Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Wiceprezydent Nowak podsumowuje pierwszy tydzień szkoły: Z dużymi obawami przystępowaliśmy do nowego roku szkolnego

07.09.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceprezydent Nowak podsumowuje pierwszy tydzień szkoły: Z dużymi obawami przystępowaliśmy do nowego roku szkolnego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (Fot. Adrian Sajko)
- Z dużymi obawami przystępowaliśmy do nowego roku szkolnego. Są miasta, które odczuwają już skutki pandemii. Nawet w naszym województwie zamykane są niektóre klasy lub osoby idą na kwarantannę w przypadkach kiedy stwierdzono zakażenie wśród uczniów bądź nauczycieli - mówił Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. Jak sytuacja wygląda w Elblągu?
 
Dziś, 7 września, podczas zdalnej konferencji prasowej pierwszy dzień nauki w elbląskich szkołach podsumowali wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak oraz dyrektora Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka.  - Przez pierwszy tydzień uczęszczania dzieci i młodzieży do szkół nie mamy stwierdzonego żadnego przypadku koronawirusa - zapewniał Janusz Nowak.
 
 
Nie było potrzeby nakładania kwarantanny w żadnych oddziałach, a tym bardziej zamykania szkół
 
- zaznaczył.
 
 
Jak wiceprezydent podsumował pierwszy tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego? - Obserwowaliśmy baczniej, prosiliśmy dyrektorów o uwagi, spostrzeżenia, sugestię dotyczące tego, jak powinna wyglądać organizacja pracy placówek oświatowych w tym okresie - mówił Janusz Nowak.
 
Kilku dyrektorów zdecydowało się przekazać swoje uwagi.  - Dotyczą one m.in. komunikacji miejskiej. Mamy sygnały z kilku szkół, że należałoby zwiększyć częstotliwość kursowania zarówno autobusów, jak i tramwajów oraz inaczej rozłożyć rozkład jazdy tych środków komunikacji miejskiej - przyznał Janusz Nowak. - Tym się zajmiemy bardzo szybko i doprowadzimy do tego, żeby dzieci mogły przemieszczać się w warunkach, które uwzględniają obostrzenia.
 
Pojawiły się także sygnały dotyczące środków ochrony osobistej. - Nauczyciele skarżą się, że w maseczkach jest niewygodnie i upominają się o przyłbice. My część tych przyłbic już dostaliśmy. W tej chwili zabiegamy o to, żeby zakupić tyle przyłbic, aby każdy nauczyciel ją miał, co ułatwi im pracę - przyznał Janusz Nowak.
 
 
Wciąż na bieżąco wydawane są termometry i maseczki. Dzisiaj, w IV Liceum, uruchomiliśmy punkt odbiorczy.  W godzinach od 10.00 do 14.00 wszystkie placówki z Elbląga, publiczne i niepubliczne, odbierają ten sprzęt
 
- dodała Małgorzata Sowicka.
 
 
Kolejną kwestią poruszaną przez dyrektorów były bezdotykowe urządzenia do dezynfekcji rąk. - One są jak najbardziej potrzebne. Zakupiliśmy już część tych urządzeń, ale już mamy sygnały od dyrektorów, że tych urządzeń będzie potrzeba jeszcze więcej - dodał wiceprezydent Elbląga. - W tej chwili szukamy możliwości finansowych, żeby zakupić tego typu urządzenia. Takie pieniądze na pewno się znajdą i te urządzenia zostaną zakupione.
 
 
Jak przyznała dyrektorka Departamentu Edukacji do Urzędu wpłynęła także jedna prośba od kilku szkół podstawowych. - Dyrektorzy proszą, aby w czasie 3 miesięcy móc wprowadzać posiłek jednodaniowy, co usprawni wydawanie posiłków, zachowanie odległości w stołówce - zaznaczył Małgorzata Sowicka.
 
 
Pierwsze dwa tygodnie pokażą, czy dzieci i nauczyciele wrócili z wakacji zdrowi. Mamy nadzieję, że tak jest, ale dopiero w następnym tygodniu będziemy mogli to stwierdzić jednoznacznie
 
- zaznaczył Janusz Nowak.
 
 
- Dyrektorzy bardzo dobrze sobie radzą. Mam apel do rodziców o dobrą współpracę. Niestety mamy takie zgłoszenia, że nie wszyscy rodzice chcą przestrzegać procedur, chcą wchodzić do szkół, a nie można wejść bez maseczki. Bardzo prosimy o zrozumienie, bo zależy nam na tym, aby wszystkie dzieci były zdrowe - mówiła Małgorzata Sowicka.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ polonistka
  Poniedziałek, 07.09

  Kwarantannie można poddać, zastosować, a nie "nałożyć kwarantannę" ewentualnie "nałożyć obowiązek poddania się kwarantannie", może tak poprawną polszczyzną jak już kieruje się edukacją!

 2. 2
  +4
  ~ oby
  Poniedziałek, 07.09

  Czyli problemów nie ma" Dyrekcje i nauczyciele sobie radzą. Pozostało uzupełnić to, czego UM nie zrobił w wakacje. No i standaryzować, skoro jest tak dobrze i ma kto odkażać, sprzątać, mierzyć temperaturę.

