Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Żyj zdrowo na sportowo

17.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Żyj zdrowo na sportowo

Wraz z początkiem wiosny Prezydent Miasta Elbląg w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna” organizuje dla dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych Turniej Sportowo-Rekreacyjny -  Spartakiadę, która jest podsumowaniem programu „Żyj zdrowo na sportowo”.

 

W tym roku byłaby to już V edycja Spartakiady. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące ograniczenia niemożliwe było zorganizowanie Spartakiady w tradycyjnej formie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak ważne zagadnienia realizowane są w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, mimo panujących obostrzeń, nauczyciele organizowali różnorodne działania związane z tematyką zdrowego odżywianiai sportu, podczas bezpośrednich zajęć  z dziećmi w placówkach.

Głównymi celami programu „Żyj zdrowo na sportowo” są: kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych oraz pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem.

Podczas zabaw dzieci poznały m.in. możliwości ruchowe własnego ciała, zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni, jak również współpracy z rówieśnikami. Poruszano również tak ważne w obecnym czasie tematy higieny osobistej, w tym prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się jak właściwe odżywianie i aktywność ruchowa wpływa na dobre samopoczucie i odporność organizmu, dlaczego warto swoją dietę wzbogacić w owoce i warzywa, a unikać słodyczy i słodzonych napoi.

Podsumowaniem realizowanych działań był konkurs plastyczny pt. „Spersonalizowane owoce bądź warzywa w czasie rywalizacji sportowej na V Spartakiadzie”. Jak zawsze w konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli. Wybór zwycięzców był bardzo trudny - wszystkie przygotowane prace były pomysłowe oraz starannie wykonane, dlatego Komisja nagrodziła wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie. Finał konkursu odbył się 14 kwietnia w Przedszkolu Nr 14. W ramach projektu zakupiono m.in. zestawydo zabaw, gry edukacyjne oraz sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.013484954834