Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Autyzm w świecie dobrych praktyk – wizyta studyjna przedstawicieli SOSW NR 1 w Islandii

23.11.2021, 09:21:19 Rozmiar tekstu: A A A
Autyzm w świecie dobrych praktyk – wizyta studyjna przedstawicieli SOSW NR 1 w Islandii

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Elblągu od 01.08.2021 r. do 31.12.2021 r.  realizuje projekt „Autyzm w świecie dobrych praktyk". Projekt w 85% finansowany jest ze środków udostępnionych w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) tj. w kwocie 8140 (EUR), oraz w 15% ze środków budżetu państwa.

 

W dniach 15.11 – 19.11.2021 r. grupa pięciu przedstawicieli SOSW nr 1 w Elblągu uczestniczyła w wizycie studyjnej w Klettaskóli - szkole specjalnej o podobnym profilu do naszego Ośrodka.  Uczą się w niej uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, dzieci z autyzmem, niedowidzący i niedosłyszący oraz z niepełnosprawnością fizyczną np. mózgowe porażenie dziecięce. Klettaskóli jest szkołą bardzo nowoczesną, do której uczęszczają uczniowie z całego kraju. Program edukacyjny dostosowywany jest bardzo indywidualnie do możliwości każdego ucznia, natomiast  wyżej funkcjonujący uczniowie tej szkoły realizują program nauczania w szkołach masowych pod kierunkiem specjalistów Klettaskóli.

 

Wybór tej szkoły pozwolił nam na szerszy wgląd w system edukacji osób niepełnosprawnych w Islandii i sposób ich włączania w życie społeczne. Mogliśmy zobaczyć szereg nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane w kształceniu uczniów ze specjalnymi potrzebami, zwłaszcza uczniów z autyzmem. Jednym z istotnych działań szkoły jest praca uczniów z systemem myGlaze oraz programem Tobbi.

 

Wiemy, jak istotne jest wykorzystanie nowoczesnej technologii wśród dzieci, także niepełnosprawnych, więc chcemy wykorzystać jej możliwości. Wierzymy, że stanie się ona naszym sprzymierzeńcem w pracy nad rozwojem kluczowych kompetencji komunikacyjnych, językowych, jak i społecznych. Jesteśmy przekonani, że jako nauczyciele, musimy być gotowi do poznawania, przygotowani do przyjęcia i wykorzystania rozwoju techniki przy różnych metodach nauczania.

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 3 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0632810592651