Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Młodzi ludzie zadają ważne pytania

12.03.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi ludzie zadają ważne pytania
Fot. I LO w Elblągu

Kilka dni temu grupa młodych ludzi wyruszyła na uliczny happening z pytaniem „Co zrobiłbyś dziś, żeby jutro żyć tak, jak tego pragniesz?”. Był to jeden z etapów realizacji projektu „Ważne pytania”. Jego pomysłodawcami i realizatorami jest trójka uczniów I LO – Julia Grzelak, Dominika Sielicka oraz Przemysław Mróz.


Licealiści stworzyli swój projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Główną ideą ich działań jest przekonanie jak największej liczby odbiorców, że warto żyć pytaniami. Twórcom projektu towarzyszy przekonanie, że nigdy nie jest za późno na zmiany, które uczynią naszą codzienność lepszym - chodzi tu o istotne obszary życia; w tym o zagadnienia, takie jak: relacje, wartości, realizacja pasji i marzeń, znalezienie czasu na ważne pytania i szukanie odpowiedzi.


Współcześni ludzie dosłownie pędzą przez życie. Rosnąca liczba osób, które szukają pomocy psychologów i psychiatrów wskazuje na poważny problem społeczny, który niepokoi pomysłodawców projektu. Ludzie tracą przysłowiowy grunt pod nogami m.in. dlatego, że przestają rozumieć sens swoich działań i wyborów. 


„Naszymi pytaniami zamierzamy "budzić" innych do myślenia o sprawach, które okazują się być decydujące w kwestii postrzegania swojego życia jako ciągu przemyślanych i dobrych wyborów” – tłumaczy Julia.


„Przeprowadzając naszą kampanię społeczną chcemy wzbudzić w ludziach chęć "życia pytaniami". Każdy człowiek powinien dbać o swoje dobro, co nierozerwalnie wiąże się ze znalezieniem czasu i przestrzeni na zastanowienie się nad kierunkiem i jakością naszych działań” – dodaje Dominika.


Swoje działania projektowe licealiści realizują poprzez media społecznościowe, a także za pośrednictwem ekranu miejskiego oraz w trakcie happeningów. Choć realna liczba beneficjentów tych starań jest trudna do ustalenia, to  - zgodnie z pierwotnym założeniem – każda pojedyncza osoba, która zatrzymała się w swojej  bezrefleksyjnej gonitwie, jest dla nich niezwykle cenna.


Partnerami i sponsorami projektu są: firma LIR oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców EFEKT. Dzięki współpracy z Allegro Lokalnie udało się również pozyskać część środków finansowych przeznaczonych na materiały promocyjne przedsięwzięcia.

 

I LO w Elblągu

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ W młodości nadzieja
  Niedziela, 12.03

  W tym mieście bez zmian pokoleniowych i osobowych nic się nie zmieni!poki w stolki będą przyklejone stare tylki pozostanie bez zmian na lepsze, tak więc wszystko w rękach młodzieży w wyborach!

 2. 2
  --1
  ~ W młodości nadzieja
  Niedziela, 12.03

  W tym mieście bez zmian pokoleniowych i osobowych nic się nie zmieni!poki w stolki będą przyklejone stare tylki pozostanie bez zmian na lepsze, tak więc wszystko w rękach młodzieży w wyborach!

 3. 3
  0
  ~ Dzieci budaphrenu
  Niedziela, 12.03

  Prawie 20 lat temu wyjechałem z. Elbląga bo nie widziałem perspektyw i w zeszłym roku byłem aby zobaczyć co się zmieniło ...na lepsze to nic i nie zamierzam odwiedzać miasta mojego dzieciństwa przez następne 20 lat

 4. 4
  +1
  ~ mis
  Niedziela, 12.03

  nie tylko w tym miescie nic sie nie zmieni puki beda rzadzily w tym kraju partie polityczne wraz z tabum miernot ktorzy pod czapeczka maja pusto ale spelniaja zyczenie rzadzacych i robia wszystko aby sie przypodobac i trzymac sie koryta ile sie da a jak jest kazdy widzi kolesistwo rodziny przy korycie a mlodzi ktorzy by chcieli cos zrobic sie wcale nie licza zostaje emigracja w tym kraju nic nie bylo i nie bedzie szuanie wrogow szczucie jednych na drugich ciagle wojenki podjazdowe i aby sie zalap[ac do koryta a pozniej aby sie oblowic i ustawic swojakow licza sie plecy a nie rozum

 5. 5
  +1
  ~ Do miś
  Poniedziałek, 13.03

  "W tym kraju"- a co to za kraj?

 6. 6
  +1
  ~ Menel
  Poniedziałek, 13.03

  Roszczeniowe pokolenie nierobów.

 7. 7
  0
  ~ Lewak
  Poniedziałek, 13.03

  Poddałbym przymusowej eutanazji wszystkich powyżej 50.

 8. 8
  0
  ~ mama
  Wtorek, 14.03

  jak dla mnie to trochę misz masz w tym projekcie, zadawanie pytań i co dalej? życie pytaniami? nie wiem może ja nie ogarniam ale trochę masło maślane....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0275628566742