 3. 3
  +4
  ~ do polonistki
  Poniedziałek, 07.09

  Oj, nie czepiaj się inżyniera. ciesz się, że nie użył języka z budowy. taka nowomowa ma świadczyć o wyższości osoby pełniącej funkcję - mówi tak aby niewielu rozumiało . Prelegent partyjny z powiatu w latach 50-tych na zebraniu wiejskim użył tajemniczego zwrotu "abstrahuje". Chłop , pilny słuchacz podniósł rękę i zapytał " Kto to jest ten abstra, bo tych drugich to znam". " Sie standaryzuje".

 4. 4
  +5
  ~ do ~ do polonistki
  Poniedziałek, 07.09

  Pomiędzy zrozumieniem słowa, a poprawnością językową jest chyba różnica. Tak jak pomiędzy wyższością a tak zwaną "klasą człowieka"

 5. 5
  +2
  ~ Rodzic
  Wtorek, 08.09

  Czlowieku idź do szkół i zobacz ,nauka na dwie zmiany ,przepełnione klasy. Tylko zanim pójdziesz maska na twarz.

 6. 6
  +2
  ~ Guga
  Wtorek, 08.09

  NASTĘPNY MĄDRY WRÓŻBITA SIĘ ZNALAZŁ.. CZYŻBY URZEDOWAL W URZĘDZIE MIEJSKIM... ALE TAM NIE PRACUJĄ OD MARCA... KAZANO MU USPOKOIĆ MIESZKAŃCÓW.... MOŻE TO NOWY REJONOWY WIRUSOLOG OD ZAWRACANIA...

 7. 7
  +2
  ~ Morliny
  Wtorek, 08.09

  PARÓWA

 8. 8
  +2
  ~ Tyy
  Środa, 09.09

  KIEDY W KONCU PRZESTANIE P... DYRDYMAŁY. OD MARCA NIC NIE ROBIA, W URZĘDZIE MIEJSKIM I INSTYTUCJACH PODLEGŁYCH... JAK.MIASTO ZADBALO O SZKOŁY.. 0000000 DNO BRAKI PO STAWOWEGO WYPOSAŻENIA TERMOMETRY POPSUTE NIE DZIAŁAJĄ.... BRAK MASECZEK. PRZYLBIC... TAKIE PIERDOLY I FARMAZONY TO DZIECKO Z PRZEDSZKOLU POTRAFI... GADAĆ... ALE LANSOWAĆ SIĘ NA STRONACH INTETNETOWYCH.. TAK TYLKO PANN. . TO POTRAFII. BO TRZEBA ZASTAPIC SWOJEGO KOLEGĘ.... TYLKO. CZYM. BRAKIEM INWENCJII POMYSŁÓW..

 9. 9
  +2
  ~ Mania
  Środa, 09.09

  PRAWDA JEST TAKA ŻE OD MARCA URZAD MIEJSKI POZAMYKALI SIĘ..ZAŁATWIENIE CZEGOKOLWIEK TO.. KPINA... CZEKA SIĘ TYGODNIAMI... NA TERMINY UZYSKANIE INFORMACJI POPIERO PO.. KILKU INTERWENCJACH.. NAJLEPIEJ ZAMKNIJCIE.. SIĘ NA 4 SPUSTY... I TAK NIC NIE ROBICIE... DLA MIESZKAŃCÓW... A WASZE ETATY.. DO.. NIEZWŁOCZNEJ LIKWIDACJI.. TAK JAK POGOTOWIE SOCJALNE INNE INSTYTUCJE URZEDY I STANOWISKA.. BĘDZIE WIĘCEJ NA NAGRODY I. PODWYZKI DLA PRUSIOW ROKU... W URZĘDZIE MIEJSKIM.

 10. 10
  +2
  ~ Togo
  Środa, 09.09

  PODSUMOWANIE. : JEST WRZESIEŃ W SZKOLACH... .....,. 2 TERMOMETRY BEZDOTYKOWE NA 1000 OSÓB???? NIE DZIAŁAJCE...PSUJACE SIĘ. BRAK PRZYLBIC DLA PERSONELU...NAUCZYCIELI.... MASECZKI ILOSC MINIMALNA... OD. MARCA .. ZAKRES PODJETYCH. DZIALAN PRZEZ URZAD MIEJSKI. W TYM ZAKRESIE JEST PORAZAJACA... POZA ZWALNIAM PRACOWNIKÓW OBSŁUGI. I ZMNIEJSZANIEM ETATÓW DO POŁOWY... .... NIE ZROBIONO NIC... TAK WYGLĄDA PRAWDZIWA TROSKA O UCZNIÓW NAUCZYCIELI. I MIESZKAŃCÓW... NO I TEN TEKST. SZUKAMY MOŻLIWOŚCI FINANSOWYCH A OD MARCA CO ROBILIŚCIE W TYM. ZAKRESIE... ....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.84575295448303