Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

UM opracowuje plan oszczędnościowy. Uczniowie elbląskich szkół przejdą niebawem na naukę zdalną?

25.09.2022, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
UM opracowuje plan oszczędnościowy. Uczniowie elbląskich szkół przejdą niebawem na naukę zdalną?

Rosnące ceny, m.in. za energię elektryczną, skłaniają do szukania oszczędności również w budżecie Miasta. Czy Prezydent Elbląga Witold Wróblewski planuje wprowadzić zdalne nauczanie, by zaoszczędzić na ogrzewaniu placówek oświatowych?

 


- W tym roku cena za prąd wyniesie nas około 13 mln zł. Otrzymaliśmy ze strony operatora propozycję według której musielibyśmy zapłacić 88 mln zł w roku 2023 – mówił Witold Wróblewski. - Każdą gumę można rozciągnąć, ale do pewnego momentu. Później już się nie da.


Na czym planuje zaoszczędzić Prezydent Elbląga? - Ja mam bujną wyobraźnie. (…) Ale gdzie tu obcinać? To się łatwo mówi – stwierdził W.Wróblewski.

 

 

Przy jednostkach publicznych trudno sobie wyobrazić, że w szpitalu wyłączą ogrzewanie czy prąd i blok operacyjny będzie bez zabezpieczenia elektrycznego. Ja też sobie tego nie wyobrażam, ale będziemy szukać oszczędności. Czekają nas duże cięcia

 

– zapowiedział Witold Wróblewski.Pierwszym krokiem jest brak podświetlania Urzędu Miejskiego. - Urząd przestaje być oświetlany, bo to są koszty. Przygotowujemy się z planem oszczędnościowym do maksymalnej redukcji wydatków. Być może co druga lampa (uliczna - przyp.red.) będzie się świecić w nocy – dodał Witold Wróblewski.

 


- Wszystkie jednostki pracują nad programem oszczędnościowym. Bierzemy pod uwagę wszystkie obiekty energochłonne, również obiekty sportowe – przyznał Prezydent Elbląga. - W tej chwili akurat sztuczne lodowisko nie chodzi. Nie wiem czy środki finansowe pozwolą nam na to, żeby to mogło funkcjonować. Kolejna sprawa to baseny, gdzie grzejemy wodę poprzez EPEC. Takich kawałków jest bardzo dużo.


Czy w Elblągu powróci zdalne nauczania? 

 

To byłoby najgorsze rozwiązanie. (...) Wszystko zależy od środków finansowych

 

– dodał Witold Wróblewski.


Wszystkie spółki miejskie do 1 września przedstawiły swoje propozycje do programu oszczędnościowego. Prezydent zapowiedział, że po ich przeanalizowaniu będą podejmowane kolejne kroki.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (63)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ kret
  Środa, 14.09

  Miasto zwróci rodzicom za prąd i ogrzewanie.

 2. 2
  +32
  ~ Wara
  Środa, 14.09

  Plan oszczednosciowy to niech te mundre glowy zaczną od siebie, niech uszczuplą sobie kasę, a potem uszczuplają ludziom, a jakim prawem chcą uszczuplać kosztem rodziców i ich gospodarstw domowych? W takim razie fakturę za zużycie prądu przyniosę do UM i zwrot za prąd! To jest niezgodne z prawem obciązanie rodzicow? Mają to jak w banku! Jak sobie zejdą z kasy, radni z diet to pogadamy, a na razie to niech ograniczą rozpasaną administrację i zastepcę zastępców!

 3. 3
  +22
  ~ Taczki pod ratusz
  Środa, 14.09

  Skandal. Czy Wróblewski oszczędza jak wywala ponad 3 miliony na nierobów że straży miejskiej. Czy oszczędza jak Mi Osieckiej funduje pomniki za 160 tysięcy. Czy oszczędza jak ładuje w Olimpię 600 tysięcy albo na remont mostu bo nie dopilnował remontu kolejne 600 tysięcy. Straż miejska nic nie robi a Wróblewski wywala kasę na ochronę ratusza i pewnie pójdzie na to milion zł.

 4. 4
  +7
  ~ Jamaleg
  Środa, 14.09

  Crw dolinka musi działać , basen na robotniczej możecie zamknąć

 5. 5
  +30
  ~ Taczki pod ratusz
  Środa, 14.09

  Chodziło mi o pomnik dla radnej nieporadnej Koseckiej. A po jaka cholerę tylu zastępców prezydenta i tylu radnych nierobów. Po co tyle dyrektorów wymyślonych departamentów i pełno emerytów. Wróblewski zacznij oszczędzać od siebie

 6. 6
  +32
  ~ Won
  Środa, 14.09

  Zacznijcie od siebie. Poco nam tylu wiceprezydentów? Trzeba oszczędzać więc jeden won!

 7. 7
  +23
  ~ Hahah
  Środa, 14.09

  A w domu za co mają placic za prad ? A opał? Rodziny nie maja takiego problemu jak um ? Jestescie smieszni.

 8. 8
  +23
  ~ El azanin
  Środa, 14.09

  Biorą za zarządzanie na tyle dużą kasę, aby radzić sobie z problemami miasta , chcieli być u steru więc niech sxukają rozwiązań, taka ich rola i za im się płaci! A jak nie potrafią rozwiązywać problemow mogą zrezygnować , chętni się znajdą ! A kosztami niech obarczajà swoje rodziny; a nie nasze! NIKT nie obiecywal , ze bedxie latwo! Nietobstwo 2 lata pandemii się skończyło!

 9. 9
  +25
  ~ lump
  Środa, 14.09

  A kto wam pozwoli na zdalne nauczanie z powodu wysokich kosztów eksploatacji. To może szpital miejski też będzie działał zdalnie. Mamy noże w domu to możemy sami się operować pod okiem chirurga. Te miasto z takimi włodarzami jest ciężko chore.

 10. 10
  +23
  ~ MO
  Środa, 14.09

  A może zacząć od urzedu - wszyscy do domu na zdalne załatwianie spraw elblążan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0966339111328