Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

3 nowych najemców w elbląskich Ogrodach

12.11.2012, 08:38:38 Rozmiar tekstu: A A A
3 nowych najemców w elbląskich Ogrodach
Fot. arch. redakcji

Swiss, Crux i Orange – to nowe marki, które znajdą się w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu po jego planowanej rozbudowie. Zmodernizowany obiekt pomieści 130 lokali handlowych i usługowych. Otwarcie nowych Ogrodów  planowane jest na 2014 r.

Lokal Swiss o powierzchni 34 mkw. będzie mieścił się w nowej części „Ogrodów”. Będzie to butik z zegarkami i biżuterią. Z kolei salon Crux, mający w swojej ofercie garnitury męskie zajmie 62 mkw. w modernizowanej części centrum. Na ostatni z lokali - salon firmy Orange przeznaczono w elbląskim centrum 88 mkw.

Projekt rozbudowy i modernizacji „Ogrodów” jest w ponad połowie skomercjalizowany. Są już podpisane lub finalizowane umowy z kluczowymi operatorami: hipermarketem, marketem elektronicznym, kinem i anchorami modowymi. Obecnie komercjalizatorzy pozyskują marki, które poprzez to centrum zadebiutują w regionie elbląskim. Tak jest właśnie w przypadku pierwszego salonu Swiss w województwie warmińsko-mazurskim czy lokalu Crux.

W „Ogrodach” znajdą się między innymi: Carrefour, Camaieu, Home & You, Mohito, Reserved, Cropp Town, Rossmann, Douglass, Deichmann czy Orsay. Dla klientów rozbudowanego centrum przygotowano też nową ofertę rozrywki i spędzania wolnego czasu – multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie. Jak wskazują przeprowadzone w tym roku przez inwestora badania, aż 94 proc. elblążan robi obecnie zakupy w „Ogrodach”, z czego 66 proc. regularnie. Z kolei 63 proc. badanych mieszkańców deklaruje, iż po rozbudowie zamierza jeszcze częściej odwiedzać to centrum.

Rozbudowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a otwarcie „Ogrodów” w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem projektu jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

„Ogrody” w liczbach


Otwarcie Centrum Handlowego "Ogrody" miało miejsce w 2002 roku. Przed rozbudową powierzchnia najmu obiektu wynosiła 17 500 mkw. To budynek jednopoziomowy, w którym jak dotąd znajduje się 55 lokali handlowych i usługowych. Plac parkingowy przed centrum handlowym posiada na chwilę obecną 900 miejsc parkingowych

Po rozbudowie obiekt ma mieć ok 40 000 mkw (w tym zajmować się będzie hipermarket Carrefour).  Budynek będzie miał dwa poziomy i wyposażony będzie dodatkowo w parking podziemny i naziemny z około 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach.  W  rozbudowanych "Ogrodach" znajdzie się miejsce dla 130 lokali handlowych i usługowych oraz kino wielosalowe. Otwarcie przewiduje się w 2014 roku.
 

Informacja prasowa
Mediadem Consulting

opr. AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ awesome
  Poniedziałek, 12.11

  orange bylo caly czas....

 2. 2
  +6
  ~ powodzenia
  Poniedziałek, 12.11

  dzierżawa na 5 lat z czynszem ok 200zł/mkw + 9% od obrotu sklepu!!! Ekstra warunki dla rozwoju handlu. Życzę powodzenia Ogrodom w szukaniu chętnych do prowadzenia sklepu, bo jak widać nawet istniejące na dzień dzisiejszy nie podpisują umów na nowych warunkach

 3. 3
  +1
  ~ zombi
  Poniedziałek, 12.11

  Na te marki ludziska czekali od dawna, i wreszcie są

 4. 4
  +14
  ~ klientka
  Poniedziałek, 12.11

  A H&M ?

 5. 5
  +2
  ~ janek
  Poniedziałek, 12.11

  może w centrum ruszy jakiś handel ... mam nadzieję

 6. 6
  +2
  ~ kolls
  Poniedziałek, 12.11

  a i tak jak wybuduja juz ogrody, bedzie placz w komentarzach ze nie jest to Galeria Baltycka itd. Co w elblagu nie powstanie bd placz i porownywanie do innych

 7. 7
  +21
  ~ mobill
  Poniedziałek, 12.11

  wow będzie Orange! Super, już nie trzeba będzie jechać do Galerii Bałtyckie po doładowanie za 5 zł. Już się nie mogę doczekać. Ten sklep to ogromny krok w rozwoju lokalnego handlu.

 8. 8
  --2
  ~ Marta
  Poniedziałek, 12.11

  Orange było ale się zmyło...

 9. 9
  +11
  ~ Onaa
  Poniedziałek, 12.11

  a river island ??

 10. 10
  +14
  ~ haha
  Poniedziałek, 12.11

  przecież te marki są już w naszej "galerii". Dojdzie tylko drożyzna typu Home& You. A gdzie H&M, C&A, River Island i inne?????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1073200702667