Środa, 14.04.2021, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa ul. Grota Roweckiego

08.05.2009, 13:39:22 Rozmiar tekstu: A A A
Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa ul. Grota Roweckiego
Fot. Rafał Kadłubowski / na skrzyżowaniu ulic Nitschmanna – Grobla Św. Jerzego – 3 Maja powstanie małe rondo

Firma Skanska będzie wykonawcą przebudowy ul. Gen. Grota Roweckiego. Ta wielka inwestycja, pochłonie prawie 21 mln złotych i potrwa półtora roku. Pierwszych utrudnień kierowcy mogą spodziewać się już w drugiej połowie maja. W poniedziałek, 11 maja dojdzie do podpisania umowy, pomiędzy inwestorem – Urzędem Miejskim a wykonawcą – firmą Skanska S.A. z Warszawy.

Remont ul. Grota Roweckiego to bardzo ważna dla miasta inwestycja, która przyniesie m.in. budowę nowych odcinków ulic i małego ronda oraz zarezerwowania pasa ruchu pod nową trakcję tramwajową. Prace będą obejmować przebudowę 5 skrzyżowań ulic: Gen. Grota Roweckiego – R. Traugutta z trójwlotowego na czterowlotowe, Nitschmanna – Grobla Św. Jerzego – 3 Maja (na małe rondo), 1 Maja – 3 Maja na trójwylotowe z podłączeniem nowej ulicy, Grota Roweckiego – Związku Jaszczurczego i Traugutta – Kosynierów Gdyńskich.

Firma Skanska wykona także przebudowę odcinków 6 ulic: Grota Roweckiego o długości około 466 m, Traugutta o dł. około 157 m, Kosynierów Gdyńskich o dł. około 100 m, Zw. Jaszczurczego o dł. około 48 m, Nitschmanna o dł. około 31 m i 3 Maja o dł. około 53 m.

Kolejnym zadaniem będzie budowa nowych odcinków ulic: od skrzyżowania ul. Grota Roweckiego – Traugutta do nowego ronda u zbiegu ul. Nitschmanna – Grobla Św. Jerzego – 3 Maja o dł. około 107 m, zjazdu z ul. Grota Roweckiego na parking przy sądzie oraz budowa drogi dojazdowej od tego zjazdu do projektowanego ronda o dł. około 97 m oraz jezdni na nowym rondzie o dł. około 104 m.

W ramach prac wykonana zostanie również budowa i przebudowa chodników i ścieżek rowerowych zlokalizowanych wzdłuż przebudowanych lub budowanych ulic oraz budowa i przebudowa przystanków autobusowych (z zatokami): w obrębie skrzyżowania ul. Grota Roweckiego z ul. Traugutta (2 szt. w ciągu Grota Roweckiego, 1 szt. w ciągu Traugutta) i tramwajowych - 1 szt. zlokalizowanego w ciągu ul. G. Roweckiego na skrzyżowaniu z ul. Traugutta.

Pozostały zakres robót obejmuje budowę 3-kolorowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. G. Roweckiego – R. Traugutta, budowę 2-barwnej sygnalizacji ostrzegawczej wzbudzanej na małym rondzie oraz budowę i przebudowę oświetlenia ulicznego odcinków przebudowywanych i budowanych odcinków dróg, a także usunięcie kolizji istniejącej linii tramwajowej z przebudowywanym układem drogowym dotyczącym ulic: G. Roweckiego, Zw. Jaszczurczego, 3 Maja i 1 Maja, usunięcie kolizji sieci elektroenergetycznej, wodociągowej i sanitarnej, gazowej oraz teletechnicznej z przebudowywanym układem drogowym oraz zagospodarowanie terenu zielenią.

Więcej na temat założeń, koncepcji i planów przebudowy ul. Grota Roweckiego można przeczytać w artykule „Przesuną pomnik i zbudują podziemne parkingi”.

- W najbliższy poniedziałek, 11 maja podpiszemy umowę w Urzędzie Miejskim na wykonanie robót. Prace planujemy zacząć w chwili przekazania nam przez Miasto placu budowy, co ma nastąpić około 20 maja – przekazał nam Sławomir Szewczyk z firmy Skanska S.A.

Wszystkie roboty mają zakończyć się do 30 listopada 2010 r. Przebudowa ul. Grota Roweckiego kosztować będzie około 20,7 mln zł. 13,4 mln zł tej sumy stanowić będzie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Pozostałe fundusze z własnej kasy wyłoży Miasto.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kubuś Puchatek
  Piątek, 08.05

  Rewelka. Zniknie wreszcie znienacka pojawiajacy sie tramwaj od strony pl. Konstytucji. Za to przejazd tą trasa sie wydluzy... kurcze :-(

 2. 2
  0
  ~ ad
  Piątek, 08.05

  W kwietniu miala sie rozpoczac budowa ratusza staromiejskiego, i co?

 3. 3
  0
  ~ sPiSkowiec
  Piątek, 08.05

  Zwróćcie uwagę, że w artykule nie ma nawet wzmianki o terminie budowy linni tramwajowej!;) Spiskowcy donoszą, że podobno Olsztyn zabrał nam kase na tramwaje!;)

 4. 4
  0
  ~ Gaga
  Piątek, 08.05

  A kiedy zacznie się remont ul.Browarnej.Dziury takie wielkie że cały samochód wpada.

 5. 5
  0
  ~ konio
  Piątek, 08.05

  "Pozostały zakres robót obejmuje budowę 3-kolorowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu" co za debil to napisał. Nie słyszałem o 5-kolorowej sygnalizacji. No cyba,że jest a nie znam przepisów prawa o ruchu drogowym. Pozdrowienia dla Anonima.

 6. 6
  0
  ~ q
  Sobota, 09.05

  Fajnie, ale dziury po zimie na większości ulic same nie znikną!

 7. 7
  0
  ~ Ally
  Sobota, 09.05

  Konio, a slyszales moze o dwu lub jedno kolorowe?? Bo ja tak. No i kto tu ma blizej do "debila"?

 8. 8
  0
  ~ 666
  Sobota, 09.05

  a może połatać dziury tyle kasy powinno wystarczyć

 9. 9
  0
  ~ tadeusz25
  Sobota, 09.05

  a kiedy zostanie wyremontowana droga na kadyny?! przeciez nia nie idze normalnie przejechac!

 10. 10
  0
  ~ zaniepokojony
  Niedziela, 10.05

  Widzę ,że skanska ma w Elblągu monopol na roboty drogowe i zamiast preferować lokalnych wykonawców ratusz woli obcy kapitał.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1179921627045