Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powstaną nowe mieszkania komunalne

05.09.2012, 08:13:50 Rozmiar tekstu: A A A
Powstaną nowe mieszkania komunalne
fot. AS

Jedenaście nowych, pełnostandardowych mieszkań komunalnych, uzyska Miasto, najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku. Aktualnie prowadzona jest procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót na zadanie jakim jest przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Związku Jaszczurczego 20. Obecnie, budynek ten ze względu na zły stan techniczny jest nieużytkowany, a rodziny wcześniej go zamieszkujące zostały przeniesione do lokali zastępczych.

- Podstawą wykwaterowania lokatorów z budynku wielorodzinnego przy ul. Związku Jaszczurczego 20 była decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Elbląg, nakazująca właścicielom nieruchomości opróżnienie i wyłączenie z użytkowania lokali z powodu złego stanu technicznego niektórych elementów konstrukcyjnych budynku – wyjaśnia Zbigniew Musiejuk, kierownik Referatu Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Wątpliwości budził głównie fatalny stan techniczny stropów nad piwnicą i południowej ściany szczytowej tego budynku. Stan awaryjny tych elementów wykazała ekspertyza techniczna, której autor zlecił wykonanie kompleksowego remontu przedmiotowego obiektu.

I to właśnie remont tych elementów obejmie w dużej mierze projekt przebudowy. Zakres zamówienia zawiera wykonanie remontu i przebudowy pomieszczeń mieszkalnych oraz piwnicznych w istniejącym budynku wielorodzinnym. Rozbiórce ulegną m.in. posadzki w piwnicy, a sam jej poziom zostanie pogłębiony. Wyburzone zostaną istniejące ścianki działowe w budynku, schody wewnętrzne i zewnętrzne, a także uszkodzone wcześniej drewniane podłogi z desek sosnowych.

Projekt zakłada również poszerzenie niektórych otworów drzwiowych, wyburzenie części starego stropu w poziomie piwnicy i wykonanie nowego oraz budowę wewnętrznej klatki schodowej. W pomieszczeniach zostanie także wymieniona stolarka okienna.

Roboty budowlane w obiekcie polegać będą także na wykonaniu ścianek z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu metalowym, wypełnieniu bruzd i ubytków w ścianach i położeniu suchych tynków na ścianach i sufitach. Podłogi w pomieszczeniach zostaną wzmocnione drewnianymi legarami, a posadzka zostanie wyłożona płytkami gresowymi i panelami podłogowymi w pomieszczeniach mieszkalnych.

Zamówienie obejmuje również opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie nowego przyłącza wodociągowego i przyłącza kanalizacji sanitarnej oraz budowę nowych instalacji wewnętrznych: centralnego ogrzewania, instalacji wody oraz instalacji elektrycznej.

- W wyniku przebudowy i modernizacji budynku Miasto uzyska 11 pełnostandardowych lokali mieszkalnych. – informuje Zbigniew Musiejuk - Obecnie w budynku znajduje się 10 lokali mieszkalnych i 1 użytkowy, jednakże są to mieszkania o niskim standardzie, bez łazienek, w większości z wucetami znajdującymi się na klatce schodowej. Mieszkania w budynku do tej pory, wyposażone były też w ogrzewanie piecowe - dodaje.

Po zrealizowaniu inwestycji do objęcia mieszkań w budynku będą kierowane rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale o obniżonym standardzie, które są zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych - W roku bieżącym, w związku z przebudową drogi wojewódzkiej 503, zaplanowano rozebranie 8 budynków przy ul. Browarnej 46-52, a w następnej kolejności dokończenie wykwaterowań lokatorów z kolejnych 4 budynków – łącznie 71 lokali mieszkalnych – wyjaśnia Zbigniew Musiejuk - W ubiegłym roku wykwaterowano mieszkańców z 6 budynków, z czego fizycznie rozebrano 5 - dodaje.

Przy tworzeniu wieloletniego Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Elbląga na lata 2012-2020, opracowano propozycję listy budynków przeznaczonych do wyburzenia ze względu na zły stan techniczny, nieopłacalność remontu oraz kolizje z projektowanym układem drogowym i ustalenie planu zagospodarowania przestrzennego. Powyższa lista obejmuje 87 budynków, które będą sukcesywnie wykwaterowywane w okresie obowiązywania Programu.

