Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W Szkole Podstawowej nr 16 jest OK!

16.05.2023, 09:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Szkole Podstawowej nr 16 jest OK!
Fot. SP16

11 maja 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu otrzymała certyfikat Szkoły Uczącej Się. W tym dniu odbyła się konferencja upowszechniająca ocenianie kształtujące, stanowiąca podsumowanie działań, podejmowanych w ramach programu Całościowy Rozwój Szkoły.

 

 

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w obecności licznie przybyłych gości – przedstawicieli władz lokalnych, kuratorium oświaty, Warmińsko - Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i dyrektorów elbląskich szkół podstawowych. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół, między innymi Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku i Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach. Przybyli goście otrzymali upominki przekazane przez Departament Rozwoju i Turystyki.

 

 

Konferencję rozpoczęła dyrektor szkoły Izabela Milusz, która wprowadziła zgromadzonych w tematykę oceniania kształtującego i opowiedziała o tym, dlaczego współczesna edukacja wymaga zmiany. O potrzebie zmian opowiedziała również podczas krótkiego wykładu Dorota Kujawa – Weinke, elbląska trenerka, mentorka i edukatorka. 


Następnie szkolne liderki OK ukazały pozytywne efekty wprowadzenia do praktyki szkolnej elementów oceniania kształtującego. Omówione zostały lekcje, które były obserwowane przez nauczycieli elbląskich szkół podstawowych w dniach 9.05 - 10.05.2023 r.

Pokazano dobre praktyki stosowane w naszej szkole: podawanie uczniom celu lekcji, kryteria sukcesu przekazywane do zadań, kartkówek, sprawdzianów, podsumowania lekcji, zadawanie uczniom pytań kluczowych i ciekawych zadań edukacyjnych, ocenę koleżeńską, podawanie informacji zwrotnej oraz korzystanie z metodników OK.  Uczestnicy konferencji zapoznali się również z zeszytami uczniów, w których dzieci zapisują cel lekcji , tworzą samodzielne notatki oraz zamieszczają swoje refleksje.


Zwieńczeniem wszechstronnych działań placówki na poziomie zaawansowanym było wręczenie przez asystenta szkoły – Panią Anetę Kotlengę -  Tytułu Szkoły Uczącej Się – certyfikatu jakości nauczania i uczenia się uczniów. Tym samym Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu dołączyła do zacnego grona szkół z tytułem Szkoły Uczącej Się. Tytuł ten stanowi potwierdzenie, że nauczyciele szkoły wdrażają w swojej pracy z uczniami procedury zarządzania jakością pracy skoncentrowane na procesie uczenia się uczniów.

 

Certyfikat jest docenieniem wysiłków nauczycieli i dyrekcji szkoły, którzy wspólnie budują wewnętrzny system zapewniania jakości poprzez stawianie mierzalnych celów, zespołową pracę służącą ich realizacji, monitorowanie efektów pracy oraz krytyczną refleksję nad praktyką szkolną.

 

Redakcja info.elblag.pl gratuluje SP16.

 

 

 

 

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / W SP 16 jest OK! ( zdjęć 20 )
Dodano: 2023-05-16 | Fot. SP16
3

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Lena
  Wtorek, 16.05

  Jakość kształcenia jest ważna. Ważne jest też, aby nie niszczyć uczniów. Jak czytam o szkole nr 16 wraca trauma . W latach dziewięćdziesiątych nauczycielka Irmina S.S . z przyzwoleniem naszego wiecznie radnego -stygmatyzowała moją córkę. Z pogodnego dziecka ulepiła dziecko zamknięte w muszli. Na szczęście trafiłam na mądrych ludzi w kuratorium, trafiłam też do rzeczniczki praw ucznia.Dzięki ich staraniom wyrwałam dziecko ze szponów chorej na nienawiść kobiety.Moja córka na przekór losowi jest uznanym nauczycielem i pedagogiem - tylko dzięki temu,że matka potrafiła o nią zawalczyć. Życzę uczniom szczęśliwie spędzonego czasu - w murach szkoły.

 2. 2
  +3
  ~ uczeń 1a
  Wtorek, 16.05

  W latach 1961-1963 r. - prześladowała mnie jedna nauczycielka. Dobrze, że rodzice wyprowadzili się z tego rejonu szkolnego. Gratulacje dla obecnej pani Dyrektor.

 3. 3
  --2
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 16.05

  Gratulacje dla uczniów, rodziców, grona pedagogicznego, dyrekcji, Brawo !!!

 4. 4
  +3
  ~ li
  Środa, 17.05

  ocenienie kształtujące ???

 5. 5
  +1
  ~ Mieszkanka
  Czwartek, 18.05

  No nie wiem.... Dyrekcja lubi takie imprezy, ale jeśli chodzi o problemy dzieci to nie ma na to czasu. Wiele krzyku o nic

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.128121137619