Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Justyna Kanownik – absolwentka Liceum Sztuk plastycznych stypendystką MKiDN

22.05.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Justyna Kanownik – absolwentka Liceum Sztuk plastycznych stypendystką MKiDN

Aby spełnić swoje marzenia, zrealizować ambicje i rozwijać się, należy stale zbliżać się do wyznaczonego sobie celu, wstąpić na drogę zmiany, postępu i realizacji. Na definicję tegoż sukcesu składa się ciężka praca, świadomość swoich zalet, warunkujących powodzenie, oraz ludzie, wsparcie mentorów, który sprawią, że będziesz cały czas podążać właściwym kursem.

 

18 maja na Zamku Królewskim w Warszawie, nasza tegoroczna absolwentka i dyplomantka Justyna Kanownik spełniła jedno ze swoich marzeń - otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O to wyróżnienie - za osiągnięcia artystyczne - ubiegają się najlepsi uczniowie szkół baletowych, muzycznych i plastycznych z całej Polski.

 

 

Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest dla mnie ogromnie ważnym wyróżnieniem. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do mojego rozwoju artystycznego. Stypendium jest dla mnie pewnego rodzaju podsumowaniem czterech lat w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, podczas których stworzyłam wiele prac i zostałam nagrodzona, otrzymując m.in Grand Prix w III Ogólnopolskim Biennale Inspiracji "Początek" czy Nagrodę Specjalną im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Duże znaczenie miały dla mnie pierwsze własne wystawy indywidualne, które mam nadzieję, że będą jedynie wstępem do mojej dalszej drogi artystycznej" – wspomina Justyna.

 

 

Rzeczywiście, uczennica w swoim dorobku, na jego koncie, ma szereg sukcesów: wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, wygranych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, niezliczoną liczbę prac zakwalifikowanych do pokonkursowych wystaw i stypendiów artystycznych. W 2022 roku absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych uczestniczyła w XXVII Ogólnopolskim Plenerze Rysunkowo – Malarskim im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych Rychwał 2022, gdzie zdobyła 1. nagrodę oraz indeks Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

 

Justyna jest idealnym przykładem ilustrującym powiedzenie, że chcieć to znaczy móc. Miarą sukcesu jest droga, którą człowiek pokonuje każdego dnia po to, by stać się odrobinę lepszym niż wczoraj. Na sukces absolwentki składa się także praca nauczycieli przedmiotów artystycznych, którzy motywowali, dzielili się wiedzą i doświadczeniem, doceniali trud i ocierali pot z czoła. Składamy ogromne gratulacje dla uczennicy i naszych autorytetów artystycznych – nauczycieli mistrzów.

 

 

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Ilikeelblag
  Wtorek, 23.05

  Prawdziwy talent zawsze się obroni i zawsze wypłynie. Oby na szerokie wody. Powodzenia!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2541129589081