Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Egzamin ósmoklasisty 2023. Język obcy na zakończenie 

25.05.2023, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Egzamin ósmoklasisty 2023. Język obcy na zakończenie 
Fot. Agnieszka Klatt

Ósmoklasiści właśnie zakończyli pierwszy tak ważny w ich uczniowskim życiu egzamin. Dziś (25 maja) zmierzyli się z językiem obcym. Zobacz, jak wyglądał ten dzień w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu. 

 


W całej Polsce ponad pół miliona ósmoklasistów przystąpiło w tym roku do trzydniowego egzaminu ósmoklasistów, wśród nich ponad 1400 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w Elblągu. Po sprawdzianie z języka polskiego dziś (24 maja) i matematyki (24 maja) dziś przyszła pora na egzamin z matematyki. Jutro młodzież zmierzy się z językiem obcym nowożytnym.

 

 

Największa grupa ósmoklasistów (97,8 proc.) w kraju zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego, informuje MEiN. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

 


Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca.

 

 

Arkusze wykorzystane w tym roku są publikowane na stronach internetowych: Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Dzisiaj ucznowie z szkoły podstawowej nr.18 zmierzyli się z Językiem Angielskim. ( zdjęć 20 )
Dodano: 2023-05-25 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mr
  Piątek, 26.05

  Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu. Taki jest poprawny zapis!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1309640407562