Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg: Poprawka z matury. Ilu maturzystów skorzystało z drugiej szansy?

23.08.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Poprawka z matury. Ilu maturzystów skorzystało z drugiej szansy?

Maturzyści, którym noga powinęła się w maju, mogli spróbować swoich sił ponownie. Dziś, 23 sierpnia, odbyła się sesja poprawkowa. W Elblągu przystąpiło do niej blisko 200 osób.

 

Na maturze zjadł mnie stres i teraz muszę to nadrobić. Dziś czuję się pewniej. Zaliczenie tej poprawki jest dla mnie bardzo ważne. Chciałabym kontynuować edukację na studiach

 

- mówi jeszcze przed egzaminem Marta, elblążanka, tegoroczna maturzystka.  

 

W Elblągu jest więcej osób, które dziś podeszły do matury poprawkowej. 9 września dowiemy się, jak im poszło. 

 

Przypomnijmy. Do egzaminu w maju, czyli w terminie głównym, w naszym mieście przystąpiło 1093 osoby, a zdało ją 77 proc. Egzamin maturalny jest przeprowadzany z przedmiotów obowiązkowych (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, wszystkie na poziomie podstawowym) oraz przedmiotów dodatkowych. W 2022 r. ze względu na pandemię i wprowadzone z jej powodu zdalne nauczanie składał się wyłącznie z części pisemnej. Ci maturzyści, którzy nie zdali jednego  obowiązkowego egzaminu na poziomie podstawowym, mieli prawo do poprawki 23 sierpnia. Aby przystąpić do egzaminu w tym terminie, musieli do 12 lipca złożyć pisemne oświadczenie w swojej macierzystej szkole.

 

W szkołach publicznych w Elblągu do poprawki przystąpiło 151 tegorocznych absolwentów, a także 38 absolwentów z poprzednich lat

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

W całym kraju, jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, wszystkich maturzystów uprawnionych w tym roku do przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu było 60,8 tys. Chęć przystąpienia do egzaminu poprawkowego zadeklarowało 52,3 tys. z nich.

 

Wyniki poprawkowych egzaminów maturzyści poznają 9 września (tego samego dnia CKE ogłosi pełne wyniki egzaminu maturalnego). Osoby, które zdadzą maturę w terminie poprawkowym, mają szansę dostać się na studia jeszcze w tym roku. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Szczesciarz
  Wtorek, 23.08

  Biedne dzieciaki, w debilnym systemie, przez pandemie stracili 2 lata bo ograniczenie techniczne oraz tzw. zdalne nauczenia to byla czysta prowizorka! Nie jestesmy na etapie technicznym przygotowani ani do zdalnej pracy ani nauki! To pic na wodę, jak juz wszyatko w tym kraju!

 2. 2
  +6
  ~ Brzdekus
  Wtorek, 23.08

  Te szczesciarz, co ty tam marudzisz? O ile zauwazylem, to calkiem sporo osob zdalo w 1 terminie, wiec nie zwalaj tutaj na zdalne i pandemie. Kto sie chcial przygotowac do matury, to sie przygotowal, kto liczyl na szczescie zdaje dzisiaj. Proste? Czy dalej bedziesz uprawial swoista filozofie?

 3. 3
  +1
  ~ Do Brzdekusia
  Wtorek, 23.08

  Brzdekuś ty jesteś pewnie fanem nowego podrecznika dla mlodziezy-:)

 4. 4
  +1
  ~ 123
  Środa, 24.08

  Matura powinna być dla wybrańców,a nie powszechną masówką.Nie zdał głąb,to do roboty.

 5. 5
  0
  ~ Egh
  Środa, 24.08

  Poje.... Te matury na h.. tak utrudniać ludzia i 3,4 zapomina po maturze

 6. 6
  +3
  ~ Lola
  Środa, 24.08

  To prawda, że nie jest dobrze gdy jeden egzamin tak bardzo decyduje o przyszłości. Do tego ocenić matematykę jest łatwiej niż język polski - tu każdy może mieć inny odbiór wypracowania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4148368835449