Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W oczekiwaniu na Centrum Zarządzania Siecią Miejską. Trwa wyposażanie budynku

26.03.2014, 07:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
W oczekiwaniu na Centrum Zarządzania Siecią Miejską. Trwa wyposażanie budynku
fot. AS
REKLAMA

Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu to duża inwestycja, którą od kilku lat prowadzi Miasto. Projekt dofinansowany z funduszy unijnych pozwoli zapewnić powszechny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu, a wybudowane w ramach realizacji projektu CZSM pozwoli efektywnie administrować siecią szerokopasmową.

Projekt „Budowa Centrum Zarządzania Siecią Miejską w Elblągu” jest kontynuacją działań podjętych przez władze samorządowe w ramach inwestycji „Budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu”, której realizacja zakończyła się na koniec 2010 r. Projekt ten jest dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Poziom dofinansowania wynosi tu 70%. i zamyka się w kwocie ponad 2,8 mln zł

Teoretycznie już od końca IV kwartału 2012 roku Elbląg powinien cieszyć się ze sprawnie działającego Centrum. Jednak prace przy projekcie wciąż się przedłużały; długo trwały  przygotowywania i ustalanie terminów przetargów i wybór Inżyniera Projektu. Ten ostatni wspólnie z miastem wziął udział w przygotowaniu przetargu na realizację inwestycji i wyłonienie wykonawcy Centrum Zarządzania Siecią Miejską.

Realizacją zadania całościowo zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe „Elzambud". Umowa z firmą została podpisana pod koniec czerwca 2013 roku i od tego czasu formalnie ruszyły prace w budynku CZSM, który swoją siedzibę znajdzie przy ul. Orzeszkowej 2. Co do tej pory wykonano? - Zakończono I etap realizacji projektu polegający na wykonaniu robót budowlanych, które obejmowały: przebudowę pomieszczeń dla Centrum Zarządzania Siecią Miejską, wykonanie nowych instalacji: teletechnicznej, klimatyzacji, wentylacji, c.o., elektrycznej, a ponadto system gaszenia gazem, system klimatyzacji precyzyjnej, monitoring - wylicza Łukasz Mierzejewski z Biura prasowego UM w Elblągu.
       
Aktualnie trwa realizacja II etapu projektu i wiąże się ona z wyposażeniem Centrum. Zadanie to obejmuję dostawę, montaż oraz instalację terminali wspomagających zarządzanie siecią miejską wraz z rozbudowaniem systemu telekomunikacyjnego budynku Centrum.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępu użytkowników Miejskiej Sieci Szerokopasmowej „Elman”, m.in. uczniów i nauczycieli do sieci szerokopasmowej, co pozwoli lepiej wykorzystywać techniki informatyczne. Realizacja projektu, pozwoli także zapewnić powszechny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu, rozwinąć e–usługi (edukacja, bezpieczeństwo, praca, handel), zmniejszyć koszty funkcjonowania administracji publicznej, zwiększyć jej efektywność oraz ułatwić dostęp do informacji dla ludności i przedsiębiorców.

Zakończenie rzeczowe realizacji projektu planowane jest na dzień 31.03.2014 r.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 10 )


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ :)
  Środa, 26.03

  "nauczycieli do sieci szerokopasmowej, co pozwoli lepiej wykorzystywać techniki informatyczne" - pracującym na 10 letnim sprzęcie uczniom potrzebne jest zarządzanie Elmanem

 2. 2
  0
  ~ wujek
  Środa, 26.03

  szkoda ,że nie wykorzystano naturalnego miejsca do takiej dzialalności ,czyli biurowca po Telekomunikacji przy ul. Polnej .

 3. 3
  0
  ~ Bogdan
  Środa, 26.03

  Dlaczego Elman jest w upadłości?

 4. 4
  0
  ~ Mieszkaniec
  Środa, 26.03

  Miasto czyli my wydaliśmy juś ponad 48 mln PLN (czyli 2 BASENY!!) na sieć która tak naprawdę jest tylko i wyłącznie siecią spinającą wszystkie JST tj. UM i ich filie, jednostki oświatowe oraz budynki będące w zarządzaniu Spółek komunalnych aby na dzień dzisiejszy "zaoszczędzić " na opłatach związanych z telefonią stacjonarną oraz dostępu do Internetu (szkoda, że nie dla spółek komunalnych - wówczas spółki te mogłyby zmniejszyć opłaty za świadczone przez nich usługi dla mieszkańców E-ga) . Nie będę się rozpisywał że ta inwestycja uwzględniając dzisiejsze "oszczędności" zwróci się dopiero w XXII a może dopiero w XXIII wieku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2720108032227