Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Co dalej z budową Skateparku?

27.06.2012, 12:13:37 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej z budową Skateparku?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

 Miasto ogłosiło kolejny przetarg. Tym razem przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i wykonanie robót budowlanych dla Skateparku wraz z infrastrukturą przy ul. Mickiewicza, w ramach zadania pn. „Budowa Skateparku w Elblągu”.

Zakres zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla Skateparku, który będzie służył do jazdy na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach bmx. W drugim etapie możemy się spodziewać wykonania robót budowlanych dla Skateparku wraz z infrastrukturą. Od wielu lat w naszym mieście mówiono o potrzebie wybudowania skateparku. I całej sprawie w zasadzie można byłoby przyklasnąć z wielka aprobatą, gdyby nie to, że inwestycja ta po raz kolejny odsuwa się w czasie, gdyż firmy zainteresowane wykonaniem skateparku swoje oferty mogą składać do 11 lipca 2012 roku. To na pewno nie jest dobra wiadomość dla środowiska skateowców, którzy, jeszcze zimą tego roku, mieli nadzieję, że roboty związane z budową skateparku ruszą pod koniec czerwca, a budowa całej inwestycji potrwa miesiąc.

Na problemy związane z oddaleniem tej inwestycji w czasie, w lutym br. zwracał uwagę Marek Kamm, który bezpośrednio zaangażował się w sprawę budowy skateparku, na równi z radnym Pawłem Nieczują-Ostrowskim. - Obecnie przeprowadzona jest bezpłatna, wstępna wizualizacja projektu dopasowanego do placu, w którym ma powstać skatepark. - mówił Kamm jeszcze zimą. - Myślę, że w marcu będzie można już ogłaszać przetarg. Ale trzeba pamiętać, że ofertodawcy mogą zadawać pytania dodatkowe do samej specyfikacji, czemu chcemy to, a nie co innego, a jak już przetarg będzie rozstrzygnięty mogą być protesty- wyjaśniał - I cała procedura przetargowa może opóźnić wszystko. Mamy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie i wszystko uda się jak najszybciej zrealizować.

Na planach niestety się skończyło. Jak do tej pory wiadomo tylko, że plac do zagospodarowania będzie miał wymiary 20x40 metrów i znajdą się na nim elementy zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych sportowców. Potrzeby zostały omówione ze środowiskami, które będą ze skateparku korzystać. Na pewno na torze miały się znaleźć rampy, halfpajpy, schodki, fanbox'y.
Skate'owcy chcieli też aby znalazły się tam elementy architektury miejskiej - poręcze, po których można zjechać, schodki, różnice poziomów, pompki do skakania. - Będzie też hydrant, ale niepodłączony. W Stanach Zjednoczonych przyjęło się skakanie przez hydrant, widocznie to ich zainspirowało i chcą tą technikę skoku opanować – wyjaśniał nam jeszcze w lutym Paweł Nieczuja-Ostrowski.

Co spowodowało tak znaczne opóźnienia w realizacji całej inwestycji? Kiedy i czy skatepark powstanie w takim stanie, jak wcześniej zakładano? Próbowaliśmy na te pytania znaleźć odpowiedź u źródła. Kontaktowaliśmy się z Markiem Kammem i Pawłem Nieczują-Ostrowskim – osobami bezpośrednio zaangażowanymi w ten projekt. Niestety obaj Panowie byli dzisiaj nieuchwytni. Środowiskom skate'owskim, jak i wszystkim zainteresowanym powstaniem tego projektu możemy poradzić, by na razie uzbroili się w cierpliwość. Do sprawy na pewno jeszcze wrócimy.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ zks
  Środa, 27.06

  wogole jak to ma wygladac co

 2. 2
  +5
  ~ 444
  Środa, 27.06

  k....s nas oszukal i tyle

 3. 3
  +8
  ~ jamaleg
  Środa, 27.06

  Kandydat Nowaczyk przed wyborami przyszedł za Pomnik Konstytucji rozmawiał ze skytowcami powiedział im ze rozumie ze brakuje im miejsca z prawdziwego zdarzenia do jazdy , obiecał Im ze jak zostanie Przezydentem zbuduje taki skatepark a teraz co?dali wczoraj kase na koscioły to teraz powiedza ze nie ma środków i moze w przyszłym roku. Rada Miejska Elbląga to sługusy watykanu . WON Z NIMI

 4. 4
  +8
  ~ kpina
  Środa, 27.06

  ostatnio oficer rowerowy na forum rowerzystów przekonuje, że nie widzi potrzeby budowania sciezki rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej do ronda bo tam rowery jeżdzą tak szybko jak samochody , według niego tak to wygląda, ciekawe jak to wygląda oczyma rodziny z dziecmi, która chce wyjechać za miasto ? na pewno taki 5-6latem na swoim rowerku jedzie z prędkościami samochodów? teraz kolejna wtopa z tym parkiem dla skejtow,...dużo gadania zero efektów tej gadaniny, za to lansik idzie pełna parą

 5. 5
  --2
  ~ anonim
  Środa, 27.06

  Rowerowa rodzina z dziećmi do lat 10 LEGALNIE porusza się po chodniku i żadna ścieżka nie jest im potrzebna. Żeby coś pisać nalezy coś wiedzieć.

 6. 6
  +6
  ~ zombi
  Środa, 27.06

  Ponadto drodzy koledzy na powierzchni 20 , 40 m to sobie można postawić, ale oczy w słup. Goście nie wiedzą o czym mówią. Taki sobie PR

 7. 7
  +6
  ~ obicanki cacanki
  Środa, 27.06

  Obiecanki cacanki żaden obiekt nie powstanie za obecnej władzy,chyba że w olsztynie.TO CO POWSTAJE TO DECYZJE BYŁEGO PREZYDENTA ELBLĄGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +1
  ~ do anonim
  Środa, 27.06

  dlaczego po chodniku a nie ścieżce rowerowej jak normalni cywilizowani ludzie ? może tobie nie jest potrzebna ścieżka ale normalnym ludziom jest niezbędna aby czerpac radośc z jazdy rowerem, jedz do Gdańska i powiedz mieszkańcom, żeby jeździli chodnikiem lub ulica , no ale w Elblągu jest cywilizacja, nowoczesność tu jeździmy z dziecmi ulicami , a jak mamy małe dzieci to po dziurach nazywanych chodnikami

 9. 9
  +4
  ~ Nowa Prawica
  Środa, 27.06

  no to za chwile maly Grzegorz bedzie sie fotografowal na desce

 10. 10
  +1
  ~ zombi
  Środa, 27.06

  Nowa Prawico dla tego gościa proponuję deskę ..... do prasowania. W kampanii chciał aquapark budować w Modrzewiu teraz teren działki budowlanej pod domek nazywają skateparkiem. Czyli za dwa lata wanna z prysznicem zakopana w parku Kajki będzie robić za aquapark. Jak można nie mieć o niczym pojęcia i rządzić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.