Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Janusz Nowak: Stan budynków, które chcemy kupić jest dobry. Oglądałem je osobiście

25.04.2016, 09:30:41 Rozmiar tekstu: A A A
Janusz Nowak: Stan budynków, które chcemy kupić jest dobry. Oglądałem je osobiście

Wracamy do tematu budynków przy ul. Łączności oraz Trybunalskiej. Urząd Miasta chce je kupić od obecnego właściciela, czyli spółki PZU. Głos w sprawie zabrał Wiceprezydent Janusz Nowak.

Na jednym elbląskich portali pojawiła się wypowiedź Wiceprezydenta, który miał stwierdzić, że koszt remontu budynków sięgnie kwoty 1,5 mln zł. Nam wcześniej miasto nie odpowiedziało na pytanie o koszty adaptacji. Zostaliśmy jedynie poinformowani, że zależeć one będą od "zakresu zadań, kompetencji poszczególnych departamentów i referatów Urzędu, które miałyby być zlokalizowane w poszczególnych pomieszczeniach". Zapytaliśmy więc o to jeszcze raz.

Proszę się nie przywiązywać do tej kwoty. To są bardzo szacunkowe wyliczenia. Na razie jeszcze PZU nie wyraziło chęci sprzedaży tego budynku. Kiedy będziemy mieli odpowiedź firmy, to wyślemy tam naszych inspektorów i dokładnie to wycenimy

– wyjaśnia Janusz Nowak.

Przeniesienie innych departamentów do nowej  lokalizacji tuż obok Ratusza na pewno ułatwi nie tylko pracę urzędnikom, ale przede wszystkim poprawi wygodę mieszkańców w załatwianiu urzędowych spraw. Właśnie dlatego to miasto wciąż zabiega o możliwość zakup budynków.

- To my się do PZU zwróciliśmy z zapytaniem, czy nie chcą nam tego sprzedać – mówi Nowak. - Wynegocjowaliśmy cenę niższą od tej, która była nam proponowana. W międzyczasie w spółce zmienił się jednak zarząd i w tej chwili być może decyzje zostaną zmienione. Wciąż czekamy.

Janusz Nowak rozwiewa także wątpliwości dotyczące stanu budynków.

 

Byłem tam osobiście dwa razy, byli też nasi inspektorzy. Poza tym dla każdej tego rodzaju nieruchomości prowadzona jest specjalna księga obiektu i kto jak kto ale PZU robi to bardzo solidnie. Z tej księgi wynika, że stan techniczny budynków jest dobry

- zaznaczył.

Przypomnijmy, że elbląscy radni wyrazili już zgodę na zakup. Upoważnili jednak Prezydenta do wydania na ten cel nie więcej niż 1,4 mln zł. To około 570 zł za metr kwadratowy. Za budynek w tej lokalizacji z pewnością jest to cena atrakcyjna. Teraz czas na ruch PZU.

 

Gard

Oceń tekst:

Ocen: 8

%62.5 %37.5


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ sad
  Poniedziałek, 25.04

  Ok, ale parking przy sadzie nie bedzie za maly?

 2. 2
  +2
  ~ MiałemMieć
  Poniedziałek, 25.04

  "Na jednym elbląskich portali pojawiła się wypowiedź Wiceprezydenta, który miał stwierdzić, że koszt remontu budynków sięgnie kwoty 1,5 mln zł." Sam Wam powiedział czy od kogoś się dowiedzieliście co zamierzał stwierdzić ? I co, stwierdził czy nie stwierdził ?

 3. 3
  +9
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 25.04

  Dlaczego administracja Elbląga ma się rozbudowywać, przecież i tak niema na nic pieniędzy. Jeszcze 25 lata temu w UM pracowało tylko 200 ludzi i wszystko było ręcznie robione. To rodziny gnieżdżą się na paru metrach i niema dla Nich mieszkań, a tu proszę ile będzie wypadało na 1 pracownika?

 4. 4
  +8
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 25.04

  Powtórzę za takie pieniądze kupować i nic nie gadać!!! Bo za 5 lat się zobaczy.....

 5. 5
  +9
  ~ dfs
  Poniedziałek, 25.04

  zamiast stworzyć platformę internetową do załatwiania spraw stery beton niereformowaly kupuje kolejne podłogi, na których ustawi kolejne biurka, przy których usadowi koilejne, to juz chyba 4 pokolenie, swoich pociotków nieudaczników,

 6. 6
  0
  ~ do Kat na Idiotów
  Poniedziałek, 25.04

  To tak, kasy niema, a kupować? , bo potem się zobaczy ile to trzeba biurek.Czysta ekonomika.

 7. 7
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 25.04

  Przypomnę malkontentom jak za Prezydenta Nowaczyka kupowano tereny po jednostce wojskowej też było wielu przeciw, a bo to kasy nie ma , a to co z tym zrobimy? Dziś sprzedano kilka działek i już kwota się zwróciła, a to co pozostało czyli około 10 ha to czysty zysk naszego samorządu! Można można! Należy myśleć perspektywicznie!

 8. 8
  +12
  ~ kssd
  Poniedziałek, 25.04

  Pan Janusz budownictwa to wybitny "znafca" jesli chodzi o sprawy budowlane, ile to on mieszkań nabudował, Pan Janusz jako spec od kosztorysowania z wieloletnim doświadczeniem z Elbrolu tylko rzucił okiem i juz wycenił, że się opłaca, oj Panie Januszu czy po tej Pana wycenie nie trzeba będize ogłaszac bankructwa miasta Elblaga?

 9. 9
  +7
  ~ beta
  Poniedziałek, 25.04

  Zamiast ograniczać koszty administracji to je się powiększa, jak długo budżet to wytrzyma. Zgadzam się z internautą, który twierdzi, że powstaną kolejne biurka dla pociotków, bo tylko oni mogą liczyć na pracę w ratuszu i jednostkach mu podległych. To nie samorząd a samowola. Na pewno, panie wiceprezydencie Nowak, gdyby "ratusz" był pana własną firmą nie mnożyłby Pan biurek, a nie za swoje można to robić bez zmrużenia oka. Cóż, ratuszowi pracownicy to przecież żelazny elektorat.

 10. 10
  +10
  ~ Odwrotnie
  Poniedziałek, 25.04

  Obecny prezydent miał podobno redukować zatrudnienie w UM i ciąć koszty?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.635320186615