Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Zatorzu powstanie hala sportowa. Prezydent Wróblewski: Planujemy ją zrealizować do końca maja

10.10.2017, 15:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zatorzu powstanie hala sportowa. Prezydent Wróblewski: Planujemy ją zrealizować do końca maja
Fot. orlika - źródło archiwum SP 14

Przy ul. Lotniczej miała powstać hala namiotowa. Na ten cel mieszkańcy dzielnicy Zatorze przeznaczyli środku z Budżetu Obywatelskiego. Miasto zrezygnowało jednak z wyznaczonej lokalizacji. Inwestycja jednak miała zostać zrealizowana przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Mielczarskiego.  Co w tej sprawie zrobiono?

Za tą inwestycją zagłosowało prawie 3 tys. 200 elblążan. Hala miała powstać przy Gimnazjum nr 7.  Jednak reforma oświaty spowodowała, że Miasto zrezygnowało z tej lokalizacji. Zdecydowano, że lepszym miejscem będzie teren przy Szkole Podstawowej nr 14, do którego przeniesiono uczniów z Gimnazjum nr 7.

W poniedziałek, 9 października, SP 14 obchodziła 60-lecie istnienia. Podczas uroczystości  dyrektor Kazimiera Pierzyńska- Czujwid z dumą ogłosiła, że boisko znajdujące się przy szkole doczeka się zadaszenia.

 

Przez 60 lat szkoła się zmieniła. Powstało boisko, ale muszę powiedzieć, że jest decyzja, że orlik będzie zadaszony i wszyscy się z tego bardzo cieszymy. To boisko codziennie służy uczniom i mieszkańcom osiedla

– zaznaczyła Kazimiera Pierzyńska- Czujwid.

Na jakim etapie są przygotowania? - W tej chwili prowadzona jest procedura przygotowawcza. Do 30 października chcemy przygotować specyfikacje – mówi Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Kiedy zatem powstanie zadaszenie?

Planujemy zrealizować halę do końca maja. Termin jest bardzo krótki i trudny, tym bardziej, że zdarzają się przetargi, które otwieramy i nie ma żadnego oferenta do wykonania danej pracy

– zaznaczył Witold Wróblewski. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Wowka
  Wtorek, 10.10

  Historia lubi się powtarzać i zatoczyła piękne koło co dziś powie ten omnibus, który w 2009 roku był Przewodniczącym Rady Miasta jak pokazało życie nie pierwszy raz nie miał racji .....eh życie.

 2. 2
  +7
  ~ wist
  Wtorek, 10.10

  p. Wróblewski jak już coś powie to powie i że nie wie jak będzie z jego zapowiedzią?

 3. 3
  +8
  ~ Szkoda
  Wtorek, 10.10

  Wybudowano hale sportową przy szkole ul. Browarna tzw bubel, hala bez miejsc dla widowni. Wydano tyle kasy i są mecze ale widowni zero bo nie ma miejsca dla kibiców. Przecież ta hala mogłaby zarabiać na siebie ale cóż.

 4. 4
  +6
  ~ Marian
  Wtorek, 10.10

  Panie prezydencie a co z inwestycja w Epec, dlaczego pan nic nie robi w tym zakresie. Obniżyć odbiorcom stawkę za ciepło i budować piece na Dojazdowej jest miejsce. Czyżby skazywał Nas pan na trenowanie w czasie zimy, żeby Nam było ciepło.

 5. 5
  +7
  ~ yy
  Wtorek, 10.10

  zegnamy wroblewskiego za rok

 6. 6
  +8
  ~ do prezydenta
  Wtorek, 10.10

  obiecaj nam jeszcze stadion narodowy i będzie ok. co z karami za tor? co wiaduktem? wywal janusza nowaksa za to że działał przeciwko pracownikom spólki gminnej, zatrudnij jurka kserokopiarkę to skieruje hale i ok tylko czy ona bedzie oryginalna czy nie dokonca oryginalna

 7. 7
  +6
  ~ opus
  Wtorek, 10.10

  ten facet i tak zostanie wywieziony na taczce w przyszlym roku. a wszystkie inwestycje sportowe jakie tworzy to buble i niedopracowany kicz.

 8. 8
  +4
  ~ kiii
  Środa, 11.10

  no tak i znów Wróbel obiecuje, no idą wybory to jeszcze dużo nam obieca, może nawet Pałac kultury i nauki, i Sukiennice, i Tropical island

 9. 9
  +4
  ~ kiii
  Środa, 11.10

  i pomyśleć że w przyszłym roku będzie pełno takich obiecywaczy, co to oni nie zrobią, aby tylko do koryta się dostać, rzygać się chce.

 10. 10
  0
  ~ ciężki
  Czwartek, 12.10

  Kiedy będzie 400 m. tartanowa bieżnia lekkoatletyczna??? Hala mnie nie interesuje!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.253072977066