Poniedziałek, 20.03.2023, Imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Czerwiec pod znakiem inwestycji drogowych

12.06.2014, 06:59:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czerwiec pod znakiem inwestycji drogowych
W czerwcu rozpocznie się przebudowa kilku ważnych dróg wojewódzkich w okolicach Elbląga. Przeprowadzone zostaną również mniejsze, ale nie mniej potrzebne lokalnym społecznościom inwestycje komunikacyjne.

Kilka odcinków dróg czekają większe remonty. Wzmacniana będzie konstrukcja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 505 Frombork – Młynary – Pasłęk (odcinkami), droga nr 526 Buczyniec – Gołutowo oraz droga nr 509 w Młynarach. Koszt robót szacuje się odpowiednio na 1,4 mln zł, 600 tys. zł oraz 3 mln zł. Przebudowana zostanie również droga nr 506 na odcinku Chruściel – Piórkowo. Inwestycja ma wartość 1,7 mln zł.

- Już w czerwcu wchodzimy z robotami na kolejne odcinki tras w okolicach Elbląga, rozpoczynamy też budowę chodników i zatok autobusowych - mówi marszałek Jacek Protas. - Jednocześnie jeszcze latem i zaraz po wakacjach zamykamy kilka dużych inwestycji na odcinkach: Elbląg – Tolkmicko – Pogrodzie, węzeł S7 – Pasłęk, Pasłęk – Orneta oraz Rychliki – Jelonki.

Na liście inwestycji znalazły się zatoki autobusowe i chodniki w ciągu drogi nr 504 w miejscowości Stępień, chodniki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 504 w Braniewie oraz drogi nr 527 na odcinku Pasłęk – Rzędy. Zatoki autobusowe zbudowane zostaną również w Piastowie oraz w Krzyżewie przy drodze wojewódzkiej nr 504. Koszt poszczególnych robót waha się od 100 do 600 tys. zł.

Środki na remonty i inwestycje pochodzą z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego. W kosztach partycypują również zainteresowane miasta i gminy oraz starostwo elbląskie.
 
Biuro Prasowe
URZĄD MARSZAŁKOWSKI
WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kanał Elbląski
  Czwartek, 12.06

  To ja po remoncie polecam okolice Kanału Elbląskiego na wycieczki rowerowe. Z Buczyńca przez Gołutowo, Rychliki do Jelonek. Przepiękne widoki. A jeśli ktoś lubi się zmęczyć to w przeciwną stronę:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2340388298035