Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

SP 11 Elbląg świadomie się uczy i naucza

07.12.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
SP 11 Elbląg świadomie się uczy i naucza

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 11. Przez kilka dni, uczniowie i nauczyciele brali udział w Święcie nauczania i uczenia się czyli wewnątrzszkolnej konferencji upowszechniającej stosowanie przez placówkę elementów oceniania kształtującego.


Wydarzenie to miało na celu podzielenia się wiedzą i umiejętnościami, wymianę doświadczeń, ale przede wszystkim kształtowanie postawy świadomego procesu kształcenia, a realizowane jest w szkole w ramach udziału w  programie Centrum Edukacji Obywatelskiej: Całościowy Rozwój Szkoły poziom 2, który zakończy się już w czerwcu nadaniem szkole tytułu Szkoły Uczącej Się. 


W celu podniesienia jakości swojej pracy, nauczyciele Jedenastki wzięli udział w lekcjach pokazowych – OK. Obserwacjach, na których mogli zaobserwować w praktyce stosowanie OKeja przez innych praktyków. W kolejnych dniach odbyła się debata uczniowska na temat „Jak ocenianie kształtujące pomaga się uczyć?”, która pozwoliła na stworzenie kodeksu nauczania i uczenia się, a przez to udzielenie wskazówek w formie informacji zwrotnej nauczycielom. Ci ostatni wzięli udział w rozmowach o nauczaniu, które pokazały, że edukacja młodych pokoleń powinna być na stałe poddawana pogłębionej refleksji, a wyciągnięte wnioski pozwolą na doskonalenie tego procesu. 


W czwartek 2 grudnia, podczas dnia z wychowawcą,  cała społeczność doskonaliła techniki uczenia się oraz miała okazję wybrać te najskuteczniejsze dla własnego stylu. Popołudnie tego dnia stało się podsumowaniem całego tygodnia wrażeń, doświadczeń i wyciągnięciem wniosków do dalszej, efektywnej pracy w duchu OKeja. 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ E-Janusz
  Wtorek, 07.12

  6 zdjęcie - nauka, ha

 2. 2
  --1
  ~ do Janusza
  Wtorek, 07.12

  Ty jesteś prawdziwy typowy Janusz :). XXI wiek mamy. Już dawno korzysta się na lekcjach z internetu, platform edukacyjnych itp. Ale co ty Janusz możesz o tym wiedzieć. haha

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2040438652039