Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Spotkanie podsumowujące projekt „Autyzm w świecie dobrych praktyk”

08.12.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie podsumowujące projekt „Autyzm w świecie dobrych praktyk”

Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Elblągu 7 grudnia w Ratuszu Staromiejskim zorganizowali spotkanie podsumowujące projekt „Autyzm w świecie dobrych praktyk”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z elbląski szkół oraz przedstawiciel Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.


 W trakcie spotkania szczegółowo przedstawiono mobilność grupy pięciu przedstawicieli SOSW nr 1 do Islandii. Uczestnicy konferencji zapoznali się również z możliwościami, zasadami udziału w projektach edukacyjnych finansowanych przez Program Edukacja. Mamy nadzieję, że takie działanie przyczyni się do rozpowszechniania idei pisania projektów unijnych, które jednocześnie wpływają na podniesienie poziomu kompetencji nauczycieli.


Przedsięwzięcie to było zaplanowanym działaniem w ramach projektu realizowanego w naszej placówce od 01.08.2021 - „Autyzm w świecie dobrych praktyk”, dzięki któremu nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego doskonalili swoje kompetencje w zakresie pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Projekt w 85% finansowany jest ze środków udostępnionych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) tj. w kwocie 8140 (EUR), oraz w 15% ze środków budżetu państwa.

 

Koordynatorzy projektu

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ szukanie
  Środa, 08.12

  Niezwykle ważne działanie. Gratuluję . Autyzm pojawia się w różnej postaci coraz częściej ale nadal jest słabo rozpoznawalny w przedszkolu, klasach początkowych szkoły podstawowej. Skomplikowanie złożona jego forma "wyłapywana" jest jako "inność" jednostki dopiero w starszych klasach a wtedy jakakolwiek pomoc jest trudniejsza, bo bagaż negatywnych doświadczeń i reakcji otoczenia pogłębia i "wzbogaca" sam autyzm. Autyzm nie zakaża i nie jest powodem do wstydu. Nie wymaga i nie znosi litości. Szuka przyjaźni często milczącej. Marzę aby takie projekty nie były tylko odfajkowaniem dla awansu zawodowego i aby pomnażały grono ludzi rozumiejących człowieka autystycznego.

 2. 2
  +1
  ~ lans
  Środa, 08.12

  lansowanie lanserof

 3. 3
  +1
  ~ Asperger
  Środa, 08.12

  Kiedyś mówiło się, że dziecko jest nieśmiałe, dzisiaj spektrum autyzmu, kiedyś mało zdolne dzisiaj dyslektyk. A za wszystkim stoją profity, "szkolenia", programy itp.

 4. 4
  0
  ~ ŻAL
  Środa, 08.12

  A nauczycieli fizyki jak na lekarstwo..., dobry matematyk na wagę złota.

 5. 5
  0
  ~ Aspie
  Czwartek, 09.12

  @Asperger - kiedyś kogoś bolał brzuch albo głowa , potem bolało wszystko, a potem normalnie umierał w męczarniach i tyle. A teraz to wymyslają jakieś diagnozy raka głowy, trzustki, żołądka, jelita, jakieś terapie, cyber knify. Po co to komu. Autyzm, dysleksja były zawsze, stosunkowo od niedawna są diagnozowane. Co do dyslektyków i wielu autystów, to nie są "mało zdolni" ludzie. Np. wielu wybitnych pisarzy i publicystów to właśnie dyslektycy. I wiesz co? Dysleksja może mieć z tą wybitnością pewien związek. Nie wspominam nawet o wybitności niektórych autystów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0795938968658