Na powyższą inwestycję w budżecie przewidziana jest kwota ponad 1 mln zł.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ cichy
  Środa, 05.09

  A nie proście jest kupić za te ponad 1 mln zł mieszkania na wolnym rynku?? Za 130- 140 można kupic mieszkanie na wolnym rynku dwu pokojowe i to w nowym budownictwie - wystarczy poszukać, nie wspomne o przetargach SM gdzie mieszkania są też tanie. Pytam po co jest ładować kase w starą budę?? Lekiej zburzyć, teren sprzedać pod nowy budynek i tyle. Czy w UM nikt nie ma pojęcia o ekonomi??

 2. 2
  +13
  ~ Taki jakis tam
  Środa, 05.09

  Zloto dla wybrancow. Dlaczego z Naszych podatkow, sa budowane mieszkania dla waskiej grupki wybrancow? Pomijajac grupke samotnych matek z dzieckiem, dostana je zyciowi nieudacznicy, alkoholicy, albo kombinatorzy. 1mln złotych na 11 to po 90 tys zlotych na mieszkanie, dla osob, ktore w wiekszosci beda pozniej zalegac z czynszem, do mieszkan ktorych wszyscy znow bedziemy doplacac. Czy nie lepiej to wyburzyc, dzialke sprzedac za jakies 300 tys. i powyzszy 1 mln zlotych przeznaczyc na doplaty do kredytow mieszkaniowych dla mlodych (nie wypaczonych, normlanie funkcjonujacych, starajacych sie) malzenstw z dzieckiem w wysokosci np. 30 tys co daloby kwote po okolo 40 tys na malzenstwo. Ułatwiloby to start w zyciu, sklonilo do pozostania w Eg, premiowalo zaradnych ludzi.

 3. 3
  +5
  ~ Taki jakis tam
  Środa, 05.09

  Oczywiscie chodzilo mi o około 40 małżeństw,po 30 tys

 4. 4
  +4
  ~ Kobieta
  Środa, 05.09

  do objęcia mieszkań w budynku będą kierowane rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz osoby zajmujące lokale o obniżonym standardzie, które są zainteresowane poprawą warunków mieszkaniowych - co to ma znaczyć, że jeśli są zainteresowani podwyższeniem swojego standardu to dostaną mieszkanie...

 5. 5
  +5
  ~ Jak tu zyc panie Nowaczyk,jak żyć?
  Środa, 05.09

  "Tanie mieszkania" tylko w ZBK, czynsz od nowego roku 2013 "tylko" 100 procent więcej,"minimum" 1000zł.

 6. 6
  +5
  ~ nie dla zbk
  Środa, 05.09

  Popieram wpis -jak tu żyć.....- i dodam czynsze wzrosną w ZBK i będą wyższe od mieszkań spółdzielczych.Wystarczy przeliczyć czynsz w ZBK :,opał i robociznę do tego kopcenie ,kurz ,czad ,wilgoć sypiące się rudery.NIECH Prezydent zamieszka w takiej ruderze natychmiast się wyprowadzi na centralne.Burzyć te rudery nie remontować szkoda kasy i budować nowe mieszkania.

 7. 7
  +3
  ~ zzbku
  Środa, 05.09

  cichy, gdyby kupili na wolnym rynku wtedy nie wpuścili by w obieg 1 mln złoty. Każdy chce żyć. idź do zbk po robote na jakis remont, zobaczymy czy dostaniesz..ciągle ci sami, pożyczanie pieniędzy na wieczny oddaj to norma.

 8. 8
  +2
  ~ Nowa Prawica
  Środa, 05.09

  ciekawe od kogo kupi domek v-ce Lewy przy szpitalu...

 9. 9
  +1
  ~ mieszkaniec obok
  Środa, 05.09

  Ha Ha Ha rzadza sie nie swoim....przeciez tam jest Wspolnota Mieszkaniowa...Ha Ha Ha....

 10. 10
  0
  ~ m
  Poniedziałek, 10.09

  przeprasz czy dla mieszkancow tego budynku,lokale w hotelu robotniczym to wlasnie te zastepcze????moze najpierw im nalezy sie zwrot prawowitych lokali mieszkalnych!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1300458908081