Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kolejne działki poszły pod młotek

04.09.2012, 07:30:39 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne działki poszły pod młotek
fot. Agencja Reklamowa GABO

Miasto przygotowuje się do zbycia sześciu działek pod zabudowę jednorodzinną. Wszystkie nieruchomości znajdują się w rejonie ulic Żyrardowskiej, Suwalskiej i Wiślickiej, usytuowane na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, jako „Zakrzewo-Centrum” B w Elblągu.

Sprzedaż sześciu działek, odbywa się w drodze dwóch odrębnych przetargów. Pierwsze trzy działki, zbywane były w drodze aż trzech licytacji. Ostatnia odbyła się 27 sierpnia i jak się okazuje tylko jedna z działek znalazła wtedy nabywcę.

Ażeby zostać posiadaczem własnościowej działki budowlanej, zlokalizowanej w obrębie ulic Żyrardowskiej i Wiślickiej, wielkości 0,04 ha, przeznaczonej pod zabudowę jednorodzinną, zainteresowany jej kupnem, musiał wyłożyć ponad 56 tys. zł.

Pozostałe dwie działki; różniące się jednak wielkością i ceną ( 64 tys. zł i ponad 112 tys. zł, odpowiednio 0,04 ha i 0,08 ha) nie znalazły nowych właścicieli. Planuje się, że dojazd do tych nieruchomości odbywać się będzie poprzez istniejący łącznik między obiema ulicami, przy których działki są zlokalizowane.

Również wczoraj, 3 września, elbląski Magistrat organizował pierwszy przetarg na zbycie kolejnych trzech działek, znajdujących się w okolicach ulic Żyrardowskiej i Suwalskiej. Wszystkie one charakteryzują się podobna wielkością, i zamykają w swym obrębie granicą 0,08 ha, jak również podobną ceną wywoławczą: od 130 do 145 tys. zł.

Potencjalni nabywcy nie muszą obawiać się kłopotów, wynikających z podstawowych warunków technicznych, jakie spełniać mają wszystkie zbywane przez Miasto  nieruchomości. Są one bowiem położone na terenie uzbrojonym w media komunalne, niezabudowane i zlokalizowane w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej, jednorodzinnej, wolnostojącej. Dojazd do tych działek prowadzić będzie poprzez projektowany nowy odcinek ul. Suwalskiej.

Gdyby udało się sprzedać wszystkie sześć działek, do miejskiej kasy wpłynęłoby ponad 660 tys. zł.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ chetny
  Wtorek, 04.09

  wychodzi 200pln / m2...... cena wywylawcza......:(

 2. 2
  +4
  ~ super info
  Wtorek, 04.09

  działka 56, koszt budowy domu bez złotych klamek i wodotysków to około 250 tys zł czyli za 300.0000 zł dom w miescie i to nowy, ciekawe co zrobią spekulańci ze swoimi starymi budami po 600-700 tys zł?

 3. 3
  --1
  ~ obserwator
  Wtorek, 04.09

  Chyba namiot postawisz za te 250.000 albo pustostan

 4. 4
  +1
  ~ postawi
  Wtorek, 04.09

  wystarczy omijac takich "obserwatorów" pilnować i bez problemu będzie, jeszcze zostanie na meble

 5. 5
  --1
  ~ zombi
  Wtorek, 04.09

  super info - To wybuduj mi dom z podłączeniami, pozwoleniami, podłogami, kafelkami, wanną i umywalką za 250.000 zł, nie znasz cen kolego szacuję ponad 350.000 zł plus infrastruktura ( podjazdy, chodniczki, ogrodzenie itp. 50.000 zł - bez jak powiedziałeś extrasów

 6. 6
  --1
  ~ 660 tyś
  Wtorek, 04.09

  własnie te 660 tyś starczyłyby na wybudowanie 1 domu wraz z jego urządzeniem

 7. 7
  +2
  ~ he, he murarz
  Wtorek, 04.09

  660 tys, ha, ha, ha, to ci powiem, ze twój master pewnie sobie przy twojej budowie niezłą chatę skręcił , jak mozna być takim łosiem, pewnie lekarz jesteś albo papuga jakaś, zero pojęcia o budowaniu, łykanie wszystkiego , nawet najgłupszego wytłumaczenia wzrostu kosztów, pewnie bajki były o krzywych ścianach i wilgoci jak się czegos tam nie zrobi itd

 8. 8
  --1
  ~ RED
  Wtorek, 04.09

  A co z zaprojektowanym w 2000 roku osiedlem przy ul. Wyżynnej ,obok kościola św. Floriana na okolo 200 domkow jednorodzinnych . Kiedy tu ruszy sprzedaż ? , Przy takiej ilości dzialek ceny będą zdecydowanie niższe .To szansa na mały domek idla mniej zamożnych.

 9. 9
  --1
  ~ emeryt
  Wtorek, 04.09

  jakoś nie widzę przełomu w pracy wydzialu sprzedajacego nieruchomości w mieście , raz na pol roku kilka dzialek , nic dziwnego , bo szef od sprzedaży nieruchomości za czasów poprzedniego naczelnika , jest teraz naczelnikiem .

 10. 10
  --1
  ~ do widzenia Elblagu
  Wtorek, 04.09

  wyprowadzam z miasta, nie bede robil z siebie idioty i "dorabial" umocowanych idiotów udajacych deweloperow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0343761444092