Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Problemy z miejskim odcinkiem drogi 503

05.10.2011, 13:50:47 Rozmiar tekstu: A A A
Problemy z miejskim odcinkiem drogi 503

Wszystko na to wskazuje, że w najbliższych tygodniach nie ma co liczyć na rozpoczęcie przebudowy, przebiegającego przez miasto, odcinka drogi nr 503 od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju. Po ogłoszeniu przez Magistrat wykonawcy tej inwestycji, przetarg został oprotestowany.

Przypomnijmy, że na początku września rozstrzygnięto przetarg na przebudowę miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 503. Jego zwycięzcą zostało polsko-włoskie konsorcjum firm Clark sp. z o.o. z Wieliczki i Alissa Construzioni S.P.A. z Padwy. Wybrana oferta opiewa na kwotę 82 mln 456 tys. zł.

Oferta przekroczyła zakładane koszty projektu o kilka milionów złotych. Szacowany koszt inwestycji według projektu wynosi bowiem 77 mln zł, z czego 51,6 mln zł pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Z drugiej jednak strony, wybrana oferta była niższa o 12 mln zł od drugiej w kolejności, złożonej przez firmę Eurovia.

Jak ustaliliśmy, decyzja o wyborze wykonawcy została oprotestowana przez jedną ze startujących w przetargu firm. Protest, dotyczący złożenia przez wybranego wykonawcę niekompletnej dokumentacji, trafił do Krajowej Izby Odwoławczej. Do chwili obecnej KIO nie wydało jeszcze opinii w tej sprawie.

- Jeżeli protest zostanie uznany za zasadny, a wykonawca wykluczony z przetargu, władze miasta będą miały trudny orzech do zgryzienia, czy przetarg unieważnić i ogłosić kolejny, co znacznie opóźni rozpoczęcie prac, czy poszukać dodatkowych funduszy na realizację tej inwestycji, wybierając następną w kolejności ofertę – mówi przedstawiciel jednej z firm startujących w przetargu.

W poniedziałek zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z prośbą o informacje, jaka będzie decyzja Miasta w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź Zarządu Dróg.

Aktualizacja:
Tuż przed godziną 15 otrzymaliśmy odpowiedź z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego.
- Inwestycja będzie realizowana. Informujemy, że we wrześniu powołana decyzją Prezydenta Miasta komisja przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przetargowym. Od tej decyzji, do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęło odwołanie jednej z firm biorącej udział w przetargu, co jest przyczyną wydłużenia w czasie postępowania przetargowego. Informujemy, że bezzwłocznie po ogłoszeniu decyzji KIO, podjęte zostaną czynności mające na celu zakończenie procedury przetargowej i ostateczny wybór wykonawcy robót - informuje Departament Zarząd Dróg UM w Elblągu. - Mając na względzie powyższe informujemy, że podpisanie umowy z wykonawcą nastąpić może w drugiej połowie października 2011 roku tj. w możliwie najszybszym terminie. Roboty budowlane związane z realizacją inwestycji rozpoczęte zostaną w 2011 r. i trwać będą do IV kwartału 2013 roku.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Bobek
  Środa, 05.10

  A co z odcinkiem poza miastem ? Wykonawca miał być wyłoniony we wrześniu.

 2. 2
  +1
  ~ Agaaa
  Środa, 05.10

  Jak dobrze, że ktoś zaprotestował !!! Gdyby różnica pomiędzy ofertami firm startujących w przetargu nie była duża to co innego, ale w sytuacji kiedy ta różnica opiewa na kwotę 12 mln to jest to niedorzeczne wybierać "wykonawcę", który ewidentnie zaniżył koszta inwestycji !!! Chwała, oby tylko uznali protest za zasadny :) I tak w każdym przypadku władzę będą musiały skądś znaleźć pieniądze a jak mają robić to niech już to zrobią porządnie ! pozdrawiam :)

 3. 3
  +2
  ~ jan
  Środa, 05.10

  wiadomo ze ktos chce sie nachapac kasy za przetarg i teraz bedziemy czekac w nieskonczonosc az ktos dostanie lapowke

 4. 4
  +1
  ~ adam12
  Środa, 05.10

  dajcie wiecej zdjec

 5. 5
  +14
  ~ Kserkses
  Środa, 05.10

  W Polsce nadal jest Liberum Veto. Wystarczy protest jednego i wszystko leży.

 6. 6
  +13
  ~ yaro
  Środa, 05.10

  Firma Eurovia niech lepiej się zajmie przebudową ulicy 12 lutego, zamiast składać protesty mogące unieważnić przetarg, na przebudowę drogi 503.

 7. 7
  +12
  ~ kmicic
  Środa, 05.10

  eurovia protestuje? niech ona poprawia tą fuszerę na nawierzchni s7 lepiej!

 8. 8
  +8
  ~ obecny
  Środa, 05.10

  Przebudowa potrwa 2 lata! Tak było z ul. Traugutta. Paranoja. Pracowali, schodzili z budowy, znowu byli i tak się to ciągnęło. Wygląda na to, że nie są to powody techniczne, lecz rozciągnięte w czasie płatności wymuszające na wykonawcy takie działania. Nie jest dobrze...

 9. 9
  +7
  ~ do.d.
  Środa, 05.10

  Galerii nie będzie,Rozbudowy Ogrodów nie będzie,Drogi 503 nie będzie,przekopu nie będzie,aqua parku nie będzie.Wiele innych obiektów nie będzie .BO w olsztynie obecne PO i PSL blokuje wszystko co ma powstać w Elblągu.Szkoda słów na was.KRÓTKO .PRECZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +10
  ~ nord
  Środa, 05.10

  Problem jest nie z drogą 503 ,tylko z prezydentem Nowaczykiem , ktorego trzeba jak najszybciej wymienić , bo jest niewlaściwą osobą na to odpowiedzialne stanowisko. Czemu elblaski PiS milczy., gdy trzeba działać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3493189811707