Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Święto drzewa w przedszkolu nr 6 w Elblągu

14.12.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Święto drzewa w przedszkolu nr 6 w Elblągu

Od kilkunastu lat w przedszkolu wspólnie z dziećmi sadzone są drzewa. Pozyskiwaliśmy sadzonki poprzez zakup w sklepie ogrodniczym z pieniążków Rady Rodziców, otrzymane z Nadleśnictwa Elbląg oraz przyniesione przeze mnie w prezencie.


Kilka lat wcześniej w 2018 roku zgłosilłam posadzone przez nas drzewka w „Liczniku drzew” w Klubie Gaja. Niektóre z tych drzewek otrzymały imiona sławnych ludzi i zwierząt, a także tabliczki upamiętniające. W zeszłym roku czyli 2020 roku w dniach 6 i 7 października wspólnie z dziećmi przyłączyliśmy się do udziału w 18. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt!” wspólnie z Klubem Gaja.


Odnowiłam współpracę z Lasami Państwowymi Nadleśnictwa Elbląg z leśnikiem Panem Jarosławem Mytychem. Przygotowałam scenariusz zajęć dla wszystkich grup wiekowych, który został zrealizowany przez nauczycielki wspólnie z dziećmi. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tropiących (dzieci poznawały różne gatunki drzew, po: dotyku, oglądały korę, owoce i liście), pracy plastycznej z każdej grupy, które zostały wystawione w holu przedszkola i spotkaniu z panem leśnikiem, z którym wspólnie posadziliśmy otrzymane drzewka.


Bardzo serdecznie dziękujemy leśnikowi za cenne wskazówki, informacje i ciekawostki dotyczące opieki i ochrony roślin oraz zwierząt w nich żyjących. Na koniec spotkania z leśnikiem dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i chronić zwierzęta i rośliny, że będą zachowywać spokój i ciszę oraz że nie będą śmiecić i niszczyć drzew. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały piosenkę o sadzeniu drzew.


Nasadzenia te będą służyć jako zacienienie terenu przed silną operacją promieni słonecznych, sprzyjające bezpiecznej zabawie dzieci w ogrodzie przedszkolnym latem. Ale nie tylko to było zamysłem nauczycielek i dzieci, chcieliśmy stworzyć dla naszych „mniejszych dzikich braci” przyjazne zakątki, gdzie będą miały schronienie i pożywienie. 


Nasza nazwa przedszkola, czyli „Przyjaźni Przyrodzie” zobowiązuje nas do dbania nie tylko o rośliny, ale również o wszystkich mieszkańców, tych małych i większych. A my nauczyciele chcemy nieść pomoc naszej planecie i przekazać dzieciom jak najwięcej wartości, które będą budowały ich postawy moralne wobec przyrody i wobec siebie nawzajem. Chcemy nauczyć dzieci, aby w przyszłości potrafiły otoczyć opieką nie tylko swoje rodziny, ale także całą przyrodę – to co ich otacza, dla naszego wspólnego dobra.


W tym roku 2 kwietnia otrzymaliśmy informację z Klubu Gaja, że zostaliśmy jednym z 9 „Laureatów Nagrody Czarodziejskiego Drzewa 2021” na 229 podmiotów biorących udział w 18 edycji – placówek oświatowych, gmin, nadleśnictw, stowarzyszeń, firm, a także osób prywatnych. W sumie ponad 19 tysięcy uczestników!


4. Przedszkole nr 6 w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) – za zorganizowanie akcji sadzenia drzew na terenie przedszkola i stworzenie przyjaznych zakątków dla zwierząt. Nagrodę odebrałam 11 października 2021 roku w Warszawie w Służewskim Domu Kultury podczas Inauguracji 19. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem – „Dla przyrody!”


Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z wykonanego przez nas zadania, bo wiemy, że sadzenie drzew jest jednym ze sposobów zapobiegania zmianom klimatu. To takie nasze małe lokalne działania na rzecz sadzenia i ochrony drzew. 

 

Inicjatorka i koordynator – Urszula Dłuska
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 16 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0540771484375