdewastowane zostało jedno z urządzeń – huśtawka hio-hop. - Zdemontowana huśtawka będzie zamontowana po naprawie. Jej brak nie jest wynikiem dewastacji. Podczas cotygodniowego przeglądu urządzeń na placach zabaw, stwierdzono zużycie części elementów huśtawki i w celu zapewnienia bezpieczeństwa została ona tymczasowo, na czas remontu, usunięta z placu zabaw – wyjaśnia Leon Budzisiak. - Obecnie oczekujemy na dostawę części zamówionych u producenta urządzeń zabawowych. Po remoncie wróci na swoje miejsce.
 
Kto pokryje koszty związane z wyrządzonymi szkodami? - Utrzymanie i bieżące naprawy urządzeń na placach zabaw są zadaniami statutowymi naszej jednostki i prowadzone są na bieżąco w ramach dostępnych środków – dodał Leon Budzisiak.
 
Dlaczego inwestycja, na którą przeznaczono ponad 300 tys. zł nie jest monitorowana?
 
- Koszt montażu monitoringu placu zabaw szacuje się na kwotę 100 tys. zł, Zarząd Zieleni Miejskiej nie posiada w roku bieżącym zabezpieczonych środków na ten cel - dodał Leon Budzisiak.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Zniszczony plac zabaw Park Dolinka ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-07-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Mechanik
  Czwartek, 09.08

  Już naprawiłem i zamontowałem,działa jest dobrze.

 2. 2
  +2
  ~ kamery nie są drogie
  Piątek, 10.08

  Panie Budzisiak, kamery nie są drogie, wystarczy je kupić i wpiąć w system światłowodów, które zafundował nam dziadek Słonina. Może już nie działają te swiatłowody?jak działa system ? UM musi ogłosić przetarg publiczzno-prywatny, zgłosi się zaprzyjazniona z jakimś urzędasem firma, która zamontuje , al da cenę zaporową by kolesie króliczka zarobili. Wróblewski przyklepie i też swoją działke wezmie. O, tak to działa w skorumpowanym UM.A w dokumentach wszystko cacy, nikt sie nie przyvzepi o nic.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.