Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Egzamin ósmoklasisty. W Elblągu podeszło do niego 500 uczniów, zdecydowanie mniej niż przed rokiem

14.05.2024, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Egzamin ósmoklasisty. W Elblągu podeszło do niego 500 uczniów, zdecydowanie mniej niż przed rokiem
Fot. Agnieszka Klatt

Egzaminem z języka polskiego rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Podeszło do niego ponad 500 uczniów elbląskich podstawówek. To blisko tysiąc osób mniej niż w ubiegłym roku. Dlaczego? Zobacz galerię zdjęć ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.

 

 

 

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczęli dziś, 14 maja trzydniowy egzamin ósmoklasisty. W całej Polsce podeszło do niego 226 tys. osób, w tym ponad 11,6 tys. obywateli Ukrainy.

 

 

 

W Elblągu egzamin ósmoklasisty napisze 515 uczniów, wśród nich jest 17 uczniów z Ukrainy

- informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

 

 

 

To zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich. Wtedy mieliśmy jednak kumulacje roczników, związane z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego z siedmiu do sześciu lat. Przypomnijmy. W ubiegłym roku egzamin ósmoklasisty pisało w Elblągu 1400 uczniów, a jeszcze rok wcześniej 1 457.

 

 

 

W 2023 roku egzamin ósmoklasisty w naszej szkole pisało pięć klas. W tym roku mamy tylko dwa oddziały. Mniej uczniów sprawia, że jest bardziej rodzinnie, kameralnie

- mówi Katarzyna Wyżlic, dyrektorka SP nr 4 w Elblągu.

 

 

 

Egzamin ósmoklasisty potrwa do 16 maja. Jutro uczniowie zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem angielskim. W tym roku egzamin podobnie jak w ostatnich latach przeprowadzany jest na podstawie wymagań egzaminacyjnych (wprowadzono je w związku z pandemią COVID-19), a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Dla uczniów z Ukrainy wprowadzono dodatkowe dostosowania, m.in. tłumaczenie arkuszy egzaminacyjnych z matematyki i języka obcego i dłuższy czas na egzaminie z języka polskiego.

 

 

 

To pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Uczniowie mają pozytywne nastawienie. Oczywiście jest trochę stresu, szczególnie pierwszego dnia. Największą niepewność zawsze wzbudza matematyka, tak jest i tym razem. Jeśli chodzi o polski to zawsze "modlą" się o swoją wymarzoną lekturę, w tym roku to były "Kamienie na szaniec". Języka angielskiego się nie obawiają. Myślę, że ci uczniowie, którzy skorzystać z pomocy szkoły, uczestniczyły w zajęciach dodatkowych, zajęciach "Egzamin z klasą" są przygotowani i nie boją się o wyniki. My trzymamy za wszystkich kciuki

- dodaje Katarzyna Wyżlic.

 

 

 

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Nie można go nie zdać, ale wyniki mają wpływ na to, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły średniej.

 

 


Wyniki egzaminu ósmoklasisty ogłoszone zostaną 3 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie oraz zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Wstyd
  Wtorek, 14.05

  Stroje galowe w pełnej krasie.Te dzieci nie mają rodziców?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.059807062149