Sobota, 4.04.2020, Imieniny: Waclaw, Izydor, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Uwaga kierowcy! Na Bałuckiego zapadła się część jezdni

11.05.2017, 16:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga kierowcy! Na Bałuckiego zapadła się część jezdni
Fot. Ryszard Biel

Na wysokości budynku przy ul. Bałuckiego 4-5 zapadła się część nawierzchni asfaltowej jezdni. Sporego rozmiaru wyrwa może zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego. Miejsce to zostało już zabezpieczone specjalnym pachołkiem. W związku z tym, że zapadlisko pojawiło się w sąsiedztwie studni kanalizacyjnej, EPWiK ustala obecnie przyczynę jego powstania. 

Dziura powstała na dość ruchliwym odcinku ul. Bałuckiego, na jezdni prowadzącej w kierunku pasażu handlowego. Dość głęboka wyrwa, w przypadku wjechania w nią, może skutkować uszkodzeniem pojazdu. Na szczęście w porę została zabezpieczona. Co było przyczyną jej powstania? O to zapytaliśmy w Elbląskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, którego służby prowadziły w poniedziałek pomiary w tym miejscu. 

Wykonaliśmy w tym miejscu inspekcję kanału sanitarnego i deszczowego. Sprawdziliśmy także od wewnątrz wodociąg. Nie znaleźliśmy jednak żadnego związku skutkowego z zapadnięciem, do którego doszło na jezdni ul. Bałuckiego. W tej chwili odkopujemy to miejsce, by sprawdzić, co jest tego przyczyną

- przekazał nam Andrzej Kurkiewicz, dyrektor EPWiK.

Jak udało nam się ustalić, EPWiK trzy lata temu prowadził w tym miejscu naprawę studni rewizyjnej na przeciekającym kanale deszczowym. - Być może prace nad odtworzeniem nawierzchni jezdni zostały źle wykonane. Sprawdzimy to i w ciągu kilku dni jezdnia w tym miejscu powinna zostać naprawiona - zapowiada dyrektor Andrzej Kurkiewicz.


 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ cynik
  Czwartek, 11.05

  Prezydent tamtędy szedł?

 2. 2
  +1
  ~ Lokalny
  Sobota, 13.05

  Przy sklepie Społem przy pętli tramwajowej na Saperów też jest zapadnięta część ul. Czołgistów po pracach EPWiK parę lat temu, ale Prezydent i urzędnicy w tą część miasta nie zaglądają poza wyborami tak więc to zapadlisko pozostanie na stałe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.