Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

„Strajk Żywności" wraca na ulice Elbląga

13.10.2023, 10:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Strajk Żywności" wraca na ulice Elbląga
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

16 października, w Międzynarodowym Dniu Żywności, ponownie dzieci i młodzież w barwnym przemarszu będą protestować przeciwko marnowaniu żywności.

 

Marsz rozpoczynamy spod bramy głównej Urzędu Miasta o godz. 10.00, maszerujemy ulicami Łączności, Grota -Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Wigilijną, Stary Rynek. Zakończenie marszu – przed Ratuszem Staromiejskim.

 

Przygotowaliśmy nagrody dla najaktywniejszej szkoły i najaktywniejszego przedszkola, a także nagrodę indywidualną za najatrakcyjniejsze przebranie.

 

Do udziału w marszu zgłosiło się pięć przedszkoli i cztery szkoły podstawowe. Marsz zabezpieczać będą – oprócz policji - klasy mundurowe z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.

 

Do protestu zapraszamy dzieci zgodnie ze starą prawdą, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Dzieci też najskuteczniej przekazują swoim rodzinom, czego się nauczyły.

 

A dlaczego wciąż mówimy o niemarnowaniu? Bo ciągle wiele się marnuje, a na produkcję żywności zużywamy ogromne ilości zasobów naturalnych planety, które nie są nieograniczone. Musimy zadbać, żeby nie tylko dla naszych dzieci, ale i dla naszych wnuków ich nie zabrakło.

 

 

 

Bank Żywności w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96789908